Yankees hayranı, Yargıç’ın 60. homer’ını kaçırdı ancak başıboş kurşundan kurtuldu

O, hayatta olduğu için şanslı olan sıkı bir Yankees hayranı.

39 yaşındaki Roody Nicolas, geçen Salı akşamı Bronx’ta oynanan maçtan sonra kız arkadaşını evine sürerken, doktorlar talihli kurbana kolayca felç olabileceğini ya da ölebileceğini söylerken ensesine bir kurşun yedi.

Cumartesi günü Daily News’e konuşan Nicolas, “Silah seslerini duydum, çok yakınlardı” dedi. “Sonra bir silah sesi arka camımı parçaladı ve boynuma vurdu. Başka bir boyutta olduğumu hissettim. “Kafam!” diye bağırmaya devam ettim. Kafam!’

“Kız arkadaşım ne olduğunu merak ediyordu çünkü hiç kan görmedi. Sonra kan başladı.”

Yarasına bir hakaret ekleyen büyük Aaron Judge güçlendirici, dokuzuncu vuruştan önce Yankee Stadyumu’nu terk etti ve Bronx Bombers’ın Pittsburgh Pirates’i 9-8’lik bir galibiyet için topladığı 60. ev koşusunu kaçırdı.

Nicolas, The News’e “İyi bir gece değildi” dedi. “Kalsaydım kurşundan kurtulabilirdim. Bu bir çifte darbeydi.”

NewYork-Presbyterian Hastanesi’nde iş istihbaratı için kıdemli analist olarak çalışan Queens’li adam, kız arkadaşıyla birlikte Brooklyn’deki evinin önünde park halindeyken Çarşamba gece yarısından kısa bir süre sonra kurşun kendisine arkadan çarpmadan hemen önce her şeyin olduğunu söyledi.

“Yani, olay yerine geldiklerinde kimse bir şey görmedi” dedi. “Sadece çok hızlıydı. [My girlfriend] atışlardan sonra koşan birini gördüğünü söyledi.”

Günlük Haber Flaşı

Günlük Haber Flaşı

Hafta içi

Hafta içi her öğleden sonra günün en iyi beş haberini yakalayın.

NYPD tutuklama olmadığını ve çekimle ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Kurşun hala birinci ve ikinci omurları arasında kalmış olan Nicolas, Kings County Tıp Merkezi’ndeki bir doktorun hayatta olduğu ve etrafta dolaşabildiği için ne kadar şanslı olduğunu anlattığını hatırladı.

“Doktor bana orada vurulursan ya felç olursun ya da ölürsün dedi – ama ben de değilim” dedi. “Şu anda onu çıkarmaya korkuyorlar. Şimdi iyi olduğum için sanırım taşımak istemiyorlar ve bir şey oluyor.”

Kurban, kendisinin ve kız arkadaşının, Yankees MVP adayının, 1961’de Bronx Bombacısı Roger Maris tarafından belirlenen Amerikan Ligi ev koşu rekorunu kovalamasını izlemek için Yankee Stadyumu’na nasıl gittiklerini anlattı, ancak sülükçünün son patlamasını görünce derin bir nefes aldı.

Nicolas, “Sekizinci turun sonunda ayrıldık, kaçırdık” diye itiraf etti. “Eve erken gitmek istedim ki sabah erkenden işe gidebileyim… 60. sayıyı kaçırdım ve eve bunun için gittim.”

Şu anda boyunluk takan ve ağrı kesici ilaçlar alan Nicolas, EMS’nin ateşli silah kurbanını Brooklyn hastanesine aceleyle götürmesiyle 911’i aramayı başardı ve burada 12 hafta sonra kontrol için geri dönmesi gerekiyordu.

“Yaşadığım için mutluyum” dedi. “Bazen nimetlerinizi saymanız gerekir. Her seferinde bir gün alarak. …Yanlış yer, yanlış zamandı.”

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir