Kardinal Zen ve diğer 5 kişi fon nedeniyle Hong Kong’da yargılanıyor

HONG KONG: 90 yaşındaki Katolik bir kardinal ve beş kişi daha mahkemeye çıktı Hong Kong Pazartesi günü, üç yıl önce şehirdeki kitlesel hükümet karşıtı protestolarda tutuklanan insanlara yardım etmek için kurulmuş ve şu anda feshedilmiş bir fonu kaydetmediği iddiasıyla suçlandı.
Kardinal Joseph ZenHong Kong’un emekli bir piskoposu olan , ilk olarak şarkıcı Denise Ho ve avukat Margaret Ng de dahil olmak üzere diğerleriyle birlikte, tehlikeyi tehlikeye atmak için yabancı güçlerle işbirliği yaptığı şüphesiyle Mayıs ayında tutuklandı. Çin’in ulusal güvenliği.
Henüz ulusal güvenlikle ilgili suçlamalarla suçlanmamakla birlikte, Zen ve diğer beş kişi o zamandan beri şu anda feshedilmiş olan 612 İnsani Yardım Fonu’nu gerektiği gibi kaydetmemekle suçlanıyor.
Zen, Ho, Ng ve kültürel çalışmalar uzmanı Hui Po Keung ve eski milletvekili Cyd Ho ile birlikte fonun mütevelli heyetiydi. Altıncı bir sanık, Sze Ching-wee, fonun sekreteriydi.
Dernekler Yönetmeliği, yerel kuruluşların, kuruldukları tarihten itibaren bir ay içinde kayıt yaptırmalarını veya muafiyet başvurusunda bulunmalarını gerektirir. Savcılar, Zen ve diğerlerinin bunu başaramadığını söylüyor.
Dava, esas olarak 612 İnsani Yardım Fonu’nun kayıt yaptırmak zorunda olan bir kuruluş olarak kabul edilip edilmediğine odaklanacak.
Fon, 2019’daki hükümet karşıtı protestolar sırasında tutuklanan protestocular için tıbbi ve yasal ücretlerin ödenmesine yardımcı oldu ve daha sonra Ağustos 2021’de faaliyetlerini durdurdu.
Hepsi suçsuz olduğunu iddia etti. Suçlu bulunurlarsa, hapis cezası olmaksızın 10.000 Hong Kong dolarına (1.273 $) kadar para cezası ile karşı karşıya kalacaklar.
Dava, Katolik toplumu üzerinde şok dalgaları gönderdi, ancak Vatikan Zen’in tutuklanması üzerine susturuldu, sadece durumun gelişimini yakından izlediğini belirtti.
Ayrıca Vatikan’ın Çin hükümetiyle Çin’deki piskoposların atanması konusundaki anlaşmasını yenilemeye çalıştığı ve Pekin’in daha sonra papa tarafından onaylanan ve atanan piskoposları tavsiye ettiği bir dönemde geliyor.
12 milyonluk Katolik cemaati, papayı tanıyan “yeraltı” kilisesi ile Çin Vatansever Katolik Derneği tarafından kontrol edilen devlet onaylı kiliselere katılanlar arasında bölünmüş durumda.
Yaklaşık 7,3 milyonluk bir nüfusta yaklaşık 390.000 Katolik’in yaşadığı Hong Kong’da, Katolik kilisesi, Pekin şehir üzerindeki kontrolünü sıkılaştırmasına rağmen, henüz anakara tarzı özgürlük kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalmadı.
Zen, Vatikan’ın Çin ile olan anlaşmasını açıkça eleştirdi ve bunu Çin’in Vatikan’a sadık “yeraltı” Katoliklerinin “satılması” olarak nitelendirdi. Pekin’i açıkça eleştirmesi ve Hong Kong’un demokrasi yanlısı kampıyla bağları nedeniyle biraz tartışmalı bir figür olarak görülüyor.
Dava aynı zamanda şehirdeki muhalefete yönelik devam eden baskının bir parçası. Protestoların ardından Pekin, şehrin işlerine müdahale etmek için ayrılmayı, yıkımı, terörizmi ve yabancı güçlerle gizli anlaşmayı yasaklayan sert bir ulusal güvenlik yasasını uygulamaya koydu.
Yasa, geniş ölçüde muhalefeti ortadan kaldırmanın bir yolu olarak görüldü ve uygulandığından bu yana, çoğu demokrasi yanlısı ve aktivist olan 150’den fazla kişiyi tutuklamak için kullanıldı.
Şehrin açık sözlü demokrasi yanlısı eylemcilerinin çoğu ya hapiste ya da şehirden kaçtı.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir