Rapora göre Powell Gölü’nün toplam kapasitesi küçülüyorCNN

Powell GölüYeni bir rapora göre, ABD’deki en büyük ikinci insan yapımı rezervuar, Glen Canyon Barajı’nın kurulduğu 1963’ten bu yana potansiyel depolama kapasitesinin yaklaşık %7’sini kaybetti.

nedeniyle su kaybına ek olarak yoğun çok yıllı kuraklıkABD Jeolojik Araştırma ve Islah Bürosu rapor bulunduPowell Gölü, 1963 ile 2018 yılları arasında yılda yaklaşık 33.270 akre-feet veya 11 milyar galon depolama kapasitesinde yıllık ortalama bir kayıpla karşı karşıya kaldı.

Bu, National Mall’daki Reflecting Pool’u yaklaşık 1.600 kez doldurmaya yetecek kadar su.

Gölden içeri akan tortular nedeniyle rezervuarın kapasitesi daralıyor. Colorado ve San Juan nehirleri, rapora göre. Bu tortular rezervuarın dibine yerleşir ve rezervuarın tutabileceği toplam su miktarını azaltır.

Islah Bürosu’ndan alınan verilere göre, Pazartesi günü Powell Gölü yaklaşık %25 oranında doluydu.

Kuraklık nedeniyle su kıtlığı ve aşırı orman yangınlarıyla karşı karşıya olan bir bölge için bu kötü haber. Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi kuraklık uzmanları geçen hafta bu koşulların en azından devam etmesi bekleniyor – daha da kötüleşmediyse – önümüzdeki aylarda.

Lake Powell, Colorado Nehri Havzasında önemli bir rezervuardır. Hem Powell Gölü hem de ülkenin en büyük rezervuarı olan yakındaki Mead Gölü, endişe verici bir oranda boşaldı. Ağustos ayında, federal hükümet Colorado Nehri’nde Mead Gölü’nün su seviyesinden sonra ilk kez bir su kıtlığı ilan etti. görülmemiş düşüklere düştüOcak ayında başlayan Güneybatı eyaletleri için zorunlu su tüketimi kesintilerini tetikledi.

Ve geçen hafta, Lake Powell aşağıya daldırılmış Deniz seviyesinden 3.525 fit yükseklikteki kritik eşik, Batı’da milyonlarca insanın elektrik için güvendiği su temini ve hidroelektrik üretimi hakkında ek endişelere yol açıyor.

Colorado boyunca azalan su kaynağının önemi göz ardı edilemez.

Sistem, yedi Batı eyaleti ve Meksika’da yaşayan 40 milyondan fazla insana su sağlıyor. Powell ve Mead Gölleri, kırsal çiftlikler, çiftlikler ve yerli topluluklar da dahil olmak üzere bölgedeki pek çok kişi için kritik bir içme suyu ve sulama kaynağı sağlıyor.

ABD İçişleri Bakanlığı’nda su ve bilimden sorumlu sekreter yardımcısı Tanya Trujillo, “Geleceği planlarken Powell Gölü’ndeki su mevcudiyetinin net bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için bu rapor gibi mevcut en iyi bilimsel bilgilere sahip olmamız hayati derecede önemlidir.” , yaptığı açıklamada. “Colorado Nehri sistemi, 22 yıllık bir kuraklığın etkileri ve iklim değişikliğinin artan etkileri dahil olmak üzere birçok zorlukla karşı karşıya.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir