Sınıf davası ayrımcılık davası Manhattan nargile salonunun azınlık müşterilerini kovaladığını iddia ediyor

Cuma günü Manhattan’da açılan bir toplu dava, iki Siyah müşterinin popüler bir nargile salonundan “açık bir ırk ayrımcılığı modeli” olarak adlandırdıkları şekilde geri çevrilmesiyle suçlandı.

Flatiron semtindeki Pergola dinlenme salonundaki bir fedai, federal mahkeme dosyasına göre yöneticinin “sizin gibi Siyah insanların buraya girmesine izin vermediğini” ilan ederek çiftin Ocak ayında ayrılmasını istedi.

Dava iddiasına göre, Joshua Smith ve Cameron Niles, olayın gerçek motivasyonunu öğrenmeden önce çok rahat giyindikleri için başlangıçta reddedildiler.

İkili, “2022 dolaylarında New York yerine Jim Crow South’ta yaşıyorlarmış gibi, ırkları nedeniyle bir restorandan men edilmek için tamamen aşağılanmış olarak” salondan ayrıldılar.

Smith, Niles’ın avukatı Susan Crumiller ve toplu davada önerilen müvekkilleri Susan Crumiller, “Pergola’nın sıradan ırkçılık tarihi, yıllar boyunca yüzlerce Siyah patronda anlatılmaz bir aşağılanma ve psikolojik zarara neden oldu” dedi.

“Umudumuz, bu iddiaları sınıf çapında takip ederek, Pergola’ya ırkçı davranışının durması gerektiğine dair bir mesaj gönderiyoruz. Dönem.”

Düğmeli gömlekler ve pantolonlar giymiş olan Smith ve Niles, akşam yemeği rezervasyonu için bir Uber’e geldikten kısa bir süre sonra reddedilmeleri karşısında şaşkına döndüler.

Dava, “Bir grup beyaz patronun kot pantolon ve eşofmanla restorandan ayrıldığını hemen gördüklerinde kafa karışıklıkları acıya ve aşağılanmaya dönüştü” diye suçlamada bulundu. “Pergola’nın, Smith ve Niles’ın yarışa girmesini ırkları nedeniyle reddetmek için bir bahane olarak seçici bir şekilde kıyafet yönetmeliğine başvurduğu ortaya çıktı.”

Toplu dava, salona girişi reddedilen tüm “siyah ve kahverengi müşterileri ve/veya müdavim teşebbüsleri”ni kapsamayı amaçlıyor ve Smith ve Niles’ın daha sonra “bunların yasaklanan… mahkeme kağıtları, ırklarına göre ikinci sınıf vatandaş olarak” dedi.

Davada, işyerindeki eski bir fedai, “Siyah ve / veya kahverengi müşterilerin sistematik olarak dışlanmasıyla ilgili” ilk elden ayrıntılarla öne çıktı.

Flaş Haber

Flaş Haber

Olduğu gibi

Ücretsiz son dakika haber e-posta uyarılarımızla koronavirüs pandemisi ve diğer haberler hakkında güncellemeleri alın.

Dosyalamada, beyaz müşterilerin yırtık kot pantolon, beyzbol şapkası, tişört ve kot gömlek giydiğini gösteren çok sayıda sosyal medya gönderisi yer alırken, hiçbir renkli insan temsil edilmedi.

Pergola sahibi Moutaz Ali, ırkçılık suçlamasını asılsız ve yanlış bularak reddetti.

Bir e-postada “Pergola konuklarının %50’sinden fazlası renkli insanlar” diye yazdı. “Güvenlik şefi ve beş güvenlik görevlisinden dördü Afrikalı-Amerikalı. Pergola’ya gelen herkes bu iddiaların ne kadar saçma olduğunu bilir.”

Restoranın web sitesi, “resmi yemeklerden gece eğlencesine kadar, PERGOLA gerçekten KENDİ KÜLTÜRÜ” diye övünüyor.

Dava, “mahkemenin uygun göreceği şekilde daha fazla rahatlama” ile birlikte cezai ve tazmin edici tazminat istiyor.

Mahkeme dosyasına göre, her iki adam da restorandaki kötü muameleden derinden etkileniyor.

Belgelerde, “Bugüne kadar, acı hatıraları tetikleyen barlara, restoranlara yaklaştıklarında endişeleniyorlar” dedi.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir