Pink Floyd: Roger Waters’ın Polonya şovları iptal edildi

Konserin organizatörü Live Nation Polonya Cumartesi günü iptali doğruladı, ancak bir sebep belirtmedi.

Waters ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’yi 2019 seçim kampanyası vaatlerini iki katına çıkarmakla suçladı ve kanıt sunmadan “gölgelerde pusuya yatmış, kötü niyetli aşırı milliyetçi güçlerin o zamandan beri Ukrayna’yı yönettiğini” söyledi.

Waters, bu “aşırı milliyetçileri”, Kremlin tarafından belirlenen bir dizi “kırmızı çizgiyi” geçerek Ukrayna’yı Rusya ile savaş yoluna sokmakla suçlamaya devam etti.

Pazar günü, Waters gösterileri kendisinin iptal ettiğini yalanladı. Gösterilerin, uluslararası turunun bir parçası olarak Krakow’da gerçekleşmesi planlandı.

İçinde Facebook bildirimi İngiltere’deki The Guardian ve Polonya’daki Gazeta Krakowska gazetelerine konuşan Waters, kendisinin veya yönetiminin Polonya gösterilerini iptal ettiğini yalanladı. Suçu, 10 Eylül’de Waters’ın şovlarına karşı çıkan kendi Facebook gönderisini yazan Krakow belediye meclisi üyesi Lukasz Wantuch’a yöneltti.

“Krakow’daki bir belediye meclisi üyesi, Bay Łukasz Wantuch’un, Ukrayna’daki feci savaşa katılan herkesi, özellikle ABD ve Rusya hükümetleri, meseleleri nükleer savaş ve bu gezegendeki tüm yaşamın sonu olabilecek acı bir sona doğru tırmandırmak yerine müzakere edilmiş bir barış için çalışmak için,” dedi Waters Facebook’ta.

“Bu her ne kadar Łukasz Wantuch’un benim hayatım boyunca, bazı kişisel bedeller karşılığında, insan hakları hizmetinde çalıştığım geçmişim hakkında hiçbir şey bilmemesine rağmen, yerel bir gazetedeki bir makalesinde, Krakow’un iyi insanlarını, şovuma bilet almak için,” diye ekledi Waters.

Wantuch amacına ulaşırsa bunun hem Krakow sakinleri için hem de benim için üzücü bir kayıp olacağını söylemeye devam etti.

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı

Waters, “Çalışmamı acımasızca sansürlemesi, onlara kendi kararlarını verme fırsatını engelleyecek,” diyerek sözlerini tamamladı.

Wantuch’un gönderisi, Waters’ın gösterisine karşı olduğunu belirterek, müzisyeni “Putin’in açık bir destekçisi” ve Krakow’daki planlı performanslarını “şehrimiz için bir utanç” olarak nitelendirdi.

Wantuch, “Putin’in açık bir destekçisi olan Roger Waters, Krakow’daki Tauron Arena’da oynamak istiyor” dedi. “Çarşamba günü Cracow Kent Konseyi toplantımız var ve bunu engellemek için Başkan ve meclis üyeleriyle konuşacağım. Böyle bir olay şehrimiz için bir utanç olur. Bırakın Moskova’da şarkı söylesin.”

Wantuch, Waters’ın Pazar günü yaptığı açıklamaya, hala Ukrayna’da olduğunu ancak akşam Waters için “bir teklifi olacağını” yazarak yanıt verdi.

Bu yılın başlarında Pink Floyd piyasaya sürüldü 28 yıl sonra ilk yeni müzikleri, Ukrayna’da insani yardım için para toplamak amacıyla “Hey Hey Rise Up” adlı bir single. 1984 yılında gruptan ayrılan Waters, şarkıya katkıda bulunmadı.
Rusya’dan gelen işgalin başlamasından bu yana Ukrayna’da 6.000’e yakın sivilin öldürüldüğü doğrulandı. Birleşmiş Milletler diyor.

CNN’den Sarah Diab ve Claudia Rebaza bu rapora katkıda bulundu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir