NYC kefalet reformu poster çocuğu cinayete teşebbüsten aranıyor

Daily News, New York’ta bir zamanlar kefalet reformu için poster çocuk şimdi cinayete teşebbüsten aranıyor.

23 yaşındaki Pedro Hernandez için 28 Ağustos’ta silahlı saldırı nedeniyle tutuklama emri çıkarıldı. Aziz Patrick Katedrali’nin dışında n Midtown Manhattan, polis kaynakları söyledi.

Polisler, iki grubun Madison Ave. yakınlarındaki E. 50th St.’de iskelenin altında kart oyunu oynadığını ve saat 16:50’de bir kavga çıktığını söyledi.

Görgü tanıkları The News’e verdiği demeçte, adamlardan biri oyunda altın bir zincir kazandı, ancak kaybeden kolyeyi vermekten mutlu değildi. Yetkililer, kızgın adamın bir Siyah BMW’ye doğru yürüdüğünü, içeriden bir silah kaptığını ve mücevherleri çatallamak yerine tek bir el ateş ettiğini söyledi.

Yakındaki bir otel görevlisi, “Adam koşmaya başladı ve sonra blokta birbirlerini kovalamaya başladılar” dedi. “Herkes sokakta koşmaya başladı… çoğunlukla turistler ve bazı New Yorklular.”

Görgü tanıkları, adamların arabalarına binip bloğun etrafında koştuğunu, BMW’nin bir Mercedes’i yakındaki bir otoparka kadar kovaladığını söyledi. Her arabadan bir adam indi ve araçlarına dönüp yola çıkmadan önce bir dakikadan az bir süre birbirleriyle savaştı.

Günlük Haber Flaşı

Günlük Haber Flaşı

Hafta içi

Hafta içi her öğleden sonra günün en iyi beş haberini yakalayın.

Çıkan kavgada 29 yaşındaki bir kişi ağır yaralandı. Hernandez’in katedralin dışındaki tetikçi olup olmadığı veya garajdaki kavgaya karışıp karışmadığı hemen açıklanmadı.

Hernandez Cumartesi günü serbest kaldı, ancak polislere onu gözaltına almaları ve onu sokakta görür görmez mahkemeye getirmeleri emredildi.

Manhattan Ceza Mahkemesi Yargıcı Melissa Lewis tarafından Perşembe günü yayınlanan ve The News ile paylaşılan tutuklama emrinde, “Davalı bir celbe cevap vermeyecek” deniyor.

Hernandez, 2015 yılındaki bir çekim suçlamasında kefalet ödeyemediği için bir yıl parmaklıklar ardında geçirdikten sonra kefalet reformunun ünlüsü oldu. Kefalet başlangıçta 250.000 ABD Doları olarak belirlendi ve 100.000 ABD Dolarına düşürüldü. Robert F. Kennedy İnsan Hakları hayır kurumu kefaletini ödediğinde serbest bırakıldı.

Bronx bölge savcılığı, önemli bir tanığın işbirliğini bırakması ve kurbanın silahlı adamı teşhis edememesi üzerine davayı düşürdü.

Hernandez beş kez tutuklandı 2017 yılında Rikers’tan serbest bırakıldığından beri. Yetkililer, ehliyeti askıya alınmış araç kullanmak ve diğer motorlu araç suçlarından dört kez tutuklandığını söyledi. Polis, 2019’da bir Bronx soygunu sırasında bir kişiyi kesmekten de yakalandığını söyledi.

Geçmişte Hernandez’i temsil eden bir avukata yapılan arama ve e-posta hemen geri gönderilmedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir