Küba, TS Ian’ın güçlendirilmesi yaklaşırken tahliyeleri hazırlıyor

HAVANA — Yetkililer Küba Pinar del Rio eyaletindeki sınıfları askıya aldı ve Tropik Fırtına Ian’ın güçleneceği tahmin edildiğinden Pazartesi günü tahliyelere başlayacaklarını söyledi. kasırga Florida yolunda adanın batı kısmına ulaşmadan önce.

Grand Cayman ve Küba’nın Isla de Juventud, Pinar del Rio ve Artemisa eyaletleri için bir kasırga uyarısı yürürlükteydi. ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Ian’ın Pazartesi günü geç saatlerde veya Salı günü erken saatlerde Küba’nın uzak batı kısmına ulaşması ve ülkenin en ünlü tütün tarlalarının yakınlarına ulaşması gerektiğini söyledi. Salı günü büyük bir kasırga olabilir.

Küba devlet medyası Granma, yetkililerin uzak batıdaki Pinar del Rio eyaletinde Pazartesi günü erken saatlerde savunmasız bölgelerden insanları tahliye etmeye başlayacağını söyledi. Orada derslere ara verildi.

Pazar günü saat 23: 00’te EDT, Ian merkeze göre Grand Cayman’ın yaklaşık 140 mil (225 kilometre) güneyinde 13 mil (20 km / saat) kuzeybatıya ilerliyordu. 65 mph (100 kph) maksimum sürekli rüzgarlara sahipti.

Bu arada, Florida’daki sakinler, Karayipler’de eyalete giden bir yolda uğursuzca gürleyen Ian’a ihtiyatlı bir bakış attılar.

Vali Ron DeSantis, Florida genelinde olağanüstü hal ilan etti ve sakinleri, şiddetli yağmurlar, şiddetli rüzgarlar ve yükselen denizlerle eyaletin geniş kesimlerini kıracak fırtınaya hazırlanmaya çağırdı.

Tahminciler, Ian’ın tam olarak nereye inebileceğinden emin değil, mevcut modeller onu Florida’nın batı kıyısına veya panhandle bölgelerine doğru çiziyor, dedi.

“Bu fırtınanın izini izlemeye devam edeceğiz. Ancak hala var olan belirsizliğin derecesini vurgulamak gerçekten önemli,” dedi DeSantis Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, “fırtınanın yolunun tam üzerinde olmasanız bile, güzel şeyler olacak” uyarısında bulundu. eyalet çapında geniş etkiler.”

Florida Keys ve Florida yarımadasında hafta ortası boyunca ani ve kentsel sel olabilir ve ardından bu haftanın ilerleyen saatlerinde kuzey Florida, Florida panhandle ve güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri için yoğun yağışlar mümkün oldu.

Ajans, Pazar akşamı Florida Keys’in aşağısında tropik bir fırtına nöbeti tuttu ve Floridian’lara kasırga planları yapmalarını ve fırtınanın gelişen yolunun güncellemelerini izlemelerini tavsiye etti.

Başkan Joe Biden ayrıca bir acil durum ilan ederek, İç Güvenlik Bakanlığı’na ve Federal Acil Durum Yönetim Ajansına veya FEMA’ya afet yardımını koordine etme ve can ve malları korumak için yardım sağlama yetkisi verdi. Başkan, fırtına nedeniyle Florida’ya yapılacak 27 Eylül gezisini erteledi.

Miami merkezli merkezde kıdemli bir kasırga uzmanı olan John Cangialosi Pazar günü yaptığı bir röportajda, Ian’ın Florida’da en çok nereye vuracağının tam olarak belli olmadığını söyledi. Sakinlerin, olası elektrik kesintileri için malzeme toplamak da dahil olmak üzere hazırlıklara başlaması gerektiğini söyledi.

Cangialosi, “Bizi takip etmeye devam etmek zor, ama şu anda doğru mesaj bu,” dedi Cangialosi, “Fakat Florida’dakiler için hala hazırlanma zamanı. Sana henüz kepenklerini kapatmanı ya da böyle bir şey yapmanı söylemiyorum, ama hala erzaklarını alma zamanı.”

Florida’daki yerel medya, sakinlerin fırtınadan önce mal stoklamak için taşındığı bazı bölgelerde su, jeneratör ve diğer malzemeler için bir tüketici acele ettiğini bildirdi.

———

Associated Press yazarı Julie Walker bu rapora New York’tan katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir