Pervasız sürücüler, drag yarışları NYPD için sürekli bir sorun

Bu bir kedi ve fare oyunu – ancak fareler çok hızlı ve dikkatsizce sürüyorlar ve polisler onları yakalasa bile her zaman sorumlu tutulmuyorlar.

“Beni yakalayamazsın. Aptalsın,” 28 yaşındaki sürücü Oscar Malik’in, Mart 2021’de Long Island Otoyolu’nda kükreyen bir polis kruvazöründe, polisin saatte 117 mil hıza ulaştığına inandığı bir hızla kükrediğini fark eden bir polis kruvazöründe kulak misafiri olmayan polislerle alay ettiği iddia ediliyor.

Onu yakaladılar ama yoldan çıktılar. Polis, yüksek hızlı sürüşünü kaydeden Instagram akışının yardımıyla Malik’i takip etti ve tutukladı – bu, memurların hesabını silmeden önce indirdiği.

Kolluk kuvvetleri kaynakları, Malik’in son güldüğünü, Queens savcılarının devletin keşif reform yasasına uygun olarak savunma avukatına kanıtları teslim etmediği için aleyhindeki suçlamaların reddedildiği ve davasının kapatıldığı Ağustos ayında aldığını söyledi. Queens DA’nın ofisi konuyla ilgili yorum yapmadı.

Insp, “Bu çok cesaret kırıcı” dedi. Sylvester Ge, NYPD’nin Otoyol Bölümü başkanı. “Ve bu bir haksızlık.”

Bu, NYPD’nin çeşitli biçimler alan organize pervasız sürüşe karşı bitmek bilmeyen yarışına bir başka darbe oldu – otoyoldaki drag yarışlarından sürücülerin kavşaklarda, otoparklarda veya trafik plazalarında donut döndürdüğü hazırlıksız toplantılara kadar.

Bu tür sürüşlerden kaç kişinin öldüğüne dair bir veri yok, ancak açık hız – sürükleme yarışının bir unsuru – sayısız karayolu ölümlerinde bir faktör. Verilerin mevcut olduğu 2022’de New York City’deki 159 trafik ölümünün 31’inde hız faktörü hesaba katıldı – %21’lik bir oran.

Drag yarışını içeren kötü şöhretli bir ölüm vakası 20 Kasım 2020’de meydana geldi. 53 yaşındaki Daniel Crawford, Queens Hastanesi Merkezine giderken yolda öldü, burada bir flebotomist olarak çalıştı. Crawford’un arabası, birbirleriyle yarışan iki sürücüden biri tarafından T-kemikliydi.

Crawford’u öldüren yarışa karıştığına inanılan her iki sürücü de Şubat ayında suçlanmıştı. Her ikisi de 24 yaşındaki Alamin Ahmed ve Mir Fahmid, cinayet ve adam öldürme suçlamalarıyla karşı karşıya. Savcılar, ikilinin Fahmid’in doğum gününü kutlarken, videoda Main St. ve Union Turnpike’daki bir benzin istasyonunda benzin alırken görüldüğünü, ardından paralı yoldan aşağı doğru yarıştığını söylediler. Davaları sürüyor.

Drag yarışları ve diğer toplantılar genellikle internette düzenlenir. Ge, “Bazıları sosyal medyada yayınlanıyor – önceden ne yapmayı planladıklarını konuşuyorlar, bu da bize yardımcı oluyor” dedi. “Ve sonrasında videolar yayınlıyorlar. Bu nedenle, bazıları, frenlere izin verilmemesi gibi kurallarla organize edilmiştir.

Ge, “Ya da otoyolda birbirini gören iki sürücü – biri gitmeye başlar ve diğeri ‘Hadi bir yarış yapalım’ kararı verir,” diye ekledi Ge. “Gerçekten kamu güvenliğine saygıları yok.”

Tehlikede çoğu zaman para vardır. Polisler, yarışların ve sürüş gösterilerinin ağır kumarın konusu olduğunu söylüyor. YouTube dahil olmak üzere farklı çevrimiçi platformlardaki çok sayıda video binlerce görüntüleme alıyor ve bunları yayınlayan kişiler bağış toplayarak para kazanıyor.

Polislerin organize pervasız sürüşle başa çıkma zorluğu, Nisan ayında bir gece, Brooklyn’de East New York’taki Gateway Mall otoparkında toplandığında ortaya çıktı.

Sürücüler, geri tepinceye kadar motorlarını çalıştırdı – gürültü, diğer sürücülere bir araç çiftleşmesi çağrısıydı.

Arabaların çoğunda yasadışı açılır plaka kapakları vardı. Ve herkes çok rahat görünüyordu – parti, önceden Instagram’da reklamı yapılan önceki gece toplantılarından gelen lastik izleri ve çöplerle doluydu.

Ancak bu kez polis geldi ve toplanan sürücüleri uyardı.

Sürücüler dikkat çekti.

Ama bunlar yapılmadı.

Belt Parkway’e atladılar ve 15 dakika sonra Queens’de yeniden toplandılar, önceden belirlenmiş bir noktaya, yaklaşık 100 seyircinin izlediği bir Springfield Gardens kavşağına ulaşana kadar kırmızı ışıktan sonra kırmızı ışıkta geçtiler, bazıları sadece 20 metre ötede direksiyon kullandı ve arabalarını daireler çizerek döndürmek için frenler – donut denilen manevralar.

Daha cesur izleyicilerden bazıları, halka halkaların içindeki eylemi kaydederken, yolcular iki farklı arabanın camlarından sarktı.

Polis o partiyi oldukça hızlı bir şekilde dağıttı ve bir arabanın camını kırmaya ve hız yapmadan önce çevrelerinde dönerek onlarla alay eden sürücüyü tutuklamaya çalıştı.

Daha sonra grup Rockaway Bulvarı’nda toplandı, drag yarışı yaptı ve sosyal medyada daha fazla video yayınladı.

Yarışları izleyen bir adam, “Sadece sesi duydum ve ‘Dışarı çıkayım’ dedim” dedi.

Günlük Haber Flaşı

Günlük Haber Flaşı

Hafta içi

Hafta içi her öğleden sonra günün en iyi beş haberini yakalayın.

Queens Bölge Savcısı Melinda Katz Daily News’de yazdı Son zamanlarda, birçok pervasız sürüş vakası, ehliyetsiz araç kullanan kişileri içeriyor ve bu, geçen yıla göre bu tür 2,738 vakayı geride bırakıyor. Ancak, sürücünün birini ciddi şekilde yaraladığı veya öldürdüğü durumlarda bile cezaların yeterince ağır olmadığını söyledi.

Ehliyetsiz bir sürücünün tutuklandığı ancak kimsenin yaralanmadığı durumlar düşük seviyeli suçlar olarak kabul edilir. Katz, The News’e yaptığı açıklamada, “Şehrimizin sokaklarını yarış yolu olarak kullanmayı seçenler için daha sert cezalara şiddetle ihtiyaç var” dedi.

Malik, geçen ay Queens’te bu suçlamayla tutuklandı, suçunu kabul etti ve 75 dolar para cezası ödedi, bu noktada bir kolluk kuvveti kaynağına göre dava reddedildi ve mühürlendi.

Bir NYPD gizli memuru sahte Şehir Ulaştırma Bakanlığı park izinlerini ve sahte COVID-19 aşı kartlarını sattığı iddia edildikten sonra, 2021’de dokuz adet sahte alet bulundurmakla suçlandığı bir dava halen derdest durumda. Avukatı, Malik’in masumiyetinin kanıtlanacağını söyledi.

Malik, kendisinin kötü bir sürücüden başka bir şey olmadığını söyledi.

LIE’nin Instagram videosu için “Bu ben değilim” dedi. “Yanlış kişiyi yakaladın.”

Kerry Burke ile

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir