Ukraynalılar Rus Düşman Birliklerinin Terk Edilmiş Evlerine Taşındığını Söyledi

Ukraynalılar saldırıya geçtiğinde, öğleden sonra erken saatlerde kısa bir erteleme geldi.

19 yaşındaki Ukraynalı bir asker olan Anatoli, BuzzFeed News’e “Top mermileri bittiği için onları vuruyoruz” dedi. “Irpin onlarındır diyebiliriz. Ama artık insanlar dışarıda olduğuna göre onları keseceğiz.”

Kiev, bombardımanın en yoğun olduğu Rus güçlerinin kuşattığı şehirlerden güvenli tahliye yolları konusunda Moskova ile anlaşmaya çalıştı. Ancak anlaşmalar büyük ölçüde yerine oturmadı ve siviller kaçmaya çalışırken Rus ordusu tarafından kasten hedef alındı.

Ukrayna’nın kuzeyindeki Kiev’in başkenti yakınlarındaki Irpin’den güvenli bir koridor için savaşan taraflar arasında herhangi bir anlaşma yapılmadı.

Pazar gününe kadar, sakinler kasabayı trenle terk edebildiler. Ama sonra Ruslar rayları bombalayarak en güvenli ve en kolay kaçış yolunu yok etti. Salı günü, tek çıkış yolu, Rus kuvvetlerinin tanklar ve zırhlı araçlarla sadece 15 mil doğuda Kiev’e ilerlemesini durdurmak için Ukrayna ordusu tarafından havaya uçurulan bir köprünün enkazından geçmekti.

Ukraynalı askerler BuzzFeed News’e, Rus kuvvetlerinin yalnızca Irpin’i ufalamakla kalmayıp aynı zamanda yiyecek, gaz ve diğer malzemeleri çalarak ve kalanları işgal ettikleri için binlerce sakinin derhal ayrılmaya çağrıldığını söyledi.

60’lı yaşlarında bir kadın olan Anna, BuzzFeed News’e, eğer düşman askerleri ailesinin evine girmeseydi, “biz buradan ayrılmazdık” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ordusunun birkaç gün içinde Ukrayna’yı geçerek Kiev’i teslim olmaya zorlayacağını düşündü, ancak Ukraynalıların şiddetli direnişini ve direncini hafife aldı. Şimdi onun sözde “özel askeri harekatı”, Ukraynalıların şehirlerini kuşatarak ve adını hortum, kasırga ve dolu gibi yıkıcı hava olaylarından alan roketlerle ayrım gözetmeksizin ateş ederek iradesini kırmayı amaçlayan bir teröre dönüşmüş gibi görünüyor.

Ancak Avrupa’nın on yıllardır gördüğü en kötü savaş karşısında Ukraynalılar meydan okudu.

Irpin’in belediye başkanı Oleksandr Markushyn, Rus güçlerinin kendisine ölüm tehdidi gönderdiğini ve Pazartesi günü kentin kendilerine teslim edilmesini talep ettiğini söyledi.

“Bu canavarların, Irpin’in teslim olmadığını, Irpin’in satılık olmadığını, Irpin’in savaştığını hâlâ anlamamalarına şaşırdım!” Salı günü Telegram’da yazdı.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir