Yurtdışından genç bir aile üyesi nasıl evlat edinilir

S. ABD vatandaşlığımdan vazgeçersem ABD vergilerini ödemeye devam etmeli miyim?

İsim saklı

C. Hayır, ancak ABD vergilerini ödememek için ABD vatandaşlığından vazgeçmek için katı prosedürleri izlemelisiniz. Bir ABD konsolosluğu veya diplomatik memuru huzurunda bir feragat yemini imzalamanız gerekecektir. Bu genellikle bir ABD büyükelçiliğinde veya konsolosluğunda yapılır.

S. Karım ve ben, annesi öldükten sonra torunumuzu Amerika Birleşik Devletleri’ne getirebilir miyiz? Karımın kızı bir trafik kazasında öldü. Karım vatandaşlığa alınmış bir ABD vatandaşı. Ben de ABD vatandaşıyım. Çocuk sadece 10 yaşında ve Brezilya’da yaşıyor.

K., Manville, NJ

Flaş Haber

Flaş Haber

Olduğu gibi

Ücretsiz son dakika haber e-posta uyarılarımızla koronavirüs pandemisi ve diğer haberler hakkında güncellemeleri alın.

C. Torununuzu “yetim” kategorisine getirebilirsiniz. Evlat Edinmeye İlişkin Lahey Sözleşmesini imzalamış olan Brezilya gibi ülkeler için özel kurallar geçerlidir.

Bir yetim için dilekçe verebilmek için dilekçe sahibinin evli veya en az 25 yaşında olan bir ABD vatandaşı olması gerekir. Dilekçeyi çocuk 16 yaşına gelmeden önce vermelisiniz. Göçmenlik kanunu, ebeveynleri vefat etmiş veya çocuğa bakmakta isteksiz veya yetersiz.

Bir çocuğun yaşayan bir ebeveyni varsa, ebeveyn çocuğu terk etmiş olmalı ve ebeveyn çocuğu geri dönülemez bir şekilde evlatlık vermelidir. Siz ve eşiniz çocuğu ya yurt dışında evlat edinip her birinizin çocuğu bizzat gördüğünü ya da geldikten sonra çocuğu burada evlat edineceğinizi kanıtlamalısınız.

ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri bir yetim dilekçesini onaylamadan önce, dilekçe veren ebeveyn(ler)in, ailenin çocuğa uygun şekilde bakması için yeterli alana ve kaynağa sahip olduğundan emin olmak için bir evde inceleme yaptırması gerekir.

USCIS’in yetim dilekçesini onayladığını varsayarsak, çocuk sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmek için göçmen vizesi alacak. Çocuk, genellikle olduğu gibi, giriş anında henüz 18 yaşında değilse, çocuk otomatik olarak ABD vatandaşı olur ve ABD pasaportu almaya hak kazanır.

Yurt dışından evlat edinme ve çocuk getirme hakkında daha fazla bilgi için ABD Dışişleri Bakanlığı’nı (888) 407-4747 arayın veya şu adrese gidin: bit.ly/3ByAwlb.

Allan Wernick bir avukat ve City University of New York’un Vatandaşlık Şimdi Kıdemli Hukuk Danışmanıdır! proje. E-posta soruları ve yorumları sorular@allanwernick.com. Onu Twitter’da takip edin: @awernick.

İçeriğe ait kaynak URL

Bilgilendirme portalı, kişilerin herhangi bir konuda artık yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşündükleri zaman, o konuda araştırma yapmalarını sağlayacaktır.

Örneğin, bir yerel gazete veya internet sitesindeki haberleri yapan kişiler için, bilgilendirme portalına kayıt olma zorunluluğu getiriliyor.

Kişilerin bilgilendirme portalında izledikleri içeriklerden elde ettikleri sonuçlardan memnun kaldıkları durumda, o içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler.

Kişilerin bilgilendirme portalındaki izledikleri videoları, çizimleri, animasyonları beğendikleri durumda, bu içerikleri bloglarına ekleyebilirler.

Genel kültür bilgisi, bir toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini içerir. Çoğu durumda, genel kültür bilgisi, herhangi bir ülkenin milli kültürünü de içerir. Örneğin, Türkler, Türk kültürünü bilirler; Amerikalılar, Amerikan kültürünü bilirler.

Genel kültür bilgisinin amacı, toplumun ortak değerlerini, inançlarını, geleneklerini, yasalarını, tarihini, dillerini, kültürünü ve diğer toplumsal özelliklerini öğrenmektir. Bu amaçla, genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerinde yaşayan insanların yaşam biçimlerini, kültürlerini, dillerini ve diğer özelliklerini içerir. Genel kültür bilgisi, ülkenin tüm bölgelerindeki insanların ortak yönlerini ve farklılıklarını ortaya koyar.

Genel kültür bilgisi, ülkenin tarihi ile ilgili bilgileri içerir. Tarih, bir ülkenin geçmişte yaşadığı olayları anlatır.

Geniş bilgi edinme, insanın kendini geliştirmesi ve bilgi birikimini artırmak için yaptığı çabalardır. İnsanlar geniş bilgi edinmek için kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Bunun için her türlü kaynağa ulaşmaya çalışmalıdırlar. İnsanlar geniş bilgi edinmek amacıyla kitap okumalı, dergi ve gazeteler okumalı, internette araştırmalar yapmalıdır. Geniş bilgi edinmenin yanında, bilgi birikimini artırmak için de çalışmalıdır. İnsanlar, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için her türlü kaynağa ulaşmalıdırlar. Bunlar; kitaplar, dergi ve gazeteler, internet, bilimsel toplantılar ve konferanslar, seminerler, kurslar, çalıştaylar, panel ve forumlar, bilimsel araştırmalar, ödevlerdir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, geniş bilgi edinmenin önemini bilmelisiniz. Bu konuda uzman kişilerle iletişime geçebilir, yazılı kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Teknoloji, en basit tanımıyla bilim ve sanatla uğraşan kişilerin kullandığı araçların topluluğudur. Teknoloji, bugünkü modern dünyada hayatın her alanında kullanılmakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin, sağlık sektöründe teknoloji sayesinde hastaların tedavisinde çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalar için artık çok küçük bir cerrahi işlem bile yapılabilmektedir. Ayrıca, sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler sonucunda hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar, koruyucu araçlar gibi çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

Teknoloji hakkında yazılmış birçok makale bulmak mümkündür. Ancak, teknoloji konusunda yazılmış makalelerin çoğunluğu genellikle teknoloji ile ilgili olumlu yönleriyle ilgilidir. Teknolojiye karşı olumsuz görüşleri yansıtan yazılar ise oldukça nadirdir. O nedenle, teknolojiye karşı olumsuz görüşleri olanların da bu konudaki yazıları okumaları gerekir.

There is no doubt that the internet has made our lives easier in many ways. We can now easily communicate with others around the world, access information, and purchase items without ever having to leave our homes. However, with this increased convenience comes a certain level of risk, as the internet can also be used to steal our personal information or to scam us out of our hard-earned money.

For this reason, it is important to be aware of the risks associated with using the internet and to take steps to protect yourself. One of the best ways to do this is to use a reputable antivirus program and to keep your computer’s software up to date. You should also be careful about what information you share online, and never provide your personal information or banking details to a site that you do not trust.

Another important thing to keep in mind is the importance of cyber security. This is the practice of protecting your online privacy and security, and includes things like using strong passwords and encrypting your data. By taking these steps, you can help protect yourself from online threats and keep your information safe.

Overall, the internet is a great tool that can make our lives easier, but it is important to be aware of the risks involved and to take steps to protect yourself.

Webustam.net.tr içerikleri Creative Commons Belgesi koruması altındadır.

Bu bölümde aşağıdaki tüm lisansın bir özeti yer almaktadır.

Şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaşma—Bu eseri her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz,

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir