Kuzey Kore’nin Füze Testinden Sonra ABD ve Güney Kore’nin Ortak Askeri Tatbikatları

Kuzey Kore'nin Füze Testinden Sonra ABD ve Güney Kore'nin Ortak Askeri Tatbikatları

Kuzey Kore çok sayıda uluslararası yaptırım altında (Dosya)

Washington:

Güney Kore ve ABD, Pyongyang’ın balistik füze fırlatmasından bir gün sonra Pazartesi günü, yarımadanın yakınında ilk kombine deniz tatbikatına beş yıl içinde başladı.

Washington, Seul’ün kilit güvenlik müttefiki ve Güney Kore’yi nükleer silahlı Kuzey’den korumak için yaklaşık 28.500 asker yerleştiriyor.

Mayıs ayında göreve başlayan Güney Kore’nin şahin Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol, selefi altında Kuzey Kore ile yıllarca başarısız diplomasinin ardından ABD ile ortak askeri tatbikatları artırma sözü verdi.

Güney donanması yaptığı açıklamada, “Bu tatbikat, Güney Kore-ABD ittifakının Kuzey Kore provokasyonlarına yanıt verme konusundaki güçlü iradesini göstermek için hazırlandı.” Dedi.

Güney Kore’nin doğu kıyısındaki dört günlük tatbikatta 20’den fazla gemi ve gemi karşıtı ve denizaltı karşıtı harp operasyonları, taktik manevralar ve diğer deniz operasyonları için tatbikatlar yapacak çeşitli uçaklar yer alacak.

Güney Koreli kıdemli bir deniz subayı olan Kwak Kwang-sub yaptığı açıklamada, “Bu tatbikat aracılığıyla iki ülkenin deniz kuvvetleri arasında ortak operasyonlar yürütme yeteneğini daha da geliştireceğiz.” Dedi.

Tatbikatlar, nükleer silahlı Pyongyang’ın bu yılki rekor kıran silah denemelerinin en sonuncusu olan başka bir balistik füze fırlatmasından bir gün sonra geldi.

Kuzey Kore, nükleer silah ve balistik füze geliştirme programları nedeniyle çok sayıda uluslararası yaptırım altında.

Başkanlık ofisi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Seul’ün Kuzey’in Denizaltından Fırlatılan Balistik Füzeyi (SLBM) ateşlemeye hazırlandığına dair işaretler de tespit ettiğini, Pyongyang’ın en son Mayıs ayında test edildiğini söyledi.

Bu ayın başlarında, Kuzey nükleer yasasını revize ederek bir “ilk vuruş” doktrini benimsedi ve nükleer silahlarından asla vazgeçmeyeceğine söz verdi.

Müttefikler uzun süredir tamamen savunma amaçlı olduğunda ısrar ettikleri ortak tatbikatlar yürütüyorlar. Ancak Kuzey Kore, onları bir işgalin provası olarak görüyor.

Geçen ay, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore 2018’den bu yana en büyük birleşik askeri tatbikatlarını gerçekleştirdiler – Kovid-19 ve Pyongyang ile diplomasi dönemi nedeniyle küçültülmüş geniş çaplı eğitim oturumlarının yeniden başlaması.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir