Göz Altı Morlukları Nasıl Daha Hızlı ve Kolay Geçirilir

Göz Altı Morlukları Nasıl Daha Hızlı ve Kolay Geçirilir
Daha önce göz altı morluğu yaşadıysanız, bunun ne kadar sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz. Başınızı her çevirdiğinizde, ağrı omurganızdan aşağı bir ürperti gönderiyormuş gibi geliyor. İyi haber şu ki, göz altı morluklarını düşündüğünüzden daha hızlı ve kolay bir şekilde geçirmenin yöntemleri var. İşte size yardımcı olacak dört ipucu!

Bölüm 1. Göz Altı Morlukları Nasıl Daha Hızlı ve Daha Kolay Aşılır.

Göz altı morlukları genellikle düşme veya göze çarpma sonucu oluşur. Çürükler göz küresinin herhangi bir yerinde olabilir, ancak en yaygın olarak alt göz kapağında ve göz bebeğinin 1 inç yakınındadır.

Alt Bölüm 1.2 Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir.

Göz altı morluğunu gidermek için, dışarı çıkana kadar hafifçe aşağı bastırarak başlayın. Ardından bir piston veya başka bir nesne kullanarak morarma karışımını ağzınıza veya burnunuza doğru itin. Bunu yaparak gözünüze zarar vermemeye dikkat edin!

Alt Bölüm 1.3 Göz Altı Morlukları Nasıl Daha Hızlı İyileşir.

Kolayca çıkmayan bir göz altı morluğunuz varsa, tıbbi yardım almanız gerekebilir. Morluğun ciddiyetine bağlı olarak, tamamen iyileşmesi birkaç gün sürebilir. Ancak tedaviden sonra herhangi bir ağrı, kızarıklık, şişlik veya akıntı olursa lütfen hemen doktorunuzu arayınız!

Bölüm 2. Göz Altı Morlukları Nasıl Daha Hızlı ve Daha Kolay Aşılır.

Bir çürüğü gidermek için, kanı ve irini alandan dışarı itmek için bir piston kullanın. Mümkünse, orijinal durumuna geri döndürmeden önce alanı buzlamayı veya ısıtmayı deneyin. Çürük üzerine bir bandaj koyun ve iyileşene kadar yerinde tutun.

Alt bölüm 2.2 Çürükleri İyileştirin.

Kesik varsa, tıbbi bant veya sargı ile derhal iyileştirin. Bir çürük ciddi ise, mümkün olan en kısa sürede tıbbi yardım alın. Acil bir durumda ağrı seviyesini ve tedavi planını takip edin.
Göz altı morlukları ne kadar çabuk ağrısız geçerse geleceğiniz o kadar iyi olur!
Morluklar üstesinden gelmek için bir acı olabilir, ancak biraz çaba ve uygulama ile hızlı ve kolay bir şekilde iyileşebilirler. Bu bölümde, morlukları aşmak için çeşitli yöntemler keşfedeceğiz.

Alt bölüm 3.2 Çürükleri İyileştirin.

Bir çürüğün iyileşmesi için, morluğun cilde verdiği şişliği ve hasarı gidermeniz gerekir. Bu soğuk kompres, hafif ovalama alkolü veya sıcak suya daldırma ile yapılabilir. Yaralanmış alanları temizlerken dikkatli olun; sabunu sadece doktorunuz tarafından talimat verildiyse kullanın.
Göz altı bölgenizde ağrı hissediyorsanız, morarma nedeniyle retinada veya korneada hasar olması muhtemeldir. Gelecekteki morarma ağrılarını azaltmak veya hatta ortadan kaldırmak için mümkün olan en kısa sürede tıbbi yardım alın ve olası çözümleri doktorunuzla görüşün. Bu gibi adımlar atarak, her göz altı morluğunuzda ciddi ağrılara katlanmak zorunda kalmadan daha kolay bir hayatın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Çözüm

Göz altı morluklarını daha hızlı ve daha kolay aşmak istiyorsanız, onları nasıl çıkaracağınızı öğrenmeniz gerekir. Bu basit adımları izleyerek arzu ettiğiniz acısız geleceğe ulaşabilirsiniz.
Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir