Roman Abramovich, ABD’li Firmalara 1.3 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Ağdaki şirketlerden biri olan Netherfield, Putin’in kilit danışmanlarından biri olan Igor Shuvalov tarafından kontrol edilen bir şirket için 50 milyon dolar toplayan karmaşık bir denizaşırı işlemde yer aldı. anlaşma rapor edildi 2011’de Barrons’da yayınlandı. Hikaye, Netherfield’ın sahibi olarak Abramovich’in adını vermedi, ancak State Street müfettişleri nihayetinde ona ait olduğunu buldu. State Street araştırmacılarının bulduğuna göre, hikaye yayınlandıktan sonraki aylarda Netherfield kapatıldı ve yatırımları İngiliz Virgin Adaları’nda yeni kurulan bir şirkete taşındı.

Ağın yatırımları için kullanılan nakit, Avusturya’daki Kathrein adlı küçük bir ticari bankadaki hesaplardan geliyordu. Ancak bazı yatırımcı hesapları oluşturulduğunda Kathrein, hiçbir belgede paranın nihai sahibi olarak Abramovich’i belirtmedi. Kathrein, Avusturya banka gizliliği yasalarına atıfta bulunarak bu hikaye hakkında yorum yapmadı.

Concord Management adlı bir firma, yatırımları denetlemek için kurulmuş gibi görünüyordu. Yine de State Street, Concord’un var olup olmadığı da dahil olmak üzere temel ayrıntıları bulmakta zorlanıyordu.

Müfettişler, bir şüpheli faaliyet raporunda “CONCORD’un varlığını belirleyemedi veya doğrulayamadı ve kuruluşun işlevsel olmayan bir web sitesine sahip olduğunu” yazdılar. “Kişiler olarak adlandırılan kişilerin birçoğu sınırlı bir internet varlığına sahip.”

“Ayrıca, CONCORD için verilen adres… ticari bir ofis parkıdır.”

Concord Management sözcüsü, BuzzFeed News’e gönderilen bir açıklamada, şirketin “bağımsız üçüncü taraf araştırma, özen ve yatırımların izlenmesini sağladığını, ancak herhangi bir fona yatırım yapmadığını” söyledi.

Sonunda, State Street müfettişleri Abramovich, offshore şirketleri, Concord Management ve Kathrein Bank’ı Aralık 2015’te şüpheli faaliyet nedeniyle Hazine’ye bildirdi.

Ayrıca, Och-Ziff ve BlackRock dahil olmak üzere diğer birkaç Amerikan yatırım fonunun Abramovich’in denizaşırı şirketlerini müşterileri arasında saydığını da kaydettiler. State Street, bu fonların adını şüpheli veya suç teşkil eden faaliyetler için vermedi ve herhangi bir mali düzenlemeye veya yasaya aykırı hareket ettiklerine dair bir kanıt da yok.

BlackRock ve şimdi Sculptor Capital Management olarak yeniden adlandırılan Och-Ziff temsilcileri, Abramovich hakkında yorum yapmayı reddetti. Bir sözcü, “BlackRock’ın sağlam bir uyum programı var, geçerli tüm düzenlemelere uyuyor ve ilgili yaptırımlara uyulmasını sağlamak için gerekli adımları atıyor” dedi. Bazı ABD yatırım şirketleri olsa da, fonların hiçbiri Abramovich’in müşteri olarak kalıp kalmayacağı konusunda yorum yapmadı. parasını dondurdu.

Abramovich ile çalışan bir fonda çalışan bir çalışan, o sırada tüm işlemlerin yasal olduğunu ve finans çevrelerinde Abramovich’in ABD’ye yatırım yaptığının bir sır olmadığını söyledi. Çalışan, “İnsanlar Concord’un kim olduğunu biliyordu ve onun bir parçası olduğunu biliyorlardı ve adının evrak işlerinde olduğu durumlar olabilir” dedi. “Bazı insanların zihninde geriye dönük olarak toksik olduğu bir dinamik var.”

Mart 2016’da State Street, bankanın devam eden soruşturması hakkında daha fazla ayrıntı sunan bir dizi ek şüpheli faaliyet raporu izledi. Banka, soruşturmacılar şirketlerin Abramovich ile nasıl bağlantılı olduğunu gösteren belgeler alana kadar Abramovich’in denizaşırı ağıyla bağlantılı bir dizi işlemi durdurduğunu söyledi. Banka, Abramovich’in İngiltere’deki danışmanlarından, şirketlere nasıl sahip olduğunu detaylandıran evraklar istedi.

Bu belgeler geldikten sonra para akmaya devam etti. Müfettişler, Abramovich’in yatırımlarını bir offshore tröstünün sahip olduğu yeni şirketlere yeniden yapılandırmasını izlediler ve bu şirketlerin “RA’nın anonim olarak tüzel kişiliklere sahip olmasına/kontrol etmesine izin verdiğini” yazdılar. Banka, hareketlerin “RA’yı zenginlik kaynağı ve varlıkların yararlanıcısı olarak uzaklaştırmaya hizmet ettiğinden” endişe duyduğunu söyledi.

İngiltere’de Abramovich’in varlıkları donduruldu. Kensington Palace Gardens’daki 125 milyon sterlinlik bir malikane de dahil olmak üzere mülkleri belirsizlik içinde.

Abramovich’in kulüpten gelir elde etmemesini sağlamak için sıkı hükümet kontrolleri altında çalışması gereken Chelsea Futbol Kulübü de öyle. Sezonluk bilet sahipleri hala oyunlara katılabilir, ancak kulübün yeni bilet satmasına izin verilmez. Milyoner futbol yıldızları, deplasman maçları için ekonomik otellerde kalmak zorunda kalabilir. Dünyanın dört bir yanındaki işletme sahipleri, bir zamanlar Abramovich’in en değerli Batılı varlığı olan Chelsea için teklifler hazırlıyor. İngiltere hükümetinin, herhangi bir satıştan elde edilen gelirin Abramovich’e gitmeyeceğini söylediği bildirildi.

Amerikan makamlarının ne zaman ve nasıl hareket edeceği belirsizliğini koruyor. Siyasi baskı artıyor: Geçen hafta Kongre’deki üç Demokrat bir mektup gönderdi. mektup Başkan Joe Biden’a “ABD’nin Abramovich’e yönelik yaptırımları, yokluklarıyla dikkat çekiyor” diyerek onu Abramovich’e yaptırım uygulamaya çağırıyor.

Tennessee’den Demokrat Temsilci Steve Cohen, BuzzFeed News’e “ABD’nin neden henüz harekete geçmediğinden emin değilim” dedi. “Müttefiklerimizle uyum içinde hareket etmemiz gerekebileceğini anlıyorum, ancak bu durumda masaya geç kalmışız gibi görünüyor.”

Bu arada, Abramovich’in daha mobil varlıkları Batı’dan uzaklaştı. Yatları Avrupa limanlarından ayrıldı. açık denizve onun jetler Rusya ve İstanbul’a uçtu.

Abramovich bir zamanlar Chelsea’deki yönetmen kulübesinde tanıdık bir figürdü, ancak şu anda esrarengiz oligarkın nerede olduğu belli değil. O En son Ben Gurion Havalimanı’nın lüks salonunda görüldü Çenesinde maskeyle Tel Aviv’de. O bildirildiğine göre Türkiye’ye ya da belki Moskova’ya uçtu. ●

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir