Tüm gözler kızgın Tua Tagovailoa ve Yunuslarda

Tua Tagovailoa’nın bu hafta bir gün Miami Dolphins antrenmanından sonraki tişörtünde “Keşke daha sıcak olsaydı” yazıyordu.

Birinci sınıf koçu Mike McDaniel, takımına Florida’nın bunaltıcı, nemli koşullarını benimsemeleri gerektiğini ve rakiplerinin yapamayacağını hatırlatmak için bu ifadeyi sık sık kullanıyor.

Ancak Tagovailoa’nın sol kolunun Pazar günkü AFC Doğu savaşına Super Bowl’un favorisi Buffalo Bills ile yenilmez olarak girmesinden daha sıcak olamaz.

Mütevazı Hawaiili haftalık basın toplantısında, “Bireysel başarı sadece takım başarısı içinde yapılır” dedi.

Solak QB, iki hafta boyunca 739 yarda geçerek NFL’ye liderlik ediyor. Ve yedi ile en çok TD pas için berabere kaldı. Bunların çoğu, geçen haftaki Baltimore Ravens karşısında 42-38 deplasman galibiyetinde 469 yarda, altı gollü bir patlamanın nezaketiyle.

Ünlem işaretleri, dördüncü çeyrekte Tyreek Tepesi’ne giden 48 yarda ve 60 yarda TD paslarıydı ve bu, Tagovailoa’nın bir kontrol kralı olarak klişesini paramparça etti.

Tagovailoa, “Bence Mike’ın hücumumuzla yaptığı şey, herkesin hücumdaki hünerlerini tamamlaması.” dedi. “Örneğin, RPO’larla aram iyiyse [run-pass options], bunu hayata geçirmenin bir yolunu bulacaktır. Birisi belirli bir rotayı koşmada iyiyse, bu rotada ona topu almanın birkaç farklı yolunu bulacağız. Gibi şeyler

Dolphins’in hücum patlamasında çaresizlik rol oynadı. Dördüncü çeyreğe 35-14 geride girdiler ve sahaya atmaktan başka çareleri yoktu.

Alıcılar Hill ve Jaylen Waddle da çok hızlı. McDaniel’in Yunus hücumu, bir şekilde Tagovailoa’nın Alabama günlerinden kalma beceri pozisyonu silahlarını yeniden yaratmaya başladı.

Ve Baltimore Ravens’ın savunması, açıklanamaz bir şekilde, bu hızcıların faydalanması için sahada boşluklara izin verdi.

Bir NFL savunma oyuncusu, bu hafta News’e, uzun süredir Kansas City Chief terörü olan Hill’e “Bu farklı bir hız” dedi.

Miami’nin erken hücum patlaması iki nedenden dolayı önemlidir. İlk olarak, sahiplik, kovulan eski antrenör Brian Flores yerine GM Chris Grier ve Tagovailoa’yı seçti. Yani her şey bu QB üzerinde çalışıyor.

Yine de daha kısa sürede, Dolphins, Josh Allen’ın Hard Rock Stadyumu’ndaki Bills’i ziyaret edebilirlerse, kendilerini AFC Doğu’nun tepesinde iddia etmek için aniden altın bir fırsata sahipler.

Buffalo, sezon için başlangıç ​​güvenliğini Micah Hyde’ı boyun yaralanması nedeniyle kaybetti. Artı, Pazar günü Dane Jackson’ın köşe oyuncusu ve D-lineman Ed Oliver’ı başlatmadan olacaklar.

Bununla birlikte, Miami, 2 Aralık 2018’de 21-17’lik bir galibiyete dayanan, Bills’e düşünülemez yedi düz oyun kaybetti. Bu, Allen’ı çaylak yılında kafa kafaya yendikleri tek zamandı.

Ve Dolphins bu hafta kendilerini geçmeyi reddettiler, çünkü Bonoların LA Rams ve Titans’ı iki hafta boyunca sadece üç puntayla 72-17 geride bıraktığını biliyorlar.

“Açılış maçlarına bakıyorsunuz, geçen yılın Super Bowl şampiyonlarını yendiler ve sadece onları yenmediler; çok fazlaydı,” dedi Tagovailoa. “Bir sonraki oynadıkları takım, gerçekten iyi takım, onları çok yendiler.”

Tagovailoa oynamanın yanı sıra, Allen’ın birçok numarası da iyi veya daha iyi: Tagovailoa’nın 71.1’ini %75.4 tamamlaması var; Dolphins QB’s 116.5’e 123.7 oyun kurucu puanı; ve özdeş TD-kavşak oranı (7-2) ve tamamlama başına yard (8.9 yard).

McDaniel, Allen için “Ulusal Futbol Ligi’ndeki istikrarlı bir şekilde en iyi oyunculardan biri haline geldi” dedi. “Kolayca onun en iyisi olduğunu iddia edebilir… Asla, sanmıyorum, onun durduğunu kesinlikle görmeyeceksiniz. En aza indirmek ve içermekle ilgilidir.

“Bizim için sadece oynadığımız şekilde oynamaya ve son iki hafta oynadığımız şekilde oynamaya bakıyoruz. Onlar elimizden gelenin en iyisini alacaklar ve biz de onlarınkini alacağız. Ve bu, o Tanrı’nın armağanı olduğu için değil. İnanılmaz derecede yetenekli olduğu için ama onun zanaatı üzerinde çalıştığını anlayabilirsiniz.” Bufalo üzerinde

Yüksek övgü. Ama şimdi Dolphins’in kendi ateş gücü var, bu da Pazar günkü 13:00’ü NFL’de haftanın maçına çıkarıyor.

Giderek artan bir şekilde raydan çıkan Dallas Cowboys’un sahibi Jerry Jones, Pazartesi gecesi MetLife Stadyumu’nda Giants’a karşı başlayan yedek Cooper Rush ile sakatlanan Dak Prescott arasında bu hafta kendi kadrosunda bir oyun kurucu tartışması davet etti.

“Hangi yöne gideceğine dair bir ikilem yaşasan, bu bir şey olmaz mıydı?” Jones, Dallas’ta gazetecilere verdiği demeçte. “Bunu 10 galibiyet alırsa yaparsın. Prescott’ta olanla aynı şey [in 2016]. Ben böyle düşünüyorum. Tabi ki isterim [want that]. Gelirse ve Prescott’un oynadığı kadar iyi oynarsa, Rush – sonraki maçlarda o kadar iyi oynadı – bunu almak için New York’a giderdim.”

Eski bir Dev olan Rush, kendisinin ve Prescott’un Jones’un çılgın yorumlarından “iyi bir kahkaha aldıklarını” söyledi.

”Kesinlikle Jerry kadar büyük hayaller kurmuyorum. Sadece kazanmaya devam etmek istiyorum” dedi Rush. “Bence o sadece maç kazanmak istiyor ve hepimizin yapmak istediği de bu.”

Jones’un takımına gereksiz drama koçluğu yaparak köstebek vuruyormuş gibi hissetmesi gereken baş antrenör Mike McCarthy, 105.3 The Fan’a şunları söyledi: “Dak bizim oyun kurucumuz ve Cooper’ın olabildiğince başarılı olmasını istiyoruz. Bence tam orada durur.”

Bunun halledilmesine sevindim – en azından gelecek hafta Jones konuşuncaya kadar.

İnce Çizgili Ekspres

İnce Çizgili Ekspres

Haftalık

Daily News spor editörleri, ödüllü köşe yazarlarımızdan ve ünlü yazarlarımızdan haftanın en iyi Yankees hikayelerini seçiyor. Her Çarşamba gelen kutunuza teslim edilir.

Pazar günkü Nashville’de Las Vegas Raiders (0-2) ve Tennessee Titans (0-2) arasındaki maç, 2022’de felaketin eşiğinde yüksek beklentileri olan iki takım arasında umutsuz bir savaş olacak. Mike Vrabel’in Titanları, Taylor Lewan’ın sol ayağını kaybetti. Sezon için, Raiders aceleci Chandler Jones’un büyük bir gün geçirmesi gerekiyor. Josh McDaniels’ Raiders, AFC West’teki tek 0-2 takımı. 2. Hafta’da Arizona Cardinals’e karşı amansız bir yenilginin ardından hemen toparlanmaları gerekiyor. Geçen yılın AFC 1 numaralı tohumu olan Titanlar, gidişatları devam ederse, bu sezon ligin en hayal kırıklığı yaratan takımı olabilir.

Ayrıca, bu hafta Sunday Night Football ulusal sahnesinde Jimmy Garoppolo’nun San Francisco 49ers’ını (1-1) ağırlayacak olan Denver Broncos’un birinci yıl baş antrenörü Nathaniel Hackett üzerinde de çok erken bir baskı var. Hackett’in oyun yönetimi, Houston Texans’a karşı 2. Hafta galibiyetinde o kadar kötüydü ki, Broncos’un ev sahibi seyircisi, Denver hücumdayken oyun cezalarının daha fazla gecikmesini veya kötü yönetimi önlemek için oyun saatini geri sayıyordu.

Hackett, çok sevilen bir oyuncu koçu ama sezonu, düzeltilmezse tek seferde biteceğinin sinyalini verebilecek türden çetrefilli bir başlangıç ​​yaptı. Denver (1-1), sözde elit QB Russell Wilson’dan da biraz yardım alabilirdi.

Carson Wentz’in Washington Komutanları (1-1), eski Philadelphia Eagles (2-0) ekibini entrikalarla dolu ve erken NFC Doğu sıralamasında önemli sonuçları olacak bir bölünme savaşında ağırladı.

Tampa Bay Buccaneers’ın slot alıcısı Cole Beasley’i imzalaması akıllıcaydı, özellikle de en geniş alıcı Mike Evans’ın geçen hafta Saints köşesi Marshon Lattimore’da boşaltma için tek maçlık askıya alınması göz önüne alındığında.

Bucs (2-0) Green Bay Packers’ı (1-1) ağırlarken Beasley, Tom Brady’ye büyük ölçüde yardım edecek… İki hafta sonra geriye yenilmeyen altı takım kaldı: Bills, Dolphins, Eagles, Bucs, Kansas Şehir Şefleri ve Devler – herkesin beklediği gibi.

“Sanırım bu noktada, antrenman sırasında bir sızıntı yapmaya gidersem, raporda kalırdım.” — sık sık sakatlanan Panthers RB Christian McCaffrey, 3. Hafta sakatlık raporundaki ‘ayak bileği sertliği’ nedeniyle

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir