İtalya’nın AB ortakları, aşırı sağın iktidarı ele geçirmeye hazır olduğu konusunda uyanık

BRÜKSEL — İtalya’nın Avrupa Birliği ortakları, olaydan sonra rahatsızlık, hatta teyakkuz sinyali veriyorlar. İtalya, bloğun kurucu üyelerinden biri, siyasi sağa doğru uçtu. İtalya’nın son kararı seçim Roma’nın AB ilkelerine, yasalarına ve emellerine olan taahhütlerini sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda rahatsız edici soruları gündeme getiriyor.

Fransa başbakanı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Giorgia Meloni’nin neo-faşist aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşler Partisi’nin Pazar günkü parlamento seçimlerinde oy sayısını artırmasının ardından AB yetkilileriyle birlikte hükümetinin İtalya’da temel insan haklarının garanti altına alınmasını izleyeceğini söyledi.

“Avrupa’da bazı değerleri savunuyoruz ve tabii ki sağlayacağız ve komisyon başkanı bu değerlere -insan haklarına, diğer insanlara saygıya, özellikle kürtaj hakkına saygıya- saygı gösterilmesini sağlayacak. (üye devletler),” diyen Başbakan Elisabeth Borne, Fransız yayın kuruluşu BFM TV’ye verdiği demeçte.

Uzun süredir AB ortakları arasındaki bu tür açıklamalar son derece olağandışıdır ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in, Avrupa’nın herhangi bir ülkeyle – ve bu İtalya’yı da kastederek – başa çıkmak için “araçlara” sahip olduğu yönündeki seçim öncesi uyarısının ardından işler “zor bir yöne giderse” ”

27 ulustan oluşan Avrupa Birliği, artan enflasyon ve enerji maliyetleri de dahil olmak üzere halihazırda zorluklarla kuşatılmış durumda ve aşırı sağ bir İtalyan liderin, Macaristan ve Polonya da dahil olmak üzere, defalarca AB’ye saldıran keskin bir milliyetçi bloğa katılma tehdidine ihtiyacı yok. demokratik standartlar.

Avrupalı ​​liderler, hangi Meloni’nin ortaya çıktığını görmek için izleyecekler: Brüksel bürokratlarının yanı sıra LGBT haklarına, İslamcı şiddete ve kitlesel göçe karşı sövüp sayan ya da son haftalarda söylemini yumuşatan ve AB desteğini destekleyen ateşli marka. Ukrayna.

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi düşünce kuruluşundan Arturo Varvelli, “AB ve güç dengesi için neyin değişeceğini söylemek için henüz çok erken” dedi.

Varelli, bir yandan Meloni’nin İtalya’nın ulusal çıkarlarına odaklanmasının Avrupa egemenliğini güçlendirmeye yardımcı olmayacağını söyledi.

“Ancak Meloni, örneğin Rusya’ya yönelik politika konusunda son aylarda siyasi çizgisini de değiştirdi. Bu, gelecekteki İtalyan hükümetinin Avrupa yanlısı çizgisinin öngörülemezliğine katkıda bulunuyor.”

AB’nin üçüncü en büyük ekonomisi olan İtalya’ya bir Avrupa şüphecisinin liderlik etmesi olasılığı, halihazırda milliyetçilikle mücadele eden bir Avrupa projesi için potansiyel bir darbe. Ayrıca, aşırılık yanlıları tarafından kurulan bir partinin İsveç parlamentosunda ikinci en büyük parti haline gelmesinden sadece haftalar sonra geldi.

Tahmin edilebileceği gibi, Avrupa’daki sağ partiler sonuçla güçlendi.

Almanya için Alternatif partisinin önde gelen üyelerinden Beatrix von Storch, “Kuzeyde İsveç, güneyde İtalya: Sol hükümetler çok dün” dedi.

Portekiz’in popülist Chega’sı, İtalya’nın sağa kaymasının Avrupa’da “siyasi bir yeniden yapılanma”nın habercisi olduğunu söyledi. İsveç’teki seçim sonucundan sonra parti, “Avrupa kıtasının derin bir değişim geçirdiğine dair net bir sinyal gönderme sırası İtalya’da” dedi.

Hollandalı İslam karşıtı milletvekili Geert Wilders, VIVA ITALIA ve kalp emojisi sözleriyle İtalyan bayrağının bir görüntüsünü tweetledi.

Ancak Brüksel’deki AB merkezindeki en acil endişe, muhtemelen Meloni’nin Avrupa hukuk mimarisinin kilit parçalarından birini hedeflemek için Macaristan ve Polonya ile bağlantı kurup kurmayacağıdır: AB anlaşmaları ve hukukunun ulusal hukuktan önceliği olmalıdır.

Macaristan ve Polonya, göç politikası ve yargı bağımsızlığı gibi konularda AB’nin meşruiyetine meydan okumak için Avrupa’nın en yüksek mahkemesini kullandı. Macaristan, özellikle Rusya’ya yönelik yaptırımları engelliyor, ancak vergi politikasından dış politika açıklamalarına kadar birçok alanda AB’nin başını belaya sokuyor.

İtalya gemideyken, 27 üye ülkenin oybirliğiyle aldığı oylar için rutin ihtiyaç göz önüne alındığında, AB için işler çok daha karmaşık olabilir.

Brüksel merkezli Avrupa Politika Merkezi düşünce kuruluşunda Janis Emmanouilidis, “AB’nin temel ikilemlerinden biri olan – birliğe karşı hırs – İtalya seçimlerinden sonra çok daha zor hale geldi” dedi.

Meloni’nin muhtemel koalisyon ortağı, sağcı Lig lideri Matteo Salvini’nin, bir zamanlar kuzey Afrika’dan gelen göçmenlere ve onlara yardım etmeye çalışabilecek herhangi bir yardım kuruluşuna yönelik bir baskıya liderlik ettiği İtalya’nın içişleri bakanlığına dönüp dönmeyeceği konusunda endişeler var. . Meloni, göçmen teknelerinin Afrika kıyılarını terk etmesini önlemek için bir deniz ablukası çağrısında bulundu ve hem kendisi hem de Salvini, Avrupa’nın Afrika’daki potansiyel sığınmacıları taramasını istiyor.

Ancak İtalya’da pozisyonunda bir değişiklik olmasa bile, AB zaten iltica politikası konusunda derinden bölünmüş durumda ve göç zorluklarını insanların Avrupa’ya gitmek için terk ettiği veya geçiş yaptığı ülkelere dış kaynak sağlamaya odaklandı.

Meloni ayrıca, Brüksel ile üzerinde anlaşmaya varılan ve İtalya’ya 200 milyar dolara yakın olan pandemik ekonomik kurtarma paketinin bazı kısımlarını yeniden müzakere etmek istediğini ileri sürdü – bu, büyük borç sorunu göz önüne alındığında önemli bir miktar. Ülkedeki siyasi muhalifler, İtalya için çok yıllık bir sorun olan fonları düzgün bir şekilde yönetme yeteneğiyle ilgili endişelerini dile getirdiler.

Brüksel’de, AB komisyonu seçim sonucu veya birçok seçmenin Avrupa karşıtı partileri seçtiği gerçeği hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Sözcü Eric Mamer, “Elbette yeni İtalyan makamlarıyla yapıcı bir işbirliği içinde olacağımızı umuyoruz” dedi.

———

Barry, Milan’dan bildirdi. Paris’te Sylvie Corbet, Berlin’de Kirsten Grieshaber ve Lizbon’da Barry Hatton bu hikayeye katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir