Jordan Spieth, Presidents Cup masterclass’ın ardından Aslan Kral’ı taçlandırdı

Mufasa’yı bir kenara bırakın, Jordan Spieth Quail Hollow Club’ın yeni hükümdarı olduktan sonra kasabada yeni bir ‘Aslan Kral’ var.

Üç kez majör kazananın dokunduğu her şey 14’ünde altına döndü Başkanlar Kupası Charlotte, Kuzey Carolina’da Spieth, Amerikan takımına ilham vermek için beş maçını da kazandığı için dokuzuncu düz başlık.

Bunu yaparken 29 yaşındaki oyuncu, Başkanlar Kupası tarihinde tek bir etkinlikte beş puan kazanan altıncı oyuncu oldu ve 2011’de Jim Furyk’ten bu yana ilk Amerikalı oldu.

Spieth, takım maçlarının ilk dört raundunda Justin Thomas ile ortaklık kurarken ikili, Pazar günkü tekler maçlarına dört sayılık bir liderlik açmak için Ustalar şampiyonu Hideki Matsuyama ve Adam Scott’ın yer aldığı Uluslararası çiftleri süpürdü.

2009’da Tiger Woods ve Steve Stricker’dan bu yana hiçbir Amerikan ortaklığı turnuvada üst üste dört galibiyet kazanmamıştı; bu, Thomas ve Spieth’in çocukluk arkadaşlığıyla tatlandırılmış bir başarıydı.

Ve takım arkadaşınızın tek şikayeti, ona neredeyse hiçbir şey bırakmamış olmanız olduğunda, muhtemelen oldukça iyi bir tur geçirmişsinizdir.

Thomas Cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, “İki maç oynadım ve 10 vuruş yaptım. Bence bu oldukça saçma” dedi.

“Meşru olarak madeni paramı vurduğumdan daha fazla aldığımı düşünüyorum, bu yüzden evet, ortağım oldukça iyi.”

Asil bir gösteriden sonra, Spieth’in Pazar günü ilk tee’ye gelişini Aslan Kral haraçla işaretlemesi ancak o zaman uygun oldu.

Oğlu Sammy’yi karısı Annie’den alan Spieth, 1994 Disney klasiğinin açılış sahnelerinin mükemmele yakın bir yorumuyla, Başkanlar Kupası kalabalığının kükreyen zevkine kulak tıkayan, spor yapan yürümeye başlayan çocuğu başının üstüne kaldırdı.

Spieth, “Bu süper harikaydı,” dedi. “Sonunda sadece etrafa bakıp her şeyi alacak ve her şeyle ilgilenecek kadar büyüdü.

“Neyse ki kulak tıkaçlarını seviyor, çünkü burası çok gürültülü.”

Jordan Spieth'in eşi Annie, oğulları Sammy'yi Pazar günkü tekler maçlarında kucağında tutuyor.

‘O maymunu sırtımdan atmak istiyorum’

‘Aslan Kral’ olarak yeni statüsüne rağmen, Spieth sırtında kendi kendini ilan eden bir maymunla Avustralyalı Cameron Davis’e karşı yarıştı: inanılmaz bir şekilde Spieth, Başkanlar Kupası’nda veya Ryder Kupası’nda hiçbir tekler maçı kazanmamıştı.

2013’ten 2017’ye kadar üç ardışık Başkanlar Kupası tekli maçını kaybeden Spieth, Woods’un dramatik bir Amerikan mücadelesine ilham verdiği 2019 etkinliği için seçilmedi. Üç yıl geçti, yokluk hala acıtıyor.

Spieth, bu yılki Kupa öncesinde “Etkisizdi,” dedi. “Gerçekten zor bir yer olduğunu hatırlıyorum.

Her saniyesinden nefret ettim çünkü ne kadar eğlenceli olduklarını biliyorum ve bu haftaların, bu maçların bireysel olarak gelecek yıl nasıl oynayacağınız konusunda ne kadar faydalı olduğunu biliyorum.”

Sıradan dört kuş, Spieth’in kuraklığını Davis’e karşı kararlı bir şekilde sonlandırdığını gördü, 4 ve 3 galibiyeti Amerikan takımının günün ilk tekler sayısını güvence altına aldı.

“Sırf o maymunu sırtımdan atmak istediğim için bugün olması gerekenden daha gergindim” dedi.

“Gerçekten iyi hissettiriyor. Bir Pazar günü hemen hemen her takım etkinliğini yaptığım için erken çıktığınızda, tahtada kırmızıyı arıyorlar ve sonunda bunu sağlamak iyi hissettiriyor.”

Muzaffer ABD Takımı, Başkanlar Kupası kupasıyla poz veriyor.

Saatler sonra, Xander Schauffele eve dönerek takımın 17.5 – 12.5 galibiyetini mühürledi ve 18. çukurda coşkulu kutlamalara yol açtı.

Daha önce Kupa’ya şampanya döküldü, o gün ikinci kez Spieth çok sevilen bir kalabalığı havaya kaldırdı.

“Yapacağın zaman [compete] toplu olarak, ülkenizi dünyanın en iyi oyuncularından bazılarıyla temsil etmek … buna bir fiyat koyamazsınız, “dedi Spieth.

“Gerçekten daha zevkli bir şey yok.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir