Trans Perulu Aktivist Bali Polisinin Gözaltında Öldü

Harvard Kennedy Okulu Dekanı Douglas Elmendorf, Ventosilla’nın ailesinin açıklaması “açık ve doğru cevapları hak eden çok ciddi soruları gündeme getiriyor” dedi. söz konusu. “Harvard Kennedy Okulu, ailenin acil ve kapsamlı bir soruşturma ve ilgili tüm bilgilerin kamuya açıklanması çağrısını destekliyor ve Okul, Rodrigo’nun tüm arkadaşlarının ve meslektaşlarının ve LGBTQ+ topluluğunun yanında duruyor.”

Ventosilla’nın ailesi, Peru Dışişleri Bakanlığı’ndan Endonezya makamlarının davranışları hakkında soruşturma açılmasını istedi. Ancak bu hafta yayınlanan bir açıklamada bakanlık, Endonezyalı yetkililerin olaylara ilişkin açıklamalarının yanında yer aldı.

İçinde haber bülteni 22 Ağustos’ta Dışişleri Bakanlığı, Endonezya makamlarının eylemlerinin ayrımcılık ve trans karşıtı şiddet anlamına geldiğini reddetti. Bakanlık, gümrük memurlarının tıbbi reçeteli haplar ve “esrar izleri içeren nesneler ve söz konusu madde ile yapılan çeşitli ürünler” bulması nedeniyle tutuklamanın gerçekleştiğini söyledi.

Bakanlık, “Kamuoyunun bildiği gibi, Endonezya, gözaltına alınan vatandaşlardan birinin o ülkenin katı yasalarına göre ciddi bir suç işlemiş olacağı uyuşturucu ve türev ürünlerine sahip olma konusunda sıfır tolerans politikası sürdürüyor” dedi.

Ayrıca Peru Konsolosluğunun yerel yasalar çerçevesinde çalıştıklarından ve Ventosilla ve Marallano’nun haklarına saygı gösterdiğinden emin olmak için yerel makamlarla temas halinde olduğunu söyledi.

Ventosilla’nın ailesinin sözcüsü Gianna Camacho, BuzzFeed News’e bakanlığın açıklamasını reddettiklerini, bunu “ailelere karşı suç” ve Sebastian’a ve ailelerin hesaplarına karşı “önyargılı” olarak nitelendirdiklerini söyledi.

“Sebastián’ın maruz kaldığı ve Rodrigo’nun ölümüne yol açan işkence, gasp ve insan hakları ihlallerinin sorumlularını belirleyecek bir süreç talep ediyoruz” dediler.

Sözcü, Marallano’nun o zamandan beri Lima’ya döndüğünü söyledi. Ventosilla’nın cesedinin 31 Ağustos’ta gelmesi bekleniyor.

Endonezya’da LGBTQ haklarının bozulması, aktivistleri ve insan hakları örgütlerini alarma geçirdi. Eşcinsel ilişkileri açıkça yasaklayan bir yasa yoktur ve translar cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra resmi belgelerde cinsiyetlerini değiştirebilirler. Ancak yetkililer, ülkedeki LGBTQ insanlara baskı yapmak için diğer yasalara yaslandı. Raporları şiddet ve ayrımcılık Endonezya’daki LGBTQ topluluğuna karşı yaygınve yerel aktivistler bunu söyledi daha da kötüleşebilir.

Endonezya ayrıca dünyadaki en katı uyuşturucu yasalarından bazılarına sahiptir. Diğer ülkelerden gelen yolculara ölüm cezası geçmişteki uyuşturucu suçları için. Esrar, Kategori 1 narkotik olarak kabul edilir ve bulundurmak, yıllarca hapis cezasına ve ağır para cezalarına neden olabilir.

Çoğu reçeteli ilacın Endonezya’ya girmesine izin verilir, ancak yetkililer bir doktor mektubunu ve orijinal reçeteyi onunla birlikte getirmenizi şiddetle tavsiye eder. Uluslararası seyahat edenler de oldu gözaltına alındı Endonezya’da reçetesiz ilaç taşımak için.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir