Sanatçı Michael Heizer’ın Nevada Çölü’ndeki ‘Şehri’ 50 yıl sonra açılıyor

Tarafından yazılmıştır Benjamin Sutton

Bu makale aslen tarafından yayınlandı Sanat GazetesiCNN Style’ın editör ortağı.

Arazi sanatçısı Michael Heizer’ın 1970 yılında Nevada çölünde inşa etmeye başladığı geniş bir dış mekan yapıları ve kara kütleleri kompleksi olan “Şehir”, nihayet gelecek ay halka açık ziyaretçileri ağırlamaya başlayacak. Sitenin 2 Eylül’de açılışı, sahadaki çalışmaların başlamasından 50 yılı aşkın bir süre sonra, Heizer’ın en iddialı ve kariyer tanımlayan projesinin yerine getirilmesini işaret ediyor.

ŞehirBir buçuk mil uzunluğunda ve yarım mil genişliğinde uzanan, Kızılderili höyükleri, Mezoamerikan metropolleri ve Mısır ibadet kompleksleri gibi antik yerlerin ölçeğini çağrıştıran, muhtemelen gezegendeki en büyük çağdaş sanat eseri olarak tanımlanmıştır. Las Vegas’ın yaklaşık 160 mil kuzeyinde, Nuwu (Güney Paiute) ve Newe (Batı Shoshoni) atalarının topraklarında, Nevada’nın orta doğusundaki uzak Basin and Range Ulusal Anıtı’nda yer almaktadır.

Herkese açık erişimin ilk yılında, zorunlu ön kayıt ile yalnızca sınırlı sayıda ziyaretçi kabul edilecektir.

"Şehir" muhtemelen dünyadaki en büyük çağdaş sanat eseri olarak tanımlanmıştır.

“Şehir” muhtemelen dünyadaki en büyük çağdaş sanat eseri olarak tanımlanmıştır. Kredi: Ben Blackwell

Başlangıçta Heizer’ın kendisi tarafından finanse edilen “City”nin inşaatı, siteyi gelecek yıllar boyunca yönetecek ve koruyacak olan Triple Aught Vakfı’nın 1998’deki oluşumu yoluyla sonunda birçok etkili koleksiyoncu, kurum ve bayinin desteğini aldı. Yönetim kurulunda Heizer’ın kendisi, Los Angeles County Museum of Art direktörü ve CEO’su Michael Govan, Museum of Modern Art direktörü Glenn D. Lowry, koleksiyoner ve Glenstone kurucu ortağı Emily Wei Rales ve Gagoslu kıdemli yönetmen Kara Vander Weg’in yer aldığı vakıf – – City için başlangıç ​​finansmanında yaklaşık 30 milyon dolarlık bir bağış kurdu.

Govan yaptığı açıklamada, “Yıllar içinde bazen Michael Heizer’ın ‘Şehir’ projesini en önemli antik anıtlar ve şehirlerden bazılarıyla karşılaştırdım” diyor. “Ama şimdi onu sadece kendisiyle karşılaştırıyorum. Bu, mekanı inşa etmek ve düzenlemek için temel dürtülerimizin farkında olan bir sanat eseri, ancak modernitemizi, insani zaman ve mekan deneyimimizin öznelliği konusundaki farkındalığımızı ve yansımamızı içeriyor. inşa ettiğimiz birçok medeniyet tarihi.”

Heizer'ın inşa etme çabası "Şehir" karmaşık bir beş yıllık geçmişi var.  Şimdi 77 yaşında olan sanatçı, yüzyıllarca süreceğine inanıyor.

Heizer’ın “Şehir” inşa etme çabasının beş yıllık karmaşık bir geçmişi var. Şimdi 77 yaşında olan sanatçı, yüzyıllarca süreceğine inanıyor. Kredi: Mary Converse

“Şehir” inşa etme yolu, devasa toprak yığınlarının şekillendirilmesini, kayaların hareket ettirilmesini ve muazzam beton yapıların inşasını içeren hiçbir zaman basit olmamıştı. Bu süreç zaman zaman dış etkenler tarafından daha da karmaşık hale geldi. 2014 ve 2015’te, Basin ve Range’in küçülebileceği ve potansiyel olarak “Şehir” bölgesi yakınında yıkıcı gelişmeye izin verebileceğine dair korkuların ortasında, bir koalisyon müze liderleri ve merhum Nevada senatörü Harry Reid Kongre’ye sunulan bir kamu dilekçesi ve mevzuat yoluyla bölgenin korunması için savaştı. Ve 2017’de Trump yönetimi olarak etkilenmiş önceden korunan arazileri kaynak çıkarmaya açmak için, bazıları endişeli Heizer’ın projesinin tehlikede olan siteler arasında yer alacağını söyledi.

Belki de bu tür tehditlere yanıt olarak Heizer, “Kent”i en değerli ve zorlu çağdaş sanatın ömrünün çok ötesine geçecek bir proje olarak tasavvur ediyor.

“İyi arkadaşım Richard Serra askeri sınıf çelikten inşa ediyor” söz konusu Projeyle ilgili 2016 New Yorker profilinde, Amerikalı heykeltıraşın büyük ölçekli siteye özgü çalışmalarını tartışıyor. “Bu şeylerin hepsi eriyecek. Neden böyle düşünüyorum? İnkalar, Olmekler, Aztekler – en iyi sanat eserleri yağmalandı, yerle bir edildi, parçalandı ve altınları eritildi. Buraya geldiklerinde f* *k ‘Şehrim’ heykelim, onu yıkmak için değerinden daha fazla enerji gerektiğini anlayacaklar.”
Daha fazla hikaye okuyun Sanat Gazetesi burada.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir