Rus oyuncular nükleer ‘savaş’ı önlemek için yarışıyor

Hikaye AYRICALIKLAR

Moskova’daki son çılgınlık, oyuncuların nükleer kodları bulmak için yarıştığı savaş oyunudur.

Rus yetkililer korkularla oynuyor, kitlesel bir nükleer tatbikat düzenliyorCNN

“Dikkat! Dikkat!” bir hoparlörden Rus sesini yükseltir. “Nükleer bombalar bir saat içinde fırlatılacak.”

Sovyet döneminden kalma bir nükleer sığınak olarak tasarlanmış bir odanın içinde, birkaç Rus, Amerika Birleşik Devletleri’ne feci bir saldırıyı önlemek için yarışıyor.

Görevleri – Moskova’daki son çılgınlık – nükleer fırlatma kodlarını bulmak ve çılgın bir Rus generali tarafından zaten basılmış olan gizli bir kırmızı düğmeyi devre dışı bırakmaktır.

Bu tam bir fantezi; sadece etkileşimli bir oyun Soğuk Savaş’ın korkularını anımsatan, şehrin eski bir sanayi bölgesindeki bir binada ağırlandı.

Ancak, Batı ile potansiyel nükleer çatışmanın yeniden gündeme geldiği Rusya ile mevcut gerilimlerin ortasında, biraz rahatsız edici geliyor.

Çılgın bir Rus general nükleer düğmeye bastı - ve oyuncular füzelerin fırlatılmasını durdurmalı

Red Button Quest oyununu yeni tamamlayan bir Rus olan Maxim Motin, “Endişeliyim çünkü her iki taraftan da çok aptalca bilgiler geliyor” dedi.

“Dünyanın her yerindeki normal insanların herhangi bir savaş istemediğini biliyorum” diye ekledi.

Ancak Rus yetkililer, ulusu çatışma olasılığına hazırlıyor ve Rusya’nın eski Soğuk Savaş rakibi Batı ile bir soğukluğa ilişkin derin endişeleri besliyor.

Rus televizyonu, ülke genelinde 40 milyona yakın insanın katıldığı bir toplu eğitim tatbikatı yayınlıyor. Hükümet, kimyasal veya nükleer bir saldırıya yanıt hazırlamak için tasarlandığını söylüyor.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, bu resmi ülke çapında bir sivil savunma tatbikatından yayınladı

Video, Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana türünün en büyüğü olan sivil savunma provasını yöneten koruyucu giysili ve gaz maskeli acil durum görevlilerini gösteriyor. Kremlin’in Rusların savaş tehdidini çok ciddiye almasını istediğini gösteriyor.

Tabii ki, Rusya ile Batı arasında topyekün bir çatışma pek olası görünmüyor.

Analistler, Karşılıklı Güvenceli Yıkım (veya MAD) ilkesinin Soğuk Savaş sırasında olduğu gibi hala caydırıcı olduğunu söylüyor.

Ancak Suriye, Ukrayna ve Baltık ülkeleri üzerinde artan gerilimlerle analistler, nükleer süper güçler arasında küçük bir temas, yanlış anlama ve tırmanma riskinin çok gerçek hale geldiğini söylüyor.

Gazetenin editörü Fyodor Lukyanov, “Nükleer savaşın olası olduğunu düşünmüyorum” diyor. Küresel İlişkilerde Rusyaönde gelen bir dış politika dergisi.

CNN’e verdiği demeçte, “Ancak iki nükleer süper güç, askeri makineleriyle aynı bölgede, birbirine çok yakın ve uygun koordinasyona sahip değillerse, istenmeyen bir şey olabilir” dedi.

Devlet televizyonunun son haftalarda sert söylemini artırmasıyla Kremlin’in oynamaya hevesli göründüğü bir risk.

Amiral gemisi güncel olaylar programında, eleştirmenler tarafından Kremlin’in baş propagandacısı olarak adlandırılan Rusya’nın en iyi haber spikeri Dmitry Kiselyev, kısa süre önce Rus ve ABD güçlerinin Suriye’de çatışması halinde küresel bir savaş konusunda sert bir uyarı yayınladı.

Rusya’ya yönelik vahşi davranışların nükleer boyutları olabilir” dedi.

Rusya savunma bakanlığı, nükleer cephaneliğine eklenen en son kıtalararası balistik füzenin ayrıntılarını da yayınladı.

bu şeytan 2bilindiği gibi, dünyanın en yıkıcı silahı olacak ve Rusya’nın en büyük nükleer güç olarak yerini garanti edecek.

Moskova’daki oyuncular tarafından oynanan fantezi arayışına daha fazla gerçekçilik duygusu ekleyen kıyametvari bir vizyondur.

Başka bir Moskova oyuncusu Alisa Sokoleva, “Artık Rusya’daki okullarda çocuklara ana düşmanımızın ABD olduğunu söylediklerini biliyorum” dedi.

“Ama bana saçma geliyor ve savaşın imkansız olduğundan kesinlikle eminim” diye ekliyor.

Görev oyunu oyuncuları - özel bir operasyon ekibi gibi davranan - savaşı önleyebilecek tek kişilerdir.

Sahte Soğuk Savaş sığınağında, Rus oyuncular fırlatma kodlarını kırdı ve füze fırlatmasını devre dışı bıraktı. Görünüşe göre ABD, bu sanal Rus nükleer saldırısından bir kez daha kurtuldu.

Umarım gerçek dünya da böyle bir yüzleşmeden kurtulur.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir