Jüpiter muhalefeti onu 59 yıl içinde Dünya’ya en yakın hale getirecek

Güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olan gaz devi karşı konumda olacak, yani Dünya doğrudan onunla güneş arasında olacak, diyor bilim müdür yardımcısı Trina L. Ray. Avrupa Clipper görevi NASA’nın Pasadena, California’daki Jet Propulsion Laboratuvarı’nda.

Uzay ajansı başlangıçta Jüpiter’in 70 yıl içinde Dünya’ya en yakın yaklaşımını yapacağını söyledi, ancak bir NASA sözcüsü hatayı keşfettikten sonra ifadesini düzeltti.

Dünya ile Jüpiter arasında yaklaşık 367 milyon mil (590.6 milyon kilometre) olacak, NASA’ya göre. Uzay ajansı, Jüpiter’in en uzak noktasında ana gezegenimizden yaklaşık 600 milyon mil (965.6 milyon kilometre) uzaklıkta olduğunu söyledi.
Jüpiter her 13 ayda bir karşıt konumdadır, Dünya’nın Jüpiter’e göre Güneş’in yörüngesinde dolaşması için geçen süre, EarthSky’a göre.

NASA’nın Radar for Europa Assessment and Sounding: Ocean to Near-surface veya REASON için araştırma bilimcisi olan Ray, ne Dünya ne de Jüpiter güneşi mükemmel bir daire içinde yörüngede döndürmez, bu da her karşıtlığı biraz farklı bir mesafe yapan şeydir, dedi.

nasıl izlenir

NASA, Jüpiter’in gökyüzünde daha parlak ve daha büyük görüneceğini ve olayı bir göz atmak için harika bir fırsat haline getireceğini söyledi.

Houston’daki Rice Üniversitesi’nde fizik ve astronomi profesörü Patrick Hartigan, gazlı gezegenin gün batımında yükseleceğini ve çıplak gözle inci gibi beyaz görüneceğini söyledi.

NASA’ya göre bir çift dürbün veya teleskopla gezegenin bantlarını görebileceksiniz.

Ray, yıldız gözlemcilerinin Europa dahil Jüpiter’in üç veya dördünü de görebileceğini söyledi.

Mars'a çarpan uzay kayalarının sesini dinleyin

Europa’yı keşfetmek için Jüpiter sistemine göndereceğimiz bir uzay aracı üzerinde çalıştığım için, “Jüpiter’i ve hatta Europa’yı kendi gözlerimle görmek beni her zaman heyecanlandırıyor” dedi.

Gökyüzüne ne zaman bakılacağının kesin bir zamanı için Yaşlı Çiftçinin Almanak’ın görünür gezegenler hesaplayıcısı.

Hartigan, Satürn ve Mars’ın da görüneceğini, bu yüzden Jüpiter’in karşıtlığını görüntülerken bu gezegenleri tespit etmeye çalışın, dedi.

2022’de kalan olaylar

Bu yıl üç tane daha dolunay gerçekleşecek, Çiftçi Almanakına göre:
Uzaydan gelen gizemli elmasla tanışın
Kızılderili kabileleri var farklı isimler Cheyenne kabilesinin Eylül ayında gerçekleşen “kuru ot ayı” ve Aralık ayında meydana gelen dolunay için Arapaho kabilesinin “ağaç patlaması” gibi dolunaylar için.
EarthSky’nin 2022’sine göre, bu yılın ilerleyen saatlerinde yaklaşan meteor yağmuru olaylarının zirvesini yakalayın meteor yağmuru rehberi:
  • Güney Toroslar: 5 Kasım
  • Kuzey Toroslar: 12 Kasım
Ve 2022’de bir tam ay tutulması ve bir parçalı güneş tutulması daha olacak. Çiftçi Almanak. 25 Ekim’deki parçalı güneş tutulması Grönland, İzlanda, Avrupa’nın çoğu, kuzeydoğu Afrika ve batı ve orta Asya’daki insanlar tarafından görülebilecek.
Yıldız gözlemine yeni başlayanlar için rehber (Courtesy CNN Underscored)

8 Kasım’daki tam ay tutulması, Asya, Avustralya, Pasifik, Güney Amerika ve Kuzey Amerika’da 03:02 ile 08:56 ET arasında görülebilir. Ancak Doğu Kuzey Amerika’daki insanlar için, ay o sırada batıyor olacak.

Güneş ışığı gözlere zarar verebileceğinden, güneş tutulmalarını güvenli bir şekilde görmek için uygun güneş gözlüğü takın.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir