Yumuşak bir inişi unutun. Piyasanın en iyi umudu bir “büyüme” durgunluğu

Fed sonunda tonunu kararttı haftalık politika toplantısıönümüzdeki ciddi ekonomik sıkıntı uyarısı ve piyasalar nihayet merkez bankasının sözünü aldı.

Zaten ayı piyasasında olan S&P 500, Cuma günü bir başka büyük düşüş yaşadı. Dow kısa bir süreliğine ayı bölgesine düştü ve 2020’den bu yana en düşük seviyesinde kapandı.

Ancak yatırımcılar, Fed’in “sert” veya “yumuşak” bir iniş gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği konusunda feragat ederken, her şeyin hissedildiği üçüncü bir olasılık var. biraz uzun bir süre için kötü. Bu noktada, bu ekonomik araf yatırımcıların en büyük umudu olabilir.

Ne oluyor: Fed, Mart ayında enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını yükseltmeye başladığından beri aynı hedefe sahipti. elde etmek istiyor yumuşak iniş – Goldilocks’un ekonomiyi fiyatları aşağı çekecek kadar soğutma ideali, ancak resesyona neden olacak kadar değil. Ancak, ekonomik veriler yumuşarken enflasyon oranları inatla yüksek kaldığı için bu fikir giderek savunulamaz hale geldi.

Yeni amaç, sözde bir büyüme resesyonu için görünüyor: Uzun bir yetersiz büyüme ve artan işsizlik dönemi. Acı daha keskindir ve yumuşak bir inişten daha uzun sürer, ancak bir “büyüme” resesyonu, tüm ekonomiyi uygun bir resesyonda olduğu gibi daralmaya çekmez. Bir durgunluk gibi görünüyor ve bir durgunluk hissi veriyor, ancak bu bir durgunluk değil – en azından resmi olarak değil.

Merkez bankasının geçen hafta güncellenen ekonomik tahminleri, bu senaryoya inmeyi beklediğini gösterdi. Politika yapıcılar, 2024 yılı sonuna kadar ekonomik çıktı tahminlerini aşağı revize etti ve Haziran ayında yayınlanan son tahminlerinden işsizlik oranı tahminlerini yükseltti.

Geçen hafta, Fed Başkanı Jerome Powell, yumuşak bir iniş rüyasının sona erdiğini kabul etti. Başkan, yüzde puanlık bir faiz artırımının dörtte üçünü daha açıkladıktan sonra, “Enflasyonu düşürmek muhtemelen trendin altında bir büyüme dönemi gerektirecektir,” dedi. “Büyük olasılıkla işgücü piyasası koşullarında bir miktar yumuşama olacak” diye ekledi.

Büyüme durgunluğu var hala acı verici. En iyi senaryoda, RSM ABD baş ekonomisti Joe Brusuelas, enflasyonu Fed’in %2 hedefine düşürmek için beş ila altı milyon ABD işinin kaybedilmesi gerektiğini söyledi.

Charles Schwab’ın kıdemli yatırım araştırma müdürü Kevin Gordon, insanların zaten ekonomik olarak acı çektiğini söyledi.

Düşük gelirli Amerikalılar negatif reel ücret artışı yaşıyor, yatırımcılar birden fazla varlık sınıfında ciddi para kaybediyor, ev satın alanlar çok pahalı olan bir konut piyasasından dışlanıyor ve kiracılar kiralarını ödemekte zorlanıyor.

Alt çizgi: Yükselen konut fiyatları, ağrıyan teknoloji stokları, sıcak enflasyon ve Avrupa’daki savaş yatırımcılar üzerinde baskı oluşturuyor. Federal Rezerv’in ekonomik acıyı kıvılcım çıkarmaktan korkmadığına dair yeni uyarısı gürültüye katkıda bulunuyor. Goldman Sachs ve Bank of America, geçtiğimiz hafta yıllık S&P 500 hedeflerini düşürdü.

Commonwealth Financial Network’ün baş yatırım sorumlusu Brad McMillan, “Bir süre daha piyasa türbülansının devam etmesini bekleyebiliriz” dedi.

Ama gümüş bir astar var. McMillan, “Fed şu anda ekonomi üzerinde ameliyat yapıyor” dedi. “Kısa vadede acı verici. Ama uzun vadede? Bu bir iyileşme süreci ve daha sağlıklı bir ekonomi ve piyasalar için zemin hazırlayan bir süreç.”

Piyasalar İngiltere’yi kurtarmak için yeni planlar yapıyor

İngiltere’nin yeni hükümeti kapsamlı bir açıklama yaptı kurtarma planı İngiliz ekonomisi durgunluktan Cuma gününde.

Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, harcamaları artırırken aynı zamanda 50 yılın en büyük vergi indirimlerini de açıklarken, hükümetin enflasyon sorunlarına rağmen büyümeye odaklanmasını “yeni bir dönem için yeni bir yaklaşım” olarak savundu.

Piyasalar, yaklaşımın büyük bir hayranı olmadıklarını anında açıkça belirttiler. meslektaşım Julia Horowitz’i rapor ediyor.
İngiliz sterlini öğleden sonra 1,10 doların altına düştü ve dolar karşısında 37 yılın en düşük seviyesini gördü. ABD doları karşısında şimdiye kadarki en düşük seviye Pazartesi erken. Birleşik Krallık devlet tahvilleri de sert bir şekilde satılarak getirilerin yükselmesine neden oldu.
Yatırımcılar, tıpkı İngiltere Merkez Bankası’nın enflasyonu düşürmek için ekonomiyi soğutmaya çalışması gibi, hükümetin harcamaları canlandırmak için on milyarlarca daha fazla borç alacağını öngören alışılmadık yaklaşımda kafa karışıklığını dile getirdi. Merkez bankası Perşembe günü kilit faiz oranını artırdı. 2008’den beri en yüksek seviye. Aralık ayından bu yana yedinci faiz artırımı oldu.
Yeni Başbakan Liz Kafes hükümetinin tartışmalı duyurusunu savundu. CNN’den Jake Tapper ile özel röportaj Cuma gününde. Truss, Tapper’a hükümetinin vergileri keserek “işletmeleri yatırım yapmaya teşvik ettiğini ve ayrıca sıradan insanlara vergileriyle yardım ettiğimizi” söyledi.

Marc Benioff, Twitter’a takıntılı

Marc Benioff ve Elon Musk’ın ortak bir yanı var.

Satış Gücü başkan ve eş CEO, Twitter’ı sever. CNN’den Poppy Harlow’a verdiği bir röportajda, sadece kendisine kalsa, sosyal medya platformunu “kesinlikle” satın alacağını söyledi.

Ama Musk’ın aksine, aslında bir teklifte bulunmayacak.

Benioff, Harlow’a “Asla Twitter satın almayacağım” dedi. “Bir şeyi istiyor olmam onu ​​alacağım anlamına gelmez… Şu anda üç top dondurma, çikolata sosu, krem ​​şanti ve bir vişne ile dondurma yemeye gitmek istiyorum. Ama değilim. sahip olacak.”

Onun yorumları ortada Twitter’ın hukuk savaşı şirketi satın almayı teklif eden ancak daha sonra anlaşmayı fesheden Elon Musk ile, meslektaşım Paul R. La Monica’yı rapor ediyor.

Yine de, şirketin büyük, gerçekleşmemiş bir artısı olabileceğini düşünüyor. Twitter, “teknolojideki en büyük, en gerçekleşmemiş, en para kazanmayan marka” dedi ve “bu harika bir şirket, harika bir marka, harika bir platform ve gelecek için inanılmaz şeyler yapabilir” dedi.

Salesforce, 2016’da bir Twitter anlaşmasını değerlendirdi. Ancak Salesforce yatırımcıları, Twitter’ı ele geçirme fikri.
Salesforce sonunda büyük bir anlaşma daha yaptı ve işgücü işbirliği uygulaması Slack 2020 sonunda 27,7 milyar dolara.

Bir sonraki

Boston Fed Başkanı Susan Collins, Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Dallas Fed Başkanı Lorie Logan ve Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester konuşma yapıyor.

Bu hafta daha sonra: ABD tüketici güveni, ABD yeni ev satışları ve üçüncü çeyreğin sonu.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir