Ukrayna Sınırında Rus Birlikleri Uydu Fotoğrafları

Bu hafta sonu, Rusya’nın ordusu düzenlenen gerçek yangın tankı egzersizleri bu bölgelerde ve yakınlarda 1500 askerle. Rusya Federal Güvenlik Servisi, FSB, Ukrayna donanma gemisini ele geçirdi Azak Denizi’nde bir “provokasyon” yürüttüğünü iddia etti. Ve Putin, Kremlin ve ülkenin devlet medyası daha kavgacı söylemler pompaladı.

Beyaz Saray ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan bu hafta gazetecilere verdiği demeçte, Putin’in Ukrayna’ya yeni bir geniş çaplı işgal başlatıp başlatmama konusunda bir karar vermediğini söyledi. Ancak ABD istihbaratı ve askeri analistler, karar vermesi halinde elinde bol miktarda Rus kuvveti olduğu konusunda uyarıyor.

Rus askeri uzmanı ve King’s College Londra Savaşı’nda doktora adayı olan Rob Lee, “Rusya’nın Ukrayna’dan güçlerini uzaklaştırdığına dair herhangi bir belirti yok, ancak Rusya’nın sınır yakınlarına daha fazla kara kuvveti göndermeye devam ettiğine dair kanıtlar var” dedi. Çalışmalar Departmanı, BuzzFeed News’e söyledi. “Bunun, Rusya’nın öngörülebilir gelecekte Ukrayna’nın yakınında gelişmiş bir askeri duruşunu koruyacağı anlamına gelmesini beklerdim … Ukrayna’da tırmanmasalar bile.”

Rusya ve Beyaz Rusya’ya odaklanan bir savunma analisti olan Konrad Muzyka, BuzzFeed News için Maxar Technologies görüntülerini analiz etti. Rusya’nın 3. Motorlu Tüfek Tümeni bünyesinde yeni bir alay oluşturduğunu ve 7 Eylül ile 5 Aralık arasında uydu görüntülerinde görülen Soloti’deki asker ve teçhizat artışının büyük bir kısmından bu grubun sorumlu olduğunu söyledi. Bu iki gün önceydi. Başkan Joe Biden’ın Putin ile görüşmesi.

“Alay BMP-3M’lere dayanıyor [Russian infantry fighting vehicles] Kasım ayı ortasında Buy’daki 22. Merkez Rezerv ve Bakım Tank Üssü’nden çekildiler” dedi ve geldikleri Moskova’nın kuzeybatısındaki şehre atıfta bulundu. “Aynı tesis, BMP-3M’leri Kaliningrad’ın 18. Motorlu Tüfek Tümeni’ndeki yeni bir motorlu tüfek alayına teslim etti. Toplamda, Kasım ortası ile Aralık başı arasında Soloti’de yaklaşık 200 yeni araç ortaya çıktı, ancak muhtemelen hepsi Buy’dan gelmemişti.”

Maxar Kıdemli Direktörü Stephen Wood, BuzzFeed News’e, 5 Aralık görüntüsünde görülen araçlardaki son artışın bir kısmının, sonbaharda Rusya’da düzenlenen büyük kara kuvvetleri tatbikatına katılımlarının ardından geri dönen askeri birlikleri temsil edebileceğini söyledi.

Opuk’ta, Muzyka, 27 Kasım’da çekilen uydu görüntülerinde neyin belirtildiğini bilmenin daha zor olduğunu söyledi. “Son birkaç aydır Kırım’a çok fazla hareket oldu. Muhtemelen oradaki Rus kuvvetlerinin ölçeğini karartmak için yapılıyor.”İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir