Pakistan Başbakanı, Ülkesindeki Terör Gruplarını İhmal Eden BM Konuşmasına Tutuklandı

Pakistan Başbakanı, Ülkesindeki Terör Gruplarını İhmal Eden BM Konuşmasına Tutuklandı

Pakistan Başbakanı, Afganistan’dan kaynaklanan terör tehdidi konusunda endişelerini dile getirmişti.

Kabil:

Eski Afganistan Dışişleri Bakanı Muhammed Hanif Atmar, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Afganistan’dan gelen terör tehdidiyle ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından Pakistan Başbakanı Şehbaz Şerif’i sert bir şekilde eleştirdi, ancak kendi ülkesinde faaliyet gösteren terör gruplarından bahsetmedi.

Haneef Atmar, bir dizi tweet’te, Afganistan eleştirileriyle dolu konuşmasında Lashkar-e-Taiba (LeT) ve Jaish-e-Muhammad (JeM) gibi Pakistan merkezli terör örgütlerinin adını vermediği için Bay Sharif’i parçaladı.

Haneef Atmar, Pakistan Başbakanı’nı bölgede faaliyet gösteren tüm yabancı grupların en büyüğü olan LeT’nin adını kasten çıkarırken iyi ve kötü teröristleri ayırt ettiği için azarladı.

BM Genel Kurulu’ndaki Başbakan Shehbaz, Afganistan’dan faaliyet gösteren büyük terörist grupların oluşturduğu tehdide ilişkin uyarının Afganistan, bölge ve uluslararası toplum için hayati bir endişe kaynağı olması gerektiğini söyledi.

“Öncelikle, LeT ve JeM adlarını listesinden çıkararak iyi ve kötü teröristler arasında ayrım yapıyor. Savaşçıların gücü açısından LeT, Taliban’dan sonra sadece ikinci ve bölgede faaliyet gösteren tüm yabancı grupların en büyüğü.” ekledi.

LeT’nin bölgedeki artan varlığını göz önünde bulunduran Bay Atmar, grubun geçmişi ve mevcut hedefleri göz önüne alındığında bunun uluslararası topluma ciddi bir uyarı olduğunu söyledi.

Eski Afgan bakanı, Bay Sharif’in zaten uluslararası toplumun öfkesini ve başka bir 11 Eylül durumunda Afganistan’a tepkisini yönlendirdiğini söyledi. “Yine de, bu durum için herhangi bir sorumluluk almıyor” dedi.

Bay Atmar, Pakistan Başbakanı’nın bu gruplarla başa çıkma konusundaki vurgusunun stratejiden yoksun olduğunu söyledi.

Ayrıca Afganistan’ın uluslararası toplumla birlikte terörle mücadele ve kalıcı barışın Afgan hükümetinin temsil gücüne, kapsayıcılığına ve meşruiyetine bağlı olduğu konusunda net olması gerektiğini vurguladı.

“Şimdi soru, Pakistan’ın, Doha Anlaşmasının taraflarının bağlayıcı yükümlülüklerine dayanan böyle bir sonuç için Afganlar arası müzakereyi ve siyasi bir çözümü desteklemek için uluslararası ve bölgesel bir çabanın gerçekten bir parçası olmaya istekli olup olmadığıdır” dedi. .

Cuma günü erken saatlerde, Pakistan Başbakanı Afganistan’dan kaynaklanan terör tehdidi konusundaki endişelerini dile getirdi.

UNGA’nın 77. oturumunda yaptığı konuşmada Shehbaz Sharif, Pakistan’ın uluslararası toplumun Afganistan’dan faaliyet gösteren terörist grupların oluşturduğu tehdide ilişkin temel endişesini paylaştığını söyledi.

İslam Devleti- Horasan (ISIS-K) ve Tehrik-e Taliban Pakistan (TTP), El Kaide, Doğu Türkistan İslami Hareketi (ETIM) ve Özbekistan İslami Hareketi (IMU) dahil olmak üzere çeşitli grupların isimlerini verdi.

TOLOnews’in bildirdiğine göre, Bay Sharif’in sözleri, biri Taliban’dan olmak üzere Afganistan’dan güçlü tepkiler aldı.

Eski Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Afganistan’ın terörün kurbanı olduğunu ve terör mabetlerinin Pakistan hükümeti altında aktif olduğunu ve on yıllardır Afganistan’a karşı kullanıldığını söyledi.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir