“Sessiz Bırakma” Konusunda Endişelenen CEO’lar, Tespit Edip Durdurmak İçin Firmalara Başvuruyor

'Sessiz Bırakma'dan Endişelenen CEO'lar, Tespit Edip Durdurmak İçin Firmalara Dönüyor

Sessiz Bırakma: Liderler için özellikle korkutucu olan, trendin “görünmez” doğasıdır. (temsili)

Yöneticiler sessiz bırakma konusunda endişeli.

Trend haberleri interneti doldururken, insan kaynakları şirketleri, danışmanlar, hukuk firmaları ve hatta yapay zeka girişimleri, bunun nasıl önleneceği ve bununla nasıl mücadele edileceğine dair tavsiyeler sunmak için devreye girdi. Anket firması Qualtrics’in işyeri psikoloğu Ben Granger, tüm hesaplara göre talep var: Finans, teknoloji ve sağlık hizmetlerinde büyük ve tanınmış şirketlerin liderleri çok endişeli, dedi.

“Büyük kuruluşlardaki birçok liderin, medyada bu kadar kısa bir süre içinde bunu bize getirmesi oldukça nadirdir” dedi. “Bunu pek görmüyorum.”

Ancak yöneticiler bu konuda ne yapacaklarını bilmiyorlar. Granger, insan kaynakları uzmanları, liderlerin bir durgunluk olması durumunda çalışanlarına güvenip güvenemeyecekleri veya sıkı bir işgücü piyasasında işten çıkarmayı ve sessiz bırakanları değiştirmeyi göze alabilecekleri konusunda endişeli olduklarını söylüyor. Liderler, burnunun dibinde yayıldığını fark edemeyeceklerinden endişeleniyorlar.

“Birlikte çalıştığım birçok lider ve müşteri, bazıları 30 yıldır ilk kez, bir işveren olarak korku içindeler.” İşyeri danışmanı ve uzaktan ve hibrit çalışma hakkında bir kitabın yazarı Erica Dhawan dedi. “Performans göstermeyen insanları tutmak zorunda olduklarını düşünüyorlar.”

Granger’a göre, trendin “görünmez” doğası liderler için özellikle korkutucu. Uzak veya karma bir ortamda, gecikme ve devamsızlık gibi bir çalışanın kontrol edildiğine dair klasik işaretleri tespit etmek daha zor olabilir. İlk tepkileri genellikle sessizliği bırakıp tembelliği suçlamak olsa da, Granger birçoğunun bunun aslında bir yönetim sorunu olduğunu anlamaya başladığını söyledi. Çalışanlar arasında bağlılık, tükenmişlik ve işten ayrılma riskini tespit etmek için e-postaları ve Slack mesajlarını analiz ederek bir çözüm sunduğunu iddia eden bir yapay zeka girişimi bile var.

Bununla birlikte, danışmanlık firması Gartner’ın insan kaynakları pratiğinden sorumlu başkan yardımcısı Caroline Walsh’a göre, baş insan kaynakları görevlileri, üst kademedeki diğerlerine göre sessiz bırakma konusundaki tüm konuşmalardan daha az korkmuş durumdalar. Tükenmişlik üzerine odaklanmak ve hakkında konuşmak için yıllarını harcadıklarından, bu fenomen daha az sürpriz oldu.

Konuyu hafife alıyor olabilirler. İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği’nin 1.200’ün üzerinde yaptığı ankete göre, Ağustos sonunda ankete katılan çeşitli sektörlerden İK profesyonellerinin yarısından fazlası sessizce işten ayrılma konusunda endişeliydi. Yine de yalnızca yaklaşık üçte biri bunun kendi kuruluşlarında olduğunu düşünüyor; bu, Gallup’un ABD işgücünün tam %50’sinin sessiz bırakanlar olarak kabul edilebileceğine ilişkin son tahminiyle uyuşmayan bir algı.

Trend viral hale geldiğinden bu yana ne kadar sessiz bırakmanın gerçekleştiğini söylemek zor olsa da, Granger, daha fazla insanın bunun hakkında konuşmasının önemli olduğunu, çünkü yakalanma ve yayılma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.

“Artık büyük bir sorunun var,” dedi. “Kurumların bu ipucunu görmeye başladığı bir duruma girerseniz ve şimdi büyük miktarlarda sessiz bırakma gerçekleşirse, bu neredeyse kesinlikle iş üzerinde bazı büyük aşağı yönlü etkilere yol açacaktır.”

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir