Japonya ayrılıkçı cenaze törenine hazırlanırken Kishida diplomasi acele ediyor

TOKYO — Japonya Başbakanı Fumio Kishida, eski lider Shinzo Abe için devlet destekli tartışmalı bir törene ev sahipliği yapmadan bir gün önce Pazartesi günü yabancı devlet adamları ile “cenaze diplomasisi” olarak adlandırdığı bir dizi toplantı yaptı.

Kishida, iktidar partisinin Birleşme Kilisesi ile yakın bağları, onun taraftarlarının beyinlerini yıkamakla suçlanması ve bağlantılı bir devlet etkinliğinin meşruiyetine ilişkin şüpheler arasında Temmuz ayında suikasta kurban giden Abe için Salı günkü resmi cenaze töreni için bastırdığı için eleştirildi. savaş öncesi imparatorluğa Japonya.

Kishida, bu onurun Japonya’nın modern siyasi tarihinde en uzun süre hizmet veren lidere yakıştığını söylüyor. Ayrıca, Japonya’nın kuzeydoğu Asya ve dünyada, Çin ve Kuzey Kore’nin askeri tehditlerinden bölgesel ekonomik ve ekonomik endişelere kadar bir dizi acil sorunla karşı karşıya olduğu bir zamanda, ziyaret eden yabancı liderlerle kişisel olarak görüşmesine ve daha güçlü bağlar kurmasına izin vereceğini söyledi. güvenlik önemlidir.

Kishida, önümüzdeki birkaç gün içinde Tokyo’daki Akasaka devlet konukevinde yaklaşık 40 yabancı devlet adamıyla görüşmeler yapacak.

Kishida Pazartesi günü ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Vietnam Devlet Başkanı Nguyen Xuan Phuc, Filipinler Başkan Yardımcısı Sara Duterte ve yaklaşık 10 diğer yabancı devlet adamı ile bir araya geldi.

Salı günü, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Avustralya Başbakanı Anthony Albanese ile görüşecek.

Muhafazakar Abe’nin Japonya’nın askeri ve badanalı tarihini genişletme hamlelerini bazen sert bir şekilde eleştiren Çin, ünvanı yeterince siyasi olarak tarafsız olan eski Bilim ve Teknoloji Bakanı Wan Gang’ı gönderecek ve birkaç kaşını kaldıracak. O da başkanı Çin Zhiong Partisi, iktidardaki Komünist Partiye danışmanlık yapmak ve Çin’e çok partili bir sistemin cilasını vermekle görevli sekiz figüran organdan biri.

Wan ayrıca, otomobil endüstrisinde bir uzmanlığa sahip, yasama organının dişsiz danışma organının üst düzey bir üyesidir. Wan’ın Japonya, Japonya parlamentosu veya Abe ailesi ile herhangi bir bağlantısı olduğu bilinmiyor.

Yediler Grubundan diğer liderler ve katılan diğer birçok kişi kraliçe ikinci Elizabeth‘ın geçen hafta Londra’daki cenazesi Abe’nin cenazesinde olmayacak. Güney Kore, Çarşamba günü Kishida ile görüşecek olan Başbakan Han Duck-soo’yu gönderiyor.

Siyasi gözlemciler, Abe için bir devlet cenazesi düzenlemenin, Kishida’nın, Abe’nin muhafazakar siyasi hizbine ait olan Liberal Demokrat Parti milletvekillerini görevlendirerek iktidardaki tutuşunu istikrara kavuşturma girişimi olduğunu söylüyor.

Salı günü anma töreninin yapılacağı Budokan dövüş sanatları arenası çevresindeki güvenlik, üniformalı polis memurlarının mahallede devriye gezmesi ve teftiş için arabaları durdurmasıyla üst düzeye çıkarıldı.

Tokyo polisine göre, Budokan ve Akasaka konukevi çevresindeki yollarda seyahat, Salı günü yaklaşık 10 saat olmak üzere Çarşamba gününe kadar kısıtlanacak.

Polis gücü, öldürüldüğünde Abe’ye yeterli koruma sağlamamakla suçlandıktan sonra polis güvenliği inceleme altına alındı. Kabine Baş Sekreteri Hirokazu Matsuno Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, polisin cenaze töreni öncesinde bilgi toplama, analiz ve koruma önlemlerini hızlandırdığını söyledi.

Matsuno, “Güvenlik için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve herhangi bir duruma yanıt verebilmek için gerekli tüm adımları atacağız.” Dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir