Ünlüler Robert Wilson’ın bu portreleri için saatlerce poz veriyor

Tarafından yazılmıştır Jacqui Palumbo

Bir ünlünün imajı, tek bir fotoğraf, TikTok videosu veya haber başlığı ile çabucak şekillendirilebilir, ancak Robert Wilson’ın son yirmi yılda çektiği sahnelenmiş video portrelerinde, izleyicileri yavaşlamaya davet ediyor — yol aşağı -— Lady Gaga, Brad Pitt ve Isabella Rossellini gibi ünlülerin saatlerce verdiği pozlarla.

Şimdi Güney Avustralya Sanat Galerisi’nde sergilenen sergi, “Hareketli Portreler,”, sanat tarihi, film ve kültürden alınan ve ünlü olmayan insan ve hayvanların portreleriyle karıştırılmış titizlikle sahnelenen sahnelerde A-Lister’ları içeriyor ve her videoda uzun zaman dilimlerinde yalnızca ince hareket ipuçları içeriyor.
Lady Gaga'nın bu portresinin prömiyeri 2013 yılında Paris'teki Louvre Müzesi'nde yapıldı.

Lady Gaga’nın bu portresinin prömiyeri 2013 yılında Paris’teki Louvre Müzesi’nde yapıldı. Kredi: RW Work, Ltd.

Yedi saatlik bir poz gerektiren bir portrede Lady Gaga, aslen 19. yüzyıl Fransız sanatçısı Jean-Auguste-Dominique Ingres tarafından boyanmış muhteşem Mademoiselle Caroline Rivière’i kanalize etti. Çekimler sırasında pop yıldızı ve oyuncunun yanağından bir damla yaş süzüldü.

Monaco Prensesi Caroline’ın kara film sahnesinde kraliyet, annesi Grace Kelly’ye ve Alfred Hitchcock filmlerindeki ünlü rollerine saygı duruşunda bulunarak 1954 yapımı “Arka Pencere” filmini anımsatan bir poz verdi. Video çalışmaları, gösterinin etrafındaki büyük yüksek çözünürlüklü ekranlarda insan ölçeğinde sunulmaktadır.

Wilson bir e-postada “Her bireyle çekimleri kavramsallaştırıyorum” dedi. “Lady Gaga ile Louvre’da (Paris’te) çalışmalarım ve koleksiyonumun bir sergisini yapıyordum ve Gaga’nın müze koleksiyonuna dayanan portrelerine sahip olmak istedim.”

Monako Prensesi Caroline, 2006 yılındaki bir portrede.

Monako Prensesi Caroline, 2006 yılındaki bir portrede. Kredi: RW Work, Ltd.

Elli yılı aşkın süredir çalışan, beğenilen bir tiyatro yönetmeni olan Wilson, uzun süredir zamanın kurallarıyla oynadığı deneysel opera ve avangard sahne performanslarıyla tanınır. 1976’da besteci Phillip Glass ile yaptığı dört perdelik operası “Einstein on the Beach”, neredeyse beş saat sürüyor ve izleyicilerin istedikleri gibi gelip gitmelerine izin veriyor. Ayrıca İran’ın Şiraz kenti yakınlarındaki Haft Tan Dağı’nda, “sıradan ve olağanüstü olayların bir arada görülebildiği dünyaya bir tür çerçeve veya pencere” olan 24 saatlik yedi günlük bir gösteriyi de unutulmaz bir şekilde sahneledi. alıntı 1972 üretimi bir katalogda.

Wilson, ultra yavaş video portreleri fikrinin ilk olarak 1970’lerde aklına geldiğini ve bunların “otel lobilerinde, bankalarda, otobüs duraklarında ve uçakların (uçakların) arka koltuklarında” gösterilmesini öngördüğünü söyledi. 2000’li yılların başında, işleri çekmeye başladığında, yüksek çözünürlüklü ekranların gelmesi daha kolaydı ve dikey bir formatı tercih edebiliyordu, böylece “bir insanın duruşuyla orantılı olacaklardı” diye açıkladı.

Brad Pitt, 2004 yılında çekilmiş bir portrede yakalandı.

Brad Pitt, 2004 yılında çekilmiş bir portrede yakalandı. Kredi: RW Work, Ltd.

Ünlülerin fotoğraf çekimleri için genellikle sınırlı zamanları var – bazen sadece birkaç dakika – ancak Wilson, Rembrandt’ın 1632 anatomik resmine atıfta bulunan ceset benzeri bir konu haline gelen Robert Downey Jr.’dan her biri birkaç saat aldı, dansçı Mikhail Baryshnikov Oklu Aziz Sebastian’ın yanı sıra Salma Hayek ve Winona Ryder olarak şehit olan .

Ve Wilson birçok işini hızlı sosyal medya klipleri internete hakim olmadan önce yapmış olsa da, bugün özel bir yankıları var. Çevrimiçi olarak kolayca gösterilmezler ve izleyicileri zaman ayırmaya zorlayacak şekilde şahsen tam olarak takdir edilmeleri amaçlanır. Wilson, “Bence bu eserler (içinde) yaşadığımız zamana bir kontrpuandır” dedi.

En iyi görüntü: Robert Downey Jr., yeniden sahnelenen Rembrandt resminde “Dr. Nicolaes Tulp’un Anatomi Dersi”.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir