Ulusal seçimlerde seçmenler sandık başına giderken İtalya’nın doğru görünmesi bekleniyorCNN

İtalyanlar, aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşler partisinin liderliğindeki ulusal seçimlerde Pazar günü oy kullanıyor. Giorgia Meloni – yapmaya hazır görünüyor büyük kazançlar son seçimden bu yana iki hükümetin çöküşünden sonra.

Kökenleri savaş sonrası faşizme dayanan aşırı muhafazakar partisi, 2018 seçimlerinde oyların sadece %4,5’ini alarak şu anda İtalya’nın 20 bölgesinden sadece ikisini kontrol ediyor.

Ancak, erken seçimleri tetikleyen eski Başbakan Mario Draghi’nin koalisyonunun bu yılın başlarında çökmesinden bu yana, İtalya’nın Kardeşleri’nin popülaritesi sadece arttı ve son anketler seçmenlerin yaklaşık dörtte birinin onu desteklediğini gösteriyor.

İtalya İçişleri Bakanlığı tarafından Pazar günü yayınlanan verilere göre, öğleden sonra İtalya’daki seçmen katılımı 2018’deki bir önceki seçimden biraz daha düşüktü.

Anketler yerel olarak saat 23:00’e kadar (yerel olarak 17:00) açık kalır. 2018 oylama asılı bir parlamento ile sonuçlandı.

“Tanrı, ülke ve aile” sloganı altında kampanya yürüten 45 yaşındaki Romalı bir anne olan Meloni, gündemi Avrupa şüpheciliğine, göçmenlik karşıtı politikalara dayanan ve aynı zamanda LGBTQ’yu zayıflatmayı ve kürtajı öneren bir partiye liderlik ediyor. Haklar.

Popülaritesindeki astronomik yükselişi, son zamanlarda ülkenin Beş Yıldız Hareketi ve Matteo Salvini’nin Birliği gibi düzen karşıtı partileri desteklemesiyle görülen, İtalya’nın uzun süredir ana akım siyaseti reddetmesinin bir yansımasıdır.

Parti destekçileri 23 Ağustos 2022'de orta İtalya'nın Ancona kentinde Giorgia Meloni için düzenlenen kampanya mitingine katıldı.

Meloni’nin İtalya’nın merkez sağ siyasi ittifakındaki ortakları Salvini ve Forza Italia’nın Silvio Berlusconi popülaritesinden kısmen sorumlu.

2008’de başbakan olarak Berlusconi, onu spor bakanı olarak atadı ve onu bu pozisyonda bulunan en genç bakan yaptı.

Ve 2018 seçimlerinde Meloni, Salvini’nin merkez sağ ittifakındaki küçük ortağıydı. Ancak bu sefer, o görevde ve seçilirse Salvini’ye bir bakanlık portföyü vermeyebileceğini ima etti – bu da Salvini’yi potansiyel olarak hükümeti devirme gücünden mahrum eder.

Son anketlerin gerisinde, solcu Demokrat Parti ve merkez partiler +Avrupa liderliğindeki merkez sol koalisyon var. Partiler, Draghi’nin istifasının ardından sağdaki bir sarsıntıya karşı koymak için başka bir merkezci parti olan Azione ile ittifak kurdu, ancak kurulduktan kısa bir süre sonra bozularak Meloni’ye daha fazla kapı açtı.

Seçim artışına, İtalya’nın yaşam maliyeti krizi, Avrupa Covid-19 kurtarma fonundan 209 milyar avroluk bir paket ve ülkenin Ukrayna’ya desteği de dahil olmak üzere önemli meseleler hakim oldu.

Meloni, Ukrayna da dahil olmak üzere bir dizi konuda Berlusconi ve Salvini’den ayrılıyor ve İtalyan ekonomisi üzerindeki etkileri nedeniyle Rusya’ya karşı yaptırımları gözden geçirmek istediklerini söyleyen ortaklarının aksine, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile hiçbir bağlantısı yok. Meloni bunun yerine Ukrayna’yı savunmak için verdiği destekte kararlı oldu.

Eski başbakan Enrico Letta liderliğindeki Demokrat Parti, Putin’e ve Ukrayna’daki savaşına şiddetle karşı çıkıyor, 2016’da yasal hale getirilen eşcinsel evlilik de dahil olmak üzere LGBTQ haklarını ve homofobiyle mücadele yasalarını açıkça destekliyor.

Partisi kazanırsa Meloni, İtalya’nın ilk kadın başbakanı da olabilir. Ancak siyaseti, kadın haklarını geliştirmekle mutlaka ilgileneceği anlamına gelmez.

Roma’daki LUISS Üniversitesi’nde çeşitlilik ve katılım danışmanı olan Emiliana De Blasio, CNN’e Meloni’nin siyasetinin cinsiyetinden daha önemli olduğunu, ancak kendisinin feminist olduğunu kanıtlamadığını söyledi.

“Giorgia Meloni’nin kadın hakları ve genel olarak güçlendirilmesiyle ilgili hiçbir soruyu gündeme getirmediği gerçeğini düşünmemiz gerekiyor” dedi.

İtalya seçimleri, diğer Avrupa ülkelerindeki diğer aşırı sağ partilerin son zamanlarda kazanımlar elde etmesiyle geldi.

Fransa’da, aşırı sağcı aday Marine Le Pen, Nisan ayında Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Emmanuel Macron’a kaybetmesine rağmen, destekçileri ona yüreklendi. halk oylamasının payıBu, Fransa’nın siyasi merkezini çarpıcı biçimde sağa kaydırdı.

Ve isveçteNeo-Nazi kökenli bir parti olan göçmen karşıtı İsveç Demokratlarının, bu ayın başlarında yapılan genel seçimlerde ikinci en büyük sandalye payını kazandıktan sonra yeni hükümette önemli bir rol oynamaları bekleniyor.

Meloni’nin partisi kazanırsa, Avrupa’yı kasıp kavuran yeniden dirilen popülist dalganın kalıcı olduğunu doğrulayabilir.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir