JD Power: 2022 için en çok ve en az tatmin edici Kuzey Amerika havaalanları

Editörün Notu – Kaydolun Dünyanın Kilidini Açmak, CNN Travel’ın haftalık bülteni. Açılan ve kapanan destinasyonlar, gelecekteki maceralar için ilham kaynağı, ayrıca havacılık, yiyecek ve içecek, nerede kalınır ve diğer seyahat gelişmeleri hakkında en son haberleri alın.

(CNN) – Hava yolculuğu hacmi artıyor ve yolcu memnuniyeti düşüyor. Bu, yaz boyunca bir havaalanından geçen kimse için sürpriz değil.

Çarşamba günü yayınlanan JD Power 2022 Kuzey Amerika Havaalanı Memnuniyet Çalışması, 2021 puanından 1000 puanlık bir ölçekte genel memnuniyetin 25 puan düştüğünü gösteriyor. Newark Liberty Uluslararası Havalimanı, mega havalimanları arasında en kötü puanı aldı.

2022’de Kuzey Amerika havaalanları için genel memnuniyet puanı 777 idi.

ABD yolcu hacmi pandemi öncesi seviyelere yaklaşıyor. Pazar günü, ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi, havaalanı kontrol noktalarında 2.371.992 yolcuyu taradı. Bu rakam, 2019’da aynı iş gününün %94’ü.

Ancak yeni JD Power araştırması, gezginlerin daha az uçuş, daha kalabalık terminaller ve sınırlı yiyecek ve içecek seçenekleriyle karşılandığını söylüyor.

Michael Taylor, “Hava yolculuğu için bastırılmış talebin, ülke çapındaki işgücü sıkıntısının ve jet yakıtından bir şişe suya kadar her şeyin sürekli artan fiyatlarının birleşimi, havaalanlarının aşırı derecede kalabalık olduğu ve yolcuların giderek daha fazla hayal kırıklığına uğradığı bir senaryo yarattı” dedi. , bir açıklamada, JD Power’da seyahat istihbarat lideri.

Ve Taylor bu talihsiz koşulların 2023’e kadar devam etmesini bekliyor.

25 puanlık düşüş, 2020’nin ikinci yarısındaki yolcu anketlerini içeren geçen yılki çalışmada Kuzey Amerika havalimanlarından – 1.000 puanlık ölçekte 802 – rekor düzeyde yüksek bir memnuniyet seviyesinin hemen ardından geliyor.

Ancak bu anket 2021’e ve çalışmanın üçüncü ve dördüncü dalgalarına doğru ilerledikçe, yolcu hacmi tekrar yükseldikçe gezgin memnuniyeti istikrarlı bir şekilde azaldı.

2022 çalışması, hava yolculuğu toparlanmaya devam ettiği için Ağustos 2021’den Temmuz 2022’ye kadar sahaya sürüldü.

Yolcular 24 Kasım 2021'de Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'ndaki terminalin içinde sırada bekliyor.

Yolcular 24 Kasım 2021’de Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’ndaki terminalin içinde sırada bekliyor.

Eduardo Munoz/Reuters

Bu, son 30 gün içinde en az bir ABD veya Kanada havaalanından seyahat eden ABD veya Kanada sakinlerinden yapılan 26.500’den fazla ankete dayanıyordu. Gezginler, gidiş-dönüş yolculuklarından yola çıkan veya gelen bir havaalanını değerlendirdi.

Şu anda 17. yılında olan çalışma, havalimanlarıyla ilgili yolcu memnuniyetini üç kategoride inceliyor: mega havalimanları, büyük havalimanları ve orta havalimanları.

Memnuniyet, önem sırasına göre sıralanan altı faktöre bakılarak belirlenir: terminal tesisleri, havaalanı varış/kalkış, bagaj teslim alma, güvenlik kontrolü, check-in/bagaj kontrolü ve yiyecek, içecek ve perakende.

Peki hangi havalimanları gezginleri en çok tatmin ediyor? Ve hangisi kısa düşüyor?

En çok ve en az tatmin edici Kuzey Amerika mega havaalanları

Araştırmada değerlendirilen mega havalimanları arasında – yılda 33 milyon veya daha fazla yolcusu olan havalimanları – Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havalimanı, 1000 üzerinden 800 puanla müşteri memnuniyetinde en yüksek sırada yer alıyor.

Taylor’a göre, havalimanının güncellenmiş terminal tesisleri, memnuniyet açısından en üst sırada yer almasına yardımcı oldu. Geçen yılki inşaat ve tadilatların bu yılın sonuçlarında ortaya çıktığını söyledi.

Ağustos 2022'de burada görülen Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havalimanı, Kuzey Amerika'nın mega havalimanları arasında gezgin memnuniyeti açısından en iyi puanı aldı.

Ağustos 2022’de burada görülen Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havalimanı, Kuzey Amerika’nın mega havalimanları arasında gezgin memnuniyeti açısından en iyi puanı aldı.

Kirby Lee/AP

Bazıları iyileştirme projeleri devam ediyorDaha önce Minneapolis-St için çalışan FlightAware uçuş izleme sitesi sözcüsü Kathleen Bangs, havalimanının nispeten sorunsuz yaz operasyonları geçirdiğini belirtti. Paul havaalanları komisyonu.

Bangs, CNN Travel’e Ağustos ayı sonlarında yaz havalimanı performansıyla ilgili sorulara yanıt olarak, “Bu yaz devam eden çok sayıda inşaat ve iyileştirme projesine devam ederken bile, MSP kendi büyüklük kategorisindeki diğer bazı havalimanlarından daha iyi gecikme ve iptal sayılarından yararlandı.” Bunu yönetime ve muhtemelen diğer bazı büyük havaalanlarının yaşadığından daha az fırtınaya indirdi.

San Francisco Uluslararası Havalimanı (796 puanla) ve Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı (791) da memnuniyet araştırmasında en iyi havalimanları arasında yer aldı.

Mega havalimanı memnuniyeti için 1.000 puanlık bir ölçekte en çok puan alan beş kişi:

• Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havaalanı (800)
• San Francisco Uluslararası Havaalanı (796)
• Detroit Metropolitan Wayne County Havaalanı (791)
• John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı (791)
• Harry Reid Uluslararası Havaalanı (790)

Mega havalimanı listesinin en sonunda, 1.000 üzerinden 719 puan alan Newark Liberty Uluslararası Havalimanı yer alıyor.

Taylor, inşaat ve büyük yenileme çalışmaları yapılan havalimanlarının tipik olarak terminal tesisleri için düşük puan aldığını söyledi.

Gezginler 1 Temmuz 2022'de Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'nda bekliyor. Bu yaz havalimanında iptaller ve gecikmeler yaşandı.

Gezginler 1 Temmuz 2022’de Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’nda bekliyor. Bu yaz havalimanında iptaller ve gecikmeler yaşandı.

Jeenah Ay/Getty Images

Newark’ın 2,7 milyar dolarlık Terminal A revizyonunun bu yıl içinde açılması bekleniyor ve yeni terminalde yiyecek, içecek ve perakende tekliflerini iyileştirmek için büyük planlar var.

Taylor e-posta yoluyla “Ancak bu iyileştirmeler bir süre yolcuların kullanımına sunulmayacak. Roma bir günde inşa edilmedi … ve yeni havaalanı terminalleri de değil” dedi.

Newark’ın en büyük havaalanları arasında en düşük düzeyde memnuniyet elde etmesi, yaz gezginleri için büyük olasılıkla sürpriz değil. Yüksek düzeyde iptaller ve gecikmeler yoğun yaz sezonu boyunca havalimanını rahatsız etti.

Ayrıca listenin sonunda: Chicago’daki O’Hare Uluslararası Havalimanı (751) ve Los Angeles Uluslararası Havalimanı (753).

Mega havalimanı memnuniyeti için 1.000 puanlık bir ölçekte son beş puan:

• Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı (755)
• Boston Logan Uluslararası Havaalanı (754)
• Los Angeles Uluslararası Havaalanı (753)
• Chicago O’Hare Uluslararası Havaalanı (751)
• Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (719)

En çok ve en az tatmin edici Kuzey Amerika büyük ve orta havalimanları

Yılda 10 milyon ila 32,9 milyon yolcusu olan büyük havaalanları arasında Tampa Uluslararası Havaalanı, 1000 üzerinden 846 puanla müşteri memnuniyeti açısından en üst sırada yer aldı.

John Wayne Havaalanı, California’daki Orange County (826) ve Dallas Love Field (825) de üst sıralarda yer aldı.

Büyük havaalanları listesinin en altında Philadelphia Uluslararası Havalimanı (729) yer aldı.

Orta havalimanları arasında – yılda 4,5 ila 9,9 milyon yolcusu olanlar – Indianapolis Uluslararası Havaalanı, 1.000 üzerinden 842 puanla en yüksek sırada yer aldı.

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı (839) ve Jacksonville Uluslararası Havalimanı (826), memnuniyet açısından ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

California’daki Hollywood Burbank Havalimanı, 763 puanla gezgin memnuniyeti için orta havalimanları listesinin en sonunda yer aldı.

En iyi görüntü: 30 Mayıs 2022’de Newark Liberty Uluslararası Havalimanı. (Fotoğraf: Yaroslav Sabitov/Shutterstock)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir