NYC Belediye Başkanı Adams, sığınmacılar için mülteci tarzı kamplar açacak

Belediye Başkanı Adams Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında, şehrin sığınmacıları geçici, mülteci tarzı kamplarda barındırmayı planladığını duyurdu – bu, son zamanlardaki bir göçmen akınının şehrin barınak sistemine getirdiği büyük yükü daha da gösteren bir hareket.

Adams’ın ekibi, basın ofisi tarafından gönderilen bir e-posta aracılığıyla, kampları “insani acil müdahale ve yardım merkezleri” olarak nitelendirdi ve sıra sıra karyolalarla dolu çadırları gösteren resimlerle bu tür merkezlerin geçmişteki örneklerine işaret etti.

Bekar yetişkinlere hitap edecek ilk yardım merkezi, önümüzdeki haftalarda Orchard Beach otoparkında açılacak. İkinci bir merkezin yeri henüz belirlenmedi.

Adams yaptığı yazılı açıklamada, “Diğer liderler gelen sığınmacıları desteklemek için ahlaki görevlerinden vazgeçerken, New York City bunu yapmayı reddediyor” dedi. “Bu acil müdahale, bu insani kriz sırasında yapılması gerektiğini bildiğimiz şeyi temsil ediyor, çünkü bu çalışmaya devam etmek için federal ve eyalet ortaklarımızdan yardım aramaya devam ediyoruz.”

Üst düzey şehir yetkilileri, yeni merkezlerin barınak, yiyecek, tıbbi bakım, yasal yardım ve diğer bölgelere bilet sunacağını söyledi.

Adams ve yönetimi aylardır Latin Amerika’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne sığınmak isteyen sürekli bir göçmen akışına ev sahipliği yapmak ve bakım yapmak için mücadele ediyor. Şimdiye kadar şehre gelen 13.000’den fazla kişinin çoğu, Başkan Biden’ın sınır politikasını eleştirmek için bu uygulamayı kullanan bir Cumhuriyetçi olan Teksas Valisi Greg Abbott’un yönettiği otobüslerle geliyor.

Adams, Abbott’un ve uçaklarca göçmeni Martha’s Vineyard’a gönderen Florida Valisi Ron DeSantis’in davranışlarını “siyasi bir numara” olarak eleştirdi, ancak her iki taraftaki söylemler sığınmacıların gerçek ihtiyaçlarını karşılamak için çok az şey yaptı — biri yakın zamanda intihar etti.

Adams’ın yeni yardım merkezlerini bir basın açıklamasıyla – ve şahsen değil – duyurması dikkate değer. Merkezlerin oluşturulması, bir hükümetin şehirde ilk kez bağımsız geçici acil konut kurmasıdır – muhtemelen Quonset kulübeleri İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra gazileri ve ailelerini barındırmak için kullanıldığından beri.

Homeless Services United’ın yönetici direktörü Catherine Trapani, yeni kamplar hakkında “Bu tamamen emsalsiz” dedi. “New York’ta mülteci kampları yapmıyoruz.”

Sabah saatlerinde yazılı açıklama yapan idare yetkilileri, daha sonra isimlerinin verilmemesi şartıyla bir brifingde basının sorularını yanıtladı. Öğleden sonra, Başkan Adams Texas Tribune Festivali’nde konuştu ve burada tek bir gazetecinin sorularını yanıtladı.

Orada, Adams Perşembe günkü duyuruyu, şehrin politikalarının devletin yasaları koruma hakkıyla nasıl etkileşime gireceğini yeniden değerlendirmek için çerçeveledi – birkaç gün önce yapmaya söz verdiği bir şey.

Şehre göçmen akışına atıfta bulunarak, “Bu hiç yavaşlayacak gibi görünmüyor” dedi. “Yani hukuk ekibimiz gerçekten sığınma hakkına bakıyor. Nasıl doğru yapıldığını tekrar gözden geçirmeliyiz.”

İdare yetkilileri, Orchard Beach tesisinin tek başına 1.000 yetişkini barındırabileceğini ve iklim kontrollü ve hava koşullarına dayanıklı olacağını, yani kar ve yağmura dayanıklı olacağını kaydetti. Yetkililer kamplar için bir maliyet tahmini sağlamadı, ancak bir tanesi şehrin onlar için federal geri ödeme isteyeceğini kaydetti. Bir başka yetkili, Orchard Beach sahasında beş büyük çadır olacağını kaydetti.

Perşembe günü, şehre gelen 10.000’den fazla sığınmacı şu anda evsiz barınaklarında yaşıyor. Geçen hafta bu sayı 8 bin 500’dü. Sığınma evlerindeki 10.000’den fazla göçmenin yaklaşık 3.200’ü okul çağındaki çocuklardır.

Temsilci Ritchie Torres (DN.Y.), buna verilen yanıtın “benzeri görülmemiş çünkü durumun benzeri görülmemiş” olduğunu söyledi.

“Olanlar için bir oyun kitabı yok” dedi. “Federal hükümet hiçbir yerde bulunamadı. New York’un acilen FEMA’nın yardımına ihtiyacı var.”

Adli Yardım Derneği ve Evsizler Koalisyonu, endişelerini Adams’ın krize verdiği son yanıta odakladı – federal hükümetin değil.

Gruplar ortak bir açıklamada, “Çocuklu ailelerin toplu ortamlara düşürüleceği herhangi bir senaryodan derinden endişe duyuyoruz” dedi. Bu benzersiz savunmasız nüfus üzerindeki olumsuz ve tehlikeli etkisi nedeniyle geniş çapta kınanmış olan bu uygulama, halihazırda yasal yasaklara tabidir” dedi.

Her iki grup da son haftalarda Adams’ı yönetiminin, sığınma evi arayan herkese zamanında sağlanmasını gerektiren barınma hakkı yasalarına uymaması nedeniyle eleştirdi. Adams ve ekibi, bazı durumlarda zaman gereksinimlerini karşılayamasalar da, sonunda onu arayanlara barınak sağladıklarını geri itti.

Belediye başkanı ayrıca, şehirdeki yeni uygun fiyatlı konut kıtlığı ve bunun evsiz barınaklarında kalabalığa nasıl yol açtığı konusunda kararsız kaldı.

Community Service Society’den bir konut politikası analisti olan Sam Stein, “New York, insanları barınaklara konutlara taşımak konusunda oldukça kötü bir iş çıkarmaya devam ediyor” dedi. “Böyle bir şey olduğunda barınak sisteminde daha fazla yer açmak için bunu iyileştirmemiz gerekiyor.”

Kentin kurmayı planladığı yardım kamplarında sığınmacıları ne kadar süreyle barındıracağı henüz belli değil. Belediye yetkilileri yaptıkları yazılı açıklamada, “acil konut bulamayan veya bulamayan sığınmacıların yaklaşık 24 ila 96 saat insani yardım merkezlerinde kalacağını”, ancak sürenin “duruma göre değişebileceğini” de kaydettiler. ”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir