Robert Sarver, Suns, Mercury’yi satma sürecini başlattığını söyledi

NBA, Robert Sarver’ı bir yıllığına kulüpten men etti, ancak şimdi zor durumdaki iş adamı görünüşe göre ayrılmak istiyor.

NBA’den Phoenix Suns ve WNBA’dan Phoenix Mercury’nin sahibi Sarver, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, her iki takım için de “alıcı arama sürecini başlattığını” duyurdu.

NBA komiseri Adam Silver yaptığı açıklamada, “Robert Sarver’ın Phoenix Suns ve Mercury’yi satma kararını tamamen destekliyorum” dedi. “Bu, organizasyon ve topluluk için doğru bir sonraki adım.”

NBA, Sarver’ın işyeri davranışlarına yönelik bir yıl süren soruşturmanın ardından geçen hafta bir yıl süreyle uzaklaştırma ve 10 milyon dolar (lig tüzüğünün izin verdiği maksimum miktar) para cezası açıkladı.

Ligin soruşturması, Sarver’ın Birden çok durumda N-kelime ve “kadın çalışanlara karşı adaletsiz davranış örnekleri” buldu. Sarver ayrıca “seksle ilgili yorumlar” ve diğer uygunsuz yorumlar da yaptı.

Sarver yaptığı açıklamada, “Şimdi derinden pişman olduğum sözler, profesyonel erkek ve kadın basketbolunun birleştirici gücü aracılığıyla insanları bir araya getiren ve Phoenix bölgesini güçlendiren yaklaşık yirmi yıldır organizasyonlar kurmayı gölgede bırakıyor” dedi.

Hem sponsorların hem de oyuncuların artan baskısıyla karşı karşıya kalan 60 yaşındaki Sarver, takımları satmak istemesinin nedeni olarak “mevcut acımasız ortamımızı” suçladı.

“Bunun artık mümkün olmadığı acı bir şekilde ortaya çıktı – yaptığım veya hala yapabileceğim her iyiliğin geçmişte söylediğim şeylerden daha ağır bastığı” dedi.

İki franchise’ı için bir “dikkat dağıtıcı” olmak istemediğini ve hareketinin “herkes için en iyi hareket tarzı” olduğunu da sözlerine ekledi.

Rev. Al Sharpton yaptığı açıklamada, “Profesyonel sporlarda ırkçı yaşlı erkekler kulübü resmi olarak kapatıldı” dedi. “Siyah oyuncuları mülk gibi görmenin tahammül edilemez olduğu yeni bir dönem başlıyor. Sarver’ın bugünkü kararı, Suns ve Mercury – personel, oyuncular ve taraftarlar için adalete giden uzun yolda ilk adımdır.

NBA’in, her iki takımın, kurumsal sponsorların ve yeni sahibin, kim olursa olsun, ırkçılığın, kadın düşmanlığının ve nefretin kökünü kazıma taahhüdünü yerine getirmesi artık zorunludur.”

Sarver, takımları 2004 yılında yaklaşık 400 milyon dolara satın aldı. The Suns, yakın zamanda Forbes tarafından 1,8 milyar dolar olarak değerlendi.

Sarver’ın yasağını takip eden günlerde, Suns başkan yardımcısı Jahm Najafi – takımın ikinci en büyük paydaşı – Sarver’ı Suns taraftarlarına açık bir mektupta bırakmaya çağırdı.

İnce Çizgili Ekspres

İnce Çizgili Ekspres

Haftalık

Daily News spor editörleri, ödüllü köşe yazarlarımızdan ve ünlü yazarlarımızdan haftanın en iyi Yankees hikayelerini seçiyor. Her Çarşamba gelen kutunuza teslim edilir.

Najafi, “Phoenix Suns’ın Başkan Yardımcısı olarak her türlü ırkçılığın, cinsiyetçiliğin ve önyargının ortadan kaldırılmasına yardımcı olma taahhüdüm uyarınca, Robert Sarver’ın istifasını istiyorum” diye yazdı.

Najafi, “Bir CEO, icra direktörü, başkan, öğretmen, koç veya diğer herhangi bir liderlik pozisyonunun benzer davranışları derhal feshedilmesini gerektirir.” dedi. “Robert Sarver’ın takımın ‘sahibi’ olması, ona diğerlerine diğer liderlerden farklı davranma yetkisi vermez.”

Suns’ın forma yama ortağı PayPal, Sarver’ın sahibi olarak kalması durumunda takımın sponsorluğunu bırakmakla da tehdit etti.

“Işığında NBA soruşturmasının bulgularıRobert Sarver, görevden uzaklaştırıldıktan sonra Suns’ın organizasyonuna dahil olmaya devam ederse sponsorluğumuzu yenilemeyeceğiz.”

NBA süperstarı LeBron James, Sarver’ı sadece bir yıllığına askıya aldığı için ligi patlattı.

“Ligimiz kesinlikle bunu yanlış anladı” James Twitter’da yazdı. “Nedenini açıklamama gerek yok. Hikayeleri okuyup kendiniz karar verin. Daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim, bu ligde bu tür davranışlara yer yok.”

– Haber Tel Hizmetleri ileİçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir