Skytrax’a göre 2022 için dünyanın en iyi havayolları

Editörün Notu – Kaydolun Dünyanın Kilidini Açmak, CNN Travel’ın haftalık bülteni. Açılan ve kapanan destinasyonlar, gelecekteki maceralar için ilham kaynağı, ayrıca havacılık, yiyecek ve içecek, nerede kalınır ve diğer seyahat gelişmeleri hakkında en son haberleri alın.
Londra (CNN) — Covid’den kaosa, havacılık endüstrisi için bir başka inişli çıkışlı yıl oldu. Kuzey yarımkürenin çoğunda yoğun yaz mevsimi gecikmeler ve iptallerAmerika Birleşik Devletleri’nde bu hafta yapılan yeni bir çalışma şunu buldu: uçak yolcu memnuniyeti genelinde düşüyor.

Yine de, Eylül ve Ekim gibi daha sakin seyahat aylarına girerken, sektör liderleri Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri 2022 için Langham Otel’de bir araya gelirken, Cuma günü Londra’da bir kutlama nedeni vardı – bu etkinlik ilk kez gerçekleşti. 2019’dan beri şahsen yapılmaktadır.

İngiltere merkezli bir havayolu ve havalimanı inceleme ve sıralama sitesi olan Skytrax, dünyanın mevcut favori havayolunu bulmak için Eylül 2021 ile Ağustos 2022 arasında 100’den fazla ülkede 14 milyondan fazla müşteri anketi gerçekleştirdi.

Bu yılın galibi podyuma yabancı değildi. Yeni taç giyen Qatar Airways, ödüllerin verildiği 1999’dan bu yana toplam yedi kez en büyük ödülü kazandı. Katar bayrak taşıyıcısı, Cuma günü En İyi Business Class, En İyi Business Class Koltuğu ve En İyi Business Class dahil olmak üzere sekiz gong daha aldı. Salon Yemekleri. El bagajından geri getirmek için çok fazla olacak.

Sadece iki ay önce, taşıyıcı 1 numaralı yuvayı aldı AirlineRatings.comDünyanın en iyi havayolları sıralaması.

Qatar Airways grup CEO’su Akbar Al Baker, “inanılmaz çalışanlarına” “devam eden bağlılıkları ve sürüşleri” için teşekkür etti ve “25. yıl dönümümüzü kutladığımız aynı yılda bu ödülleri kazanmak daha da ödüllendirici” dedi.

Ödülü aldıktan kısa bir süre sonra CNN Travel’a havayolunun sürdürülebilir başarısının sırrının şu olduğunu söyledi: “Tutarlı hizmet, tutarlı ürün, yolculara sürekli ilgi ve havayolunda çalışan herkesin mutlak özverisi.”

düzenli "en iyisi" Listelerde, Emirates Skytrax'ın 2022 sıralamasında 3. sırada yer aldı.

“En iyiler” listelerinde düzenli olarak yer alan Emirates, Skytrax’ın 2022 sıralamasında 3. sırada yer aldı.

Adam Scheck/AP

Skytrax’ın araştırmasına göre dünyanın yeni 2 numaralı taşıyıcısı olan Singapur Havayolları da En İyi Kabin Personeli, En İyi Birinci Sınıf, En İyi Birinci Sınıf Koltuk ve En İyi Birinci Sınıf İkram dahil olmak üzere dokuz ödül kazandı.

Ryanair’in sürprizi

BAE bayrak taşıyıcısı Emirates üçüncü sırada yer aldı ve aynı zamanda En İyi Uçak İçi Eğlence, En İyi Ekonomi Sınıfı, En İyi Ekonomi Sınıfı İkram Hizmetleri ve En İyi Premium Ekonomi Sınıfı Koltuğu ödüllerini aldı.

Japonya’nın ANA’sı (All Nippon Airways) 4. sıradan girdi ve aynı zamanda Dünyanın En Temiz Havayolu seçildi: İki yıllık Covid-19, müşterilerin hijyen ve temizlik standartlarına özellikle dikkat etmesi anlamına geldiğinde, hiç de fena değil. En İyi Havalimanı Hizmetleri dahil olmak üzere dört ödül daha kazandı.

Avustralyalı havayolu şirketi Qantas, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Çince dillerinde gerçekleştirilen 350’den fazla havayolunun anketinde beşinci oldu.

Delta Air Lines, bölgeye özgü altı ödül kategorisi kazanarak ABD’nin lider havayolu olurken, Türk Hava Yolları, Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi oldu ve son derece rekabetçi Avrupa’nın En İyi Havayolu unvanı da dahil olmak üzere dört ödül kazandı.

Günün en büyük sarsıntılarından birinde, İrlandalı havayolu Ryanair – 37 yıllık tarihinde tartışmalara yol açmaktan asla korkmadı – ilk kez ödüllerde zafer kazandı ve Avrupa’nın En İyi Düşük Maliyetli Havayolu tacını talep etti . Müşterilerle elde ettiği bu başarı, büyük ölçüde, bu yaz bölgenin daha güvenilir havayollarından biri olarak ortaya çıkmasına borçlu olmalı. nispeten az sayıda uçuşu iptal etmek ve hatta teklif “kurtarma” uçuşları Temmuz ve Ağustos aylarında, rakipleri tarafından iptal edilen insanlara yardım etmek için.

Afrika’daki en iyi havayolu personeli hizmetini kazanan RwandAir’in uçuş görevlisi Albertine Murasira, ödülün taşıyıcıyı standartları daha da yükseltmeye teşvik edeceğini söyledi.

CNN’e verdiği demeçte, “en iyi çalışanlar için bir ödül, bu bizim için çok büyük bir kazanç” dedi. “Yolcularımızla ilgilenmeye devam etmemiz için bizi teşvik edecek.”

Skytrax CEO’su Edward Plaisted, ödüller havacılığın en iyilerini kutlarken, endüstrinin hala Covid, personel sıkıntısı ve Ukrayna’daki çatışmanın neden olduğu akaryakıt fiyatlarındaki artışlarla mücadele ettiğini söyledi.

Törene katılanlara, “Sonuçta, pek çok açıdan en mutlu zamanlar olmadı” dedi.

Havayolları ödüllere hak kazanmak için herhangi bir giriş veya kayıt ücreti ödemez ve anket ve ödül etkinliğinin tüm masrafları Skytrax tarafından karşılanır. Kazananların tam listesi için şu adresi ziyaret edin: Skytrax alan.

Skytrax’a göre 2022’de dünyanın en iyi 20 havayolu şirketi

1. Katar Havayolları

2. Singapur Havayolları

3. Emirlikler

4. ANA (Tüm Nippon Havayolları)

5. Qantas Havayolları

6. Japonya Havayolları

7. Türk Hava Yolları

8. Hava Fransa

9. Kore Havası

10. İsviçre Uluslararası Hava Yolları

11. İngiliz Hava Yolları

12. Etihad Havayolları

13. Çin Güney Havayolları

14. Hainan Havayolları

15. Lufthansa

16. Cathay Pasifik

17. KLM

18. EVA Havası

19. Bakire Atlantik

20. Vistara

Qantas, Avustralya'nın bayrak taşıyıcısı ve bu yılki listede 5. sırada.

Qantas, Avustralya’nın bayrak taşıyıcısı ve bu yılki listede 5. sırada.

Tino Plunert/dpa/resim ittifakı/AP

Dünyanın En İyi Kabin Personeli

Singapur Havayolları

Dünyanın En İyi Havayolu Kabin Temizliği

ANA Tüm Nippon Havayolları

Dünyanın En İyi Bağımsız Havalimanı Dinlenme Salonu

Plaza Premium

Dünyanın En İyi Business Class Dinlenme Salonu

bakire Atlantik

Dünyanın En İyi Eğlence Havayolu

SunExpress

Dünyanın En İyi Düşük Maliyetli Havayolu/Asya’daki En İyi Düşük Maliyetli Havayolu

AirAsia

Avrupa’nın En İyi Düşük Maliyetli Havayolu

Ryanair

Kuzey Amerika’nın En İyi Düşük Maliyetli Havayolu

Güneybatı Havayolları

Afrika’nın En İyi Düşük Maliyetli Havayolu

FlySafair

Dünyanın En İyi Uzun Menzilli Düşük Maliyetli Havayolu

kepçe

Dünyanın En İyi Sınıfı Havayolları

Dünyanın En İyi Birinci Sınıf Havayolu: Singapur Havayolları

Dünyanın En İyi Business Class Havayolu: Qatar Airways

Dünyanın En İyi Premium Ekonomi Sınıfı Havayolu: Virgin Atlantic

Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı Havayolu: Emirates

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir