NYC Devlet Okulları Atletizm Ligi, 2023 baharına kadar şehir genelindeki her lise öğrencisine 25 spor dalının tümüne erişim sağlayacak – New York Daily News

Daily News’in öğrendiğine göre, New York City Devlet Okulları Atletizm Ligi, ilk kez önümüzdeki bahara kadar şehirdeki her lise öğrencisine 25 spor dalının tamamına erişim sunmayı planlıyor.

Uzun süredir devam eden bir davanın ardından spor erişimini genişletmeye yönelik daha büyük bir planın parçası olan girişim, kendi binalarında belirli bir sporu olmayan öğrencilerin yakındaki bir okulda o takım için deneme yapmalarına izin verecek.

The News ile paylaşılan bir PSAL planına göre, “bireysel erişim” girişimi, bu sonbaharda ve kış aylarında en az spor olanağına sahip okullardaki öğrenciler için başlayacak ve gelecek baharda şehir çapında yaygınlaşacak.

South Shore'un erkek ve kız basketbol takımları, 17 Mart 2022'de Barclays Center'daki PSAL şampiyonasında.

PSAL kıdemli direktörü LaQuana Chambers, “Bunun öğrenci sporcularımız için harika olacağını biliyoruz” dedi. “Gittikleri okul, hangi sporlara erişebileceklerini belirleyemez.”

Çocukların diğer okullardaki takımlara katılmasına izin vermek, Siyahi ve Latin öğrencilerin orantısız bir şekilde organize skolastikten mahrum bırakıldığını iddia eden bir davanın ardından sporun kullanılabilirliğini genişleten “PSAL All-Access” adlı bir planın dört sütunundan biri. atletizm.

Eski belediye başkanı Michael Bloomberg yönetimindeki daha büyük liseleri bölmeye yönelik bir hareket, çoğunlukla Siyah ve Latino öğrencileri arasında sıkışıp kalan çok sayıda yeni küçük okul yarattı. daha sınırlı spor teklifleriManhattan davasına göre.

bir parçası olarak yerleşme Geçen yılın sonlarına gelindiğinde, Eğitim Departmanı, yakınlardaki küçük okulların güçlerini birleştirmesine ve spor tekliflerini bir araya getirmesine izin veren bir programı genişletmeyi taahhüt etti ve beşten az spor takımı olan okullara daha fazla takım ekleme sözü verdi.

tahsis edilen şehir federal pandemik kurtarma fonlarında milyonlarca bu çabaya, paylaşılan spor programlarına sahip okullara 32 yeni takım ve geçen okul yılında beşten az takımı olan okullarda 37 yeni takım ekledi. PSAL, şehrin 1-32 bölgelerinde spor takımları olmayan iki lise olduğunu söyledi.

Ancak PSAL’ın yeni planındaki belki de en büyük değişiklik, öğrencilerin bireysel olarak diğer okullardaki takımları deneme seçeneğidir.

Urban Assembly Bronx Edebiyat Akademisi dekanı ve atletik direktörü ve uzun süredir spor eşitsizliklerini eleştiren David Garcia-Rosen, “Bu, yasal çözümün bir adım ötesine geçiyor” dedi. “New York’taki her çocuğun tüm… takımlara erişimi olacağını söylüyorlar. Buradaki asıl oyun değiştirici bu.”

Davada davacıları temsil eden New York Lawyers for the Public Interest avukatı Sonya Chung, planın bireysel erişim bölümünün “kağıt üzerinde… harika” olduğunu söyledi. Ancak Chung, “adil bir uygulama olduğundan emin olmak için izlediğini söyledi… öncelikle iyi kaynaklara sahip okulların bu programa erişmesini önlemeye çalışıyoruz.”

PSAL planına göre, beş takımdan küçük okullardaki öğrenciler, bu sonbahardan itibaren bireysel erişim programında ilk çatlamayı alacak ve 2023 baharında şehir genelinde açılacak.

Okullarının yapmadığı bir sporla ilgilenen çocuklar, PSAL tarafından yeni bir binaya atanacak ve denemeleri ve takımı kurmaları gerekecek.

Chambers, basketbol gibi en popüler sporlar için öğrencilerin “gittikleri binadan uzak olmayan bir binada” erişime sahip olmaları gerektiğini söyledi, ancak Double Dutch gibi daha “niş” sporlar için öğrencilerin daha uzağa seyahat etmeleri gerekebileceğini kabul etti.

Flaş Haber

Flaş Haber

Olduğu gibi

Ücretsiz son dakika haber e-posta uyarılarımızla koronavirüs pandemisi ve diğer haberler hakkında güncellemeleri alın.

Chambers, “Bu… lojistik olarak üstlenilmesi gereken çok büyük bir şey,” dedi. “Hiçbir darbesi olmayan bir şey olmayacağını biliyoruz.”

Yine de, Queens, South Richmond Hill’deki Epic North Lisesi’nde birinci sınıf öğrencisi olan Tyrese Desouza gibi öğrenciler için, yeni bir okula gitmek, okulunun sunmadığı bir spor olan futbol oynamak anlamına geliyorsa, bu zahmete tamamen değecektir.

Desouza, “İnsanların okullarının sunmadığı bir sporu deneyebilmeleri için iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum” dedi. “Farklı topluluklardan… yeni insanlarla tanışabilir ve birlikte zevk alabileceğimiz bir spor yapabilirdim.”

Chambers, PSAL’ın geçen yıl yüz yüze derslerin tamamen yeniden başlatılmasıyla “zor bir dönemeç” atlattığını kabul etti, çünkü birçok program kadroları doldurmakta zorlanıyor ve daha fazla oyun iptal edildi veya ertelendi devam eden COVID-19 aksaklıklarının bir sonucu olarak.

Şehir de bu hafta COVID-19 aşı zorunluluğunu kaldırdı Chambers, aşılama kuralının kadroları dolduran bu sporlar için “engel” olduğuna inanmadığını söylese de, futbol ve basketbol gibi “yüksek riskli” sporlardaki öğrenci sporcular için.

Chambers, yeni genişletilmiş erişim planının organize sporlara ve ped “azalan” kadrolara olan ilgiyi başlatabileceğini umduğunu söyledi.

“Bu, yeniden inşa edebileceğimiz ve birlikte yeniden inşa edebileceğimiz bir zaman” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir