NYC Belediye Başkanı Adams, Fiona Kasırgası sonrasında Porto Riko’yu ziyaret etti

Belediye Başkanı Adams Pazar günü Porto Riko’ya gitti ve burada yerel yetkililerle bir araya geldi ve Fiona Kasırgası sonrasında afet bölgelerini ziyaret etti.

Adams, Twitter’da yayınlanan bir videoda, “İnsanlar sahip oldukları her şeyi kaybetti” dedi. “Porto Riko, New York şehrinin altıncı ilçesidir. Bunu kastediyoruz.”

Şehir çalışanları, sakinlerin rahatlama için “FEMA belgelerini doldurmalarına” yardımcı olmak ve “buna genel çözümün bir parçası olduğumuzdan emin olmak” için ada bölgesinde kalacak.

Belediye başkanının ofisine göre, kentin Acil Durum Yönetimi Ofisinden 11 personel, bina denetimleri yapmak, sakinlerin Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’ndan gelen yardım taleplerini tamamlamalarına yardımcı olmak ve kasırga sırasında düşen ağaçları kaldırmak için Porto Riko’da kalmaya ayarlandı. Belediye başkanının ofisinden yapılan açıklamada, şehirdeki kar amacı gütmeyen kuruluşlardan inanç liderlerine yüzlerce poşet yiyecek dağıtmasına yardımcı olmak için Salı gününe kadar başka bir personelin görevlendirildiği belirtildi.

11 çalışanın Porto Riko’da ne kadar kalacağını soran bir soruyu hemen yanıtlamadı.

Adams’ın günü, belediye başkanının genel programına göre Porto Riko Valisi Pedro Pierluisi ile yaptığı toplantıyla başladı. Bundan sonra, bir FEMA yetkilisi ve yerel muadili San Juan Belediye Başkanı Miguel Romero ile bir araya geldi.

Adriano Espaillat (D-Manhattan), Queens Borough Başkanı Donovan Richards ve Konsey üyeleri Rafael Salamanca ve Marjorie Velazquez (D-Bronx) geziye belediye başkanına katıldı.

Richards Pazar gecesi Daily News’e verdiği demeçte, “Yalnızca onun varlığıyla, varlığımızla ve insanların yiyecekten suya ihtiyaç duyduğu temel ihtiyaçları vererek buradaki insanlara çok fazla umut sağladık” dedi.

Heyet, geçen Pazar günü Fiona Kasırgası’nın vurmasından bu yana çoğu elektriksiz kalan Cabo Rojo’yu gezdi. Adanın yaklaşık yarısı hafta sonu boyunca hala elektriksizdi, bu da birçok kişinin elektriği geri getirmenin neden bu kadar uzun sürdüğünü sorgulamasına neden oldu. Her beş Porto Rikoludan biri hala su hizmetinden yoksun.

Porto Riko, Fiona adayı 85 mil / saate varan rüzgarlarla patlattığında, 2017’deki Maria Kasırgası’nın yıkımından henüz kurtulamadı.

Önümüzdeki iki hafta içinde hasarın bir ön tahmininin yapılması bekleniyordu, ancak Pazar günü Richards için insan ücreti açıktı.

“Tıbbi sıkıntı içinde olan ve tüm evlerine güç sağlayamayan jeneratörlerle yaşayan insanlarla tanıştık” dedi. “Federal hükümetin adım atması ve maksimum fayda sağlaması gerekiyor.”

Jeneratörler için yakıt yetersizliği nedeniyle birçok benzin istasyonu ve market Pazar günü kapalı kaldı.

Elektrik şirketi yetkilileri, elektriğin ne zaman tamamen geri yükleneceğini tahmin edemedi.

“[The hurricane] tüm altyapımızı etkiledi. Güç dağıtım şirketi Luma’nın kıdemli başkan yardımcısı Lawrence Kazmierski, “Bunu düzeltmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

Maria’nın ardından Porto Riko’yu ziyaret eden Richards, bu sefer Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’nın “çok daha fazla varlık gösterdiğini” söyledi.

“Yapabilecekleri her zaman daha fazlası vardır” dedi. “En büyük endişem her zaman… sakinlerin maksimum faydayı elde etmesini sağlamaktır.”

Adams ve heyet Pazar gecesi Dominik Cumhuriyeti’ne uçmayı planlarken, Pazartesi günü New York’a dönüşleri bekleniyor.

Haber Tel Hizmetleri ile

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir