Kuzey Kore denize balistik füze fırlattı

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı’na (JCS) göre kısa menzilli füze Pazar sabahı yerel saatle Kuzey Pyongan Eyaleti’nin Taechon bölgesinden ateşlendi.

Açıklamada, Güney Kore ve ABD askerlerinin “tam hazırlık duruşunu” sürdürdükleri ve “Kore Yarımadası’nın ve uluslararası toplumun barış ve güvenliğine zarar veren önemli bir provokatif eylem” olarak nitelendirdiği fırlatmanın ardından yakın işbirliği içinde oldukları belirtildi.

JCS, fırlatmanın BM Güvenlik Konseyi’nin kararının “açık bir ihlali” olduğunu söyledi ve Kuzey Kore’yi “derhal durdurmaya” çağırdı.

CNN’nin sayımına göre bu, bu yılki 19. füze denemesi. Sonuncusu 17 Ağustos’taydı.

JCS’ye göre füze yaklaşık 600 kilometre (370 mil) uçuş mesafesine, 60 kilometre (37 mil) irtifaya ve yaklaşık Mach 5 hıza sahipti. Güney Kore ve ABD istihbarat teşkilatları daha fazla ayrıntıyı analiz ediyor.

Sıcak mikrofon Güney Koreli lider Yoon Suk Yeol'u ABD'li milletvekilleri hakkında küfür ederken yakaladı

Japonya Savunma Bakanı Yasukazu Hamada, balistik füzenin muhtemelen düzensiz bir yörüngede uçmuş olabileceğini söyledi.

Hamada, “Kuzey Kore’nin en az bir füze fırlattığına inanılıyor” dedi Hamada, Japonya’da yerel saatle 06:52’de veya Cumartesi doğu saatiyle 17:52’de.

Japonya’nın Münhasır Ekonomik Bölgesi’nin dışında, “Kuzey Kore’nin doğu kıyısına yakın” düştüğünü de sözlerine ekledi.

Japon savunma bakanı, “Kuzey Kore, bu yıl 19 kez füze fırlattı, bu, bir seyir füzesinin fırlatıldığının duyurulması da dahil olmak üzere benzeri görülmemiş derecede yüksek bir frekans ve ayrıca yeni tepkilerde füzeler fırlattı.”

Kuzey Kore’nin “nükleer füze ile ilgili teknolojilerdeki son dönemdeki kayda değer gelişimi, ülkemizin ve bölgenin güvenliği için göz ardı edilemez” diye ekledi.

Savunma bakanı, “Pekin’deki büyükelçilik yolu üzerinden Kuzey Kore’yi protesto ettik” dedi.

ABD Hint-Pasifik Komutanlığı, “Kuzey Kore’de kısa menzilli bir balistik füze fırlatmasının ardından ABD topraklarına veya askeri personeline yönelik acil bir tehdit olmadığını” söyledi.

Japonya Sahil Güvenlik, Pazar günü yerel saatle 06:56’da gemilere füze uyarısında bulundu.

“Gemilere daha fazla bilgiye dikkat etmeleri tavsiye edilir ve herhangi bir düşen cisim görürlerse lütfen onlara yaklaşmayın ve ilgili bilgileri Japonya Sahil Güvenlik’e bildirin” dedi.

Rapora göre Kuzey Kore, nükleer test sahasındaki çalışmaları ikinci tünele genişletiyor

15 dakika sonra yapılan bir güncellemede füzenin denize düştüğüne inanıldığı belirtildi.

Füze fırlatma, USS Ronald Reagan taşıyıcı saldırı grubunun Cuma günü Güney Kore’nin güneydoğu liman kenti Busan’a varmasından sonra geldi.

ABD ve Güney Kore donanmasının bu ay ortak tatbikatlar yapması bekleniyor.

Lansman ayrıca ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in Japonya ve Güney Kore’yi ziyaret etmesi beklenmeden kısa bir süre önce geldi.

Güney Kore’ye gitmeden önce Japonya’nın suikaste kurban giden eski Başbakanı Shinzo Abe için bir devlet cenazesine katılmak için önce Tokyo’da duracak.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir