Tanınmış Çinli yorumcu Covid uzmanlarını ‘seslerini yükseltmeye’ çağırdı

PEKİN: Tanınmış Çinli yorumcu Hu Xijin Pazar günü yaptığı açıklamada, Çin Covid-19 politikalarını düşünürken salgın uzmanlarının sesini yükseltmesi gerektiğini ve Çin’in kapsamlı araştırmalar yapması ve tüm çalışmaları halka şeffaf hale getirmesi gerektiğini söyledi.
Hu’nun Çin sosyal medyasında samimiyet ve şeffaflık için yaptığı olağandışı çağrı, ona Twitter benzeri popüler mikroblogda 34.000 beğeni kazandırdı. Weiboayrıca normalde sıkı bir şekilde denetlenen bir internetteki netizenlerin sosyal istikrar için bir risk olarak kabul edilen sesleri sansürlemeye hızlı tepkileri.
Çin’in üst düzey liderleri, Mayıs ayında, Şanghay’daki Covid kilitlenmesi ve Çin’in başkenti Pekin’deki yaygın kısıtlamaların ortasında, ülkenin Covid politikalarını çarpıtan, şüphe uyandıran veya reddeden herhangi bir yorum veya eyleme karşı savaşacakları konusunda uyardı.
Milliyetçi devlet gazetesi Global Times’ın eski genel yayın yönetmeni Hu, “Gelecek hakkında Çin’in çok rasyonel araştırma ve hesaplamalara ihtiyacı var” dedi.
“Uzmanlar konuşmalı ve ülke kapsamlı çalışmalar düzenlemeli ve bunları kamuoyuna şeffaf hale getirmelidir: Sıradan insanlarımız için artıları ve eksileri nelerdir ve ülke için genel artıları ve eksileri nelerdir?”
Çin, pandemi başladığından bu yana ölüm sayısı düşük (Cumartesi itibariyle 5,226 civarında) ve diğer birçok ülke sert kısıtlamaları bırakıp öğreniyor olsa da, son derece bulaşıcı Omicron’un yayılmasını kontrol altına almak için bu yıl Covid-19 politikalarını önemli ölçüde sıkılaştırdı. koronavirüsle yaşamak.
Bir Weibo kullanıcısı Hu’nun gönderisine yanıt olarak “Aşırı salgın önlemeye karşı çıkın” yazdı.
İnsanların hayatlarını ilk sıraya koymak adına, tüm şehirler değişen derecelerde karantinaya tabi tutulurken, enfekte veya şüphelenilen vakalar tesislerde veya evlerde tutuluyor ve yerel halkların her iki veya üçte bir PCR testi yapması gerekiyor. veya kamuya açık alanlardan ve mekanlardan men edilebilir.
Başka bir Weibo kullanıcısı, “Enfekte olmak umurumda değil ama korkarım özgürce hareket etmeme engel olamazsınız” dedi.
Çin kontrolündeki Hong Kong bile, ilk kez uygulanmasından iki buçuk yıldan fazla bir süre sonra ve Pekin’deki büyük bir Komünist Parti kongresinden sadece haftalar önce, tartışmalı Covid-19 otel karantina politikasını tüm varışlar için rafa kaldırmaya çalışıyor. önümüzdeki ay Başkan Xi Jinping Çin’in lideri olarak emsalsiz bir üçüncü dönemi güvence altına alması bekleniyor.
Hu, “Halk devlete güvenmeli ama devlet de halkın anlayışına güvenmeli” dedi.İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir