Jamie Dimon neden Elizabeth Warren’dan özür diledi?


New York
CNN İş

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Perşembe günü Capitol Hill’de iki gün üst üste ifade verdi. Bu sefer uzun zamandır eleştirmeniyle karşı karşıya geldi. Senatör Elizabeth Warren.

Warren, sorgulama hattına, JPMorgan da dahil olmak üzere bir dizi bankanın ortaklaşa sahip olduğu popüler bir ödeme platformu olan Zelle’yi kullanan müşterilerinden bankasına kaç dolandırıcılık vakası bildirildiğini sorarak başladı.

Warren, Zelle’nin müşterileri en az yarım milyar dolardan “dolandırarak” banka karlarını artırmaya yardımcı olduğunu söyledi. Zelle’nin ana şirketi Early Warning Services’e göre, tüketiciler 2021’de Zelle aracılığıyla 490 milyar dolar gönderdi ve bunun tahmini 440 milyon doları dolandırıcılık ve dolandırıcılık nedeniyle kaybedildi.

Warren, bir cevap için Temmuz ayında JPMorgan ve diğer bankalara ulaştığını, ancak “duvarlanmış” olduğunu ve hiçbir bilgi almadığını söyledi.

Senato duruşmasında Dimon’a “İstediğimiz bilgilerin hiçbirini sağlamadınız” dedi. “Müşterilerinizin hileli Zelle işlemlerini ne zaman rapor ettiğini takip etmediğiniz için mi? Yoksa takip ettiğiniz ve kaç tane dolandırıcılık işleminin rapor edildiğini tam olarak bildiğiniz ve bunu bir sır olarak saklamak istediğiniz için mi?”

Dimon, “İstediğiniz numaraları size vermediysek çok özür dilerim” dedi.

Hizmet için dolandırıcılık miktarının “nispeten küçük” olduğunu söyledi. Warren belirli numaralar için baskı yaptığında, Dimon onları gün sonuna kadar kendisine ulaştıracağına söz verdi.

Harika, dedi Warren. “Bunun hakkında konuşacak kimse olmadığında günün sonunda alacağız.”

Ayrıca, bir müşteri platformda dolandırıcılığın kurbanı olduğunda, büyük ölçüde yan etkileriyle kendi başlarına ilgilenmeye bırakıldıklarını söyledi.

Bir JPMorgan sözcüsü, bir e-postada, “zamanında bildirilen yetkisiz işlemler için müşterilere tazmin ediyoruz ve ayrıca tüketicinin daha sonra kötü bir aktör tarafından kullanılan hesap erişim kimlik bilgilerini sahtekarlıkla sağlamaya teşvik edildiği işlemler için tazmin ediyoruz” diyerek bu görüşe itiraz etti. Bir ödeme yapmak.”

Dimon’a Senato’da Wells Fargo CEO’su Charles Scharf, Bank of America CEO’su Brian Thomas Moynihan, Citigroup CEO’su Jane Fraser, Truist CEO’su William Rogers Jr., ABD Bancorp CEO’su Andy Cecere ve PNC CEO’su William Demchak katıldı.

Bu, Warren’ın Dimon’la ilk kez karşı karşıya gelişi değil. Geçen yıl Warren, Dimon’u “fazla kredili mevduat şovunun yıldızı” olarak nitelendirdi ve onu, mücadele eden Amerikalılara göre kârlara öncelik vermekle suçladı. “Bankanız JPMorgan, hesap başına kredili mevduat ücretlerinde rakiplerinizden yedi kat daha fazla para topluyor” dedi.

Dimon, Warren’ın rakamlarının “tamamen yanlış” olduğunu söyledi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir