Seyahat haberleri: Havayollarının ve havaalanlarının en iyisi ve en kötüsü

Editörün Notu – Kaydolun Dünyanın Kilidini Açmak, CNN Travel’ın haftalık bülteni. Açılan ve kapanan destinasyonlar, gelecekteki maceralar için ilham kaynağı, ayrıca havacılık, yiyecek ve içecek, nerede kalınır ve diğer seyahat gelişmeleri hakkında en son haberleri alın.
(CNN) – Mutlu yeni sezon! Yarım kürenize bağlı olarak, sonbahar veya ilkbahar ekinoksu yeni geçti (burada bunun üzerine bilim), ancak balkabağı baharatını ya da serin geceleri kazmıyorsanız, dünyanın dört bir yanına uçma seçeneği her zaman vardır.

Planlamaya başlayabilmeniz için işte bu haftanın seyahat haberleri.

Havacılık iniş ve çıkışları

Ancak Çarşamba günü yayınlanan bir araştırma, havayolu yolcu memnuniyetinin Kuzey Amerika’da düşüşe geçtiğini ve bir Doğu Sahili havaalanı müşterileri çoğundan daha mutsuz bırakıyor.
Aynı havaalanı (tamam, Newark!), bu yaz iptaller için en kötü ABD havaalanıydı, ancak küresel olarak kimin kötü kitaplarda olduğunu bilmek istiyorsanız, Kanada’ya bakın. gecikmelerde dünya liderleri.
Bölgesel bir ABD havayolunun tartışmalı teklif Federal Havacılık İdaresi, Pazartesi günü yardımcı pilot olmak için gereken saatleri azaltarak küresel pilot sıkıntısının üstesinden gelmek için tokat attı.
Ve Southwest Airlines, herkese ukulele dağıtarak ve doğaçlama bir başlangıç ​​dersi vererek Hawaii’ye giden yolcularla dolu bir uçuşu şaşırttığında çılgınca bir hamle yaptı. Evet, bizi doğru duydunuz. Tren şirketi Amtrak hızlıydı havayolunu trolle Twitter’dan.

Asya’nın Kilidini Açmak

Cuma günü düzenlenen Dünya Havayolu Ödülleri’nde Skytrax CEO’su Edward Plaisted izleyicilere endüstrinin “seyahat için bastırılmış talep” tarafından desteklendiğini, ancak şimdi “sadece birkaç sınırın daha açılmasını görmemiz gerektiğini” söyledi.

Kovid-19 politikaları söz konusu olduğunda en temkinli kıta olan Asya’da, bu nihayet gerçekleşmeye başladı. Japonya gün belirlemek gelecek ay kitle turizmine yeniden açılacak ve 26 Eylül’de Hong Kong uluslararası karantinayı kaldır iki yıldan fazla bir süre sonra.

Hedef ilham

Jean-Paul Sartre’ın deyişiyle, seyahat cennettir ama cehennem diğer insanlardır. Harika konumun o tatlı noktasını ama daha küçük kalabalıkları vurmak istiyorsanız, o zaman listemize göz atın. ABD’nin en az değerlendirilen destinasyonlarından 22’si.
Ve Avrupa’da, büyük hit başkentler haklı olarak kutlanır, ancak kıtanın birçok küçük kasabasında muhteşem mimari ve zengin otantik kültüre doyabilirsiniz. İşte bunlardan bazıları en güzel.
Masmavi sularla çevrili cennet adaları sizin için bir şeyse – ve aramızda kim öyle olmadığını söyleyebilir – Güney Pasifik takımadaları Fiji’nin ve çift adalı Saint Kitts ve Nevis ulusunun her ikisine de sahip olduğunu duymaktan memnun olabilirsiniz. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin seyahat uyarıları listesinde “orta” risk kategorisine düştü. En yenilere buradan göz atın.

Silip yoketmek

Santa Cruz, California’da bir sörfçü, bir su samuru tahtasına atlayıp vazgeçmeyi reddedince yolculuğunu yarıda keser. CNN’den Jeanne Moos bildiriyor.

Sürmek varken neden yüzüyorsun? Geçenlerde Kaliforniyalı bir sörfçü onun yönetim kurulu ele geçirildi bazı dalgaları yakalamaya hevesli bir su samuru tarafından. Arjantinli bir paddleboarder’ın suya çarptı geçen ay bir balina sürüsü tarafından çevrelendikten sonra.

Eğer kaçırdıysan

Dünya çapında şerbetçiotu seven olaylara neden oldu, ancak Malezya’da dini gruplar yasak çağrısı.

Çarşamba günü Moskova’dan yapılan uçuşlara yönelik talepte çarpıcı bir artış oldu.

Birçok Rus vardı kaçmaya hevesli ülke vatandaşlarının “kısmi seferberliği”.
Ve mekanik bir arıza, bir United Airlines uçuşunu kalkış yapmaya zorladı. Acil iniş New Jersey’de.

“Anthony Bourdain: Bilinmeyen Parçalar” podcast serisinin tamamı artık CNN Audio ve Apple Podcast’lerinde.

Son bölüm – Bourdain’in New York’un Aşağı Doğu Yakası’ndaki kişisel yolculuğu – Pazartesi günü düştü. Burayı dinle.

tarz oturmak

Kamp sandalyeleri söz konusu olduğunda, kutsal kâse rahat, dayanıklı, hafif ve şık bir şey bulmaktır. CNN’in sahip olduğu bir ürün inceleme ve tavsiye kılavuzu olan CNN Underscored’daki ortaklarımız, piyasadaki en iyi 22 arayışınızda size yardımcı olmak için.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir