Gıda Takviyesi -Tiens

tiens

Her insanın tek bir yaşamı var. Bu yaşam yolculuğu ne kadar sürerse sürsün kaliteli ve uzun bir yaşam için beslenme son derece büyük bir önem arz ediyor. Oysa günümüzde insanlar sürekli olarak bir koşturmaca içindeler ve sağlıklı, kaliteli beslenme şansına kimi zaman sahip olamıyorlar. Bu da beraberinde hastalıkların ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. İnsanlar bu durumu da yaşamak istemedikleri için son yıllarda giderek daha popüler bir hale gelen ve çok değişik markaların yerli yabancı çok değişik türden özellikleri olan gıda takviyesi adı verilen ürünlerini kullanmayı tercih ediyorlar.

 

Gıda Takviyesi Nedir?

Gıda takviyesi kavramın kendisinden de net bir biçimde anlaşılabileceği gibi gıda değildir. İlaç da değildir. Tam arada olan bir üründür. Takviye edici gıda ya da besin takviyesi olarak da adlandırılır. Üretici firmadan firmaya göre değişmekle beraber içeriğinde değişik türden vitaminler, mineraller, amino asit, değişik türden yaplar, enzimler ve botanik maddeler yer alır. Tematik olarak özel bir hedef grup için üretilen gıda takviyeleri vardır. Örneğin sadece çocuklar için ya da sadece kadınlar için olan gıda takviyeleri vardır. Gıda takviyeleri jel, kapsül, hapi sakız, içecek, toz gibi değişik formlarda ve değişik sayı adetleri ile satışa sunulurar.

 

Gıda Takviyesi Hakkında Diğer Bilgiler

Gıda takviyesi hiçbir biçimde asla yeterli değildir. Kişi her şart altında sağlıklı ve düzenli bir biçimde beslenmeye özen göstermelidir. Bu ürünler markası ne olursa olsun kişilerin gündelik yaşamda bir nedenden ötürü tüketilemeyen besinlerin vücuda sağlayacağı faydaları sağlamaktadır. Tek başına yeterli olmadığından düzenli beslenmeye devam edilmelidir.

 

Doktora danışmadan kesinlikle kullanılmaması gereken ürünlerdir. Böylesi bir ürün alırken kişi kendi gereksinimlerine uygun olan bilinen markaların gıda takviyelerini bilinen adreslerden almalıdır.

Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir