Londra Heathrow, Kraliçe’nin cenazesi sırasında ‘gürültü bozulmasını önlemek’ için uçuşları iptal etti

(CNN) – Kraliçe’nin cenazesinin olduğu gün Londra’daki Heathrow Havalimanı’na gidiş-dönüş uçuşlar iptal edildi veya geç hükümdara “saygı işareti olarak” yeniden zamanlandı.

Perşembe günü yayınlanan bir açıklamada, İngiltere’nin en yoğun havalimanı, Kraliçe II. Elizabeth’in Westminster Abbey’deki devlet cenazesi ve Pazartesi günü Windsor Kalesi’ndeki Committal Service sırasında “gürültü kesintisini önlemek için” operasyonlarda “uygun değişiklikler” yapacağını doğruladı.

İngiltere’nin ulusal havayolu şirketi British Airways, Pazartesi günü 50 kısa mesafeli uçuşunu iptal ederken, Virgin Atlantic, Heathrow Havalimanı’na gidiş-dönüş dört ABD uçuşunu iptal etti.

Binlerce yolcuyu etkilemesi muhtemel operasyonel değişiklikler, günün belirli saatlerinde “sessiz gökyüzü” sağlamak için uygulamaya konuldu ve Heathrow’un programının yaklaşık %15’ini etkileyecek.

Cenaze bitimindeki iki dakikalık saygı duruşunda aksama olmaması için saat 11:40 ve 12:10 (GMT) arasında 30 dakika boyunca havaalanında uçak hareketi olmayacaktır.

‘Sessiz gökyüzü’

Heathrow’a varışlar da “tören alayı sırasında sessizliği sağlamak için” (GMT) 13:45 ve 14:20’den itibaren durdurulacak ve 15:05’ten (GMT) bir saat 40 dakika sonra kalkış yapılmayacaktır. ) tören alayı, defin için Windsor Kalesi’ne yaklaşırken.

Bu arada, kalkışlar St George’s Chapel’deki taahhüt hizmeti sırasında 16:45’ten akşam 9’a “azaltılacak”.

“Pazartesi günü bu anları gözlemleyebilmek için havayollarının programlarını buna göre ayarlaması gerekecek, bu da uçuşlarda bazı değişiklikler anlamına gelecek.” Heathrow’dan bir açıklama okur.

“Bu değişikliklerden etkilenen yolcular, seyahat planları ve kendilerine sunulan seçenekler hakkında havayolları tarafından doğrudan iletişime geçilecektir.”

Uçuşlar ayrıca, “özel aile hizmeti ve defin sırasında gürültüyü en aza indirmek için” günde yaklaşık 12 mil (Heathrow’dan 20 kilometre) bulunan Windsor Kalesi çevresinde yönlendirilecek.

Bu sırada, Virgin Atlantic vurguladı Uçuşların “büyük çoğunluğunun” normal şekilde çalışması planlanırken, devlet cenazesi ve taahhüt töreni sırasında “kısıtlamalara uyum sağlamak” için bazı ayarlamalar yapılacak.

İngiltere’de resmi tatil ilan edilen Pazartesi günü Heathrow Havalimanı’ndaki bir dizi mağaza da kapılarını kapatacak.

“Eyalet Cenazesi gününde Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth’e saygının bir işareti olarak, 19 Eylül Pazartesi günü belirli anlarda gökyüzünün sessiz olmasını sağlamak için programımızı azalttık ve Heathrow’daki bazı uçuşların zamanını yeniden ayarladık.” British Airways’den açıklama.

“Düşüncelerimiz Kraliyet Ailesi ve milletle kalır.”

CNN, daha fazla yorum için Heathrow Havaalanı ile temasa geçti.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir