Ukraynalı Cerrah Yaralı Rus Askerlerini Ameliyat Etti

Rusya’nın savaşının yarattığı yıkım Vitaliy’de kaybolmadı.

“Ama işimizi yapıyoruz çünkü bu bizim işimiz ve görevimiz” dedi ve tıp uzmanlarının uyduğu Hipokrat yeminine atıfta bulundu. “Ve elbette, iyileştikten sonra onları değiştirebiliriz. Bu yüzden kendime bunun Ukraynalı askerleri geri almaya yardımcı olabileceğini söylüyorum.”

Putin’in işgali 12 gün önce başladığından beri hem Rusya hem de Ukrayna savaş esirleri aldı. Ukrayna tarafı, en az 245 Rus askerini ele geçirdi. İnternet sitesi Ukrayna Savunma Bakanlığı Ana İstihbarat Müdürlüğü’ne bağlı.

Kiev ayrıca yakalanan Rus askerlerinin annelerine onları geri almaları ve evlerine götürmeleri için açık bir çağrı yayınladı. Ukrayna Savunma Bakanlığı’na göre Facebook SayfasıRus savaş esirleri, kadınların oğulları ile şahsen tanışmak için Kiev’e şahsen seyahat etmeleri halinde annelerine bırakılacak.

Bakanlık, “Biz Ukrayna halkı, Putin’in faşistlerinin aksine, anneler ve onların esir oğulları ile savaşmayız” dedi.

Ancak Ukrayna, uluslararası insancıl hukuk uzmanları tarafından yakalanan Rus birliklerinin birkaç korkunç videosunu da yayınladı. söz konusu Cenevre Sözleşmelerini ihlal edebilir.

Bir videoda, gözlerini kapatmak için başına bant sarılmış bir Rus askeri, yakalandığını söylemek için ailesini aramak zorunda kalıyor. “Kimse bir şey bilmiyordu. Bize Ukrayna’yı işgal etmemizi emrettiler” diyor.

Başka bir video, ağır yaralı iki Rus askerinin hareket halindeki bir kamyonetin yatağında sorguya çekildiğini gösteriyor. Diğerleri, Rus birliklerinin baskı altında ailelerini ve itiraflarını aradığını gösteriyor.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi 4 Mart’ta yaptığı açıklamada, “Savaş esirleri ve gözaltına alınan siviller onurlu bir şekilde muamele görmeli ve kötü muameleye ve sosyal medyada halka açık olarak dolaşan görüntüler de dahil olmak üzere kamu merakına maruz kalmaya karşı kesinlikle korunmalıdır” dedi. Beyan.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı yetkilisi Anton Gerashchenko, BuzzFeed News’e Rus mahkumların videolarının olağanüstü koşullar nedeniyle haklı olduğunu söyledi.

“Bir halk savaşımız devam ediyor. İnsanlar Ukraynalıları öldüren işgalcileri filme alıyor ve sosyal medyaya yüklüyor. Bu onların hakkıdır” dedi. “Kızıl Haç kendi işine baksın, kuşatılmış şehirlerdeki insani yardım ve tahliye koridorlarına yardım etsin.”

Ukrayna savunma istihbarat ofisi, Rus askerlerinin Cenevre Sözleşmelerine göre muamele gördüğünü söyledi. Özellikle kendilerine yiyecek, giyecek ve tıbbi tedavi sağlanıyor ve normal koşullarda tutuluyorlar” denildi.

BM insan hakları ofisi, Rusya’nın işgalinin başlangıcından bu yana kaydedilen sivil kayıpların çoğunun, “ağır topçu ve çok namlulu roket sistemlerinden yapılan bombardımanlar da dahil olmak üzere geniş bir etki alanına sahip patlayıcı silahların kullanılmasından kaynaklandığını söyledi. hava saldırıları.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir