Pakistan Sel Videoları Binaların Yıkıldığını Gösteriyor

Bunlar, Pakistan’ın ölümcül sellerinin ülke üzerinde yarattığı yıkıcı etkilerdir.

Pakistan iklim değişikliği bakanı Sherry Rehman’ın “on yılın canavar musonu” olarak adlandırdığı bölgede, Haziran ayından bu yana şiddetli yağmurlar en az 982 kişinin ölümüne neden oldu. göre Ulusal Afet Yönetim Otoritesi.

Ajans, 24 saatte bir listeler çatıların çökmesi, sel baskınları veya boğulma nedeniyle yaralanan veya öldürülen yüzlerce erkek, kadın ve çocuk.

Rehman bir Twitter videosunda, “Pakistan, on yılın en zorlarından biri olan ciddi bir iklim felaketi yaşıyor” dedi. “Şu anda, aralıksız bir sıcak hava dalgaları, orman yangınları, ani seller, çoklu buzul gölü patlamaları, sel olayları sırasında aşırı hava olaylarının ön cephesinde sıfır noktasındayız ve şimdi on yılın canavar musonundayız. ülke genelinde kesintisiz bir yıkıma yol açıyor.”

Eşi görülmemiş tufan – Pakistan’ın 2010’undan daha kötü “aşırı sel20 milyon insanı etkileyen “, ülkenin kaynaklarını tüketti ve liderleri uluslararası toplumu yardım çabalarına yardım etmeye çağırmaya teşvik etti.

En çok etkilenen illerden biri olan Sindh, yerinden edilmiş sakinleri Rehman için 1 milyon çadır talep etti. söylenmiş Reuters. Ancak yeterli çadır yok ve insanlar okul binalarında ve camilerde derme çatma barınaklara sığınıyor” dedi.

Sokaklar durgun lağım suyuyla dolu ve su kaynaklı hastalık riski yüksek.

Rehman, “Bu açıkça on yılın iklim krizidir” dedi. Pakistan’ın küresel sera gazı emisyonlarının %1’inden daha azını saldığını belirterek, “Bizim hatamız olmasa da” diye ekledi.

Küresel ısınma Pakistan’a neden oluyor 7.000 buzul – kutupların dışındaki en büyük sayı – erime, ülkedeki sıcak dalgaların tetiklediği buzul gölü patlamalarına neden oluyor.

Bu yıl kuraklık, sıcak hava dalgaları ve sel gibi aşırı hava olayları dünyanın her yerini etkiliyor.

BM Ofisi’ne göre, Afrika’da sel felaketleri Çad ve Gambiya’da on binlerce insanı harap ederken, Etiyopya, Kenya ve Somali’de yaklaşık 4,6 milyon çocuk bölgede şiddetli bir kuraklığın ardından şiddetli yetersiz beslenme tehdidi altında İnsani İşler Koordinasyonu için.

Bu arada, Avrupa’da kuraklık nedeniyle azalan su seviyeleri sualtı eserlerini ortaya çıkarmaküç iken Antik Buda heykelleri yeniden ortaya çıktı Çin’in Yangtze Nehri’nde su seviyesi düştükten sonra. Ve Dallas’ta, bir yaz yağmuruna değer Teksas’ta bir gün içinde bir kuraklık sırasında şehirde hasara yol açtı.

Kuraklık gibi hava felaketleri, insan kaynaklı iklim değişikliği ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Gezegen 1880’den beri zaten 2,1 Fahrenhayt derece ısındı, NASA’ya göre, ve bu felaketleri daha da kötüleştiriyor. Bu kısır döngüyü durdurmak, iklimi kirleten fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı büyük ölçüde azaltmayı gerektirecek.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir