Boyundan Baş Ağrısı Geçirmenin En İyi 10 Yolu

Boyundan Baş Ağrısı Geçirmenin En İyi 10 Yolu
Giriş: Boyun, birçok insan için bir tahribat kaynağı olabilir. Baş ağrısından gerilim tipi baş ağrısına kadar boyun ağrısının şakası yok. Ancak endişelenmeyin, bu baş ağrılarından büyük bir ameliyat olmadan kurtulmanın bazı harika yolları var. İşte size yardımcı olacak on ipucu.
Bölüm 1. Boyundan Baş Ağrısı Nasıl Önlenir.
Boyunda baş ağrılarının oluşmasını önlemek için boyundaki baş ağrılarını gidermenin en iyi 10 yolunu anlamak önemlidir. İşte en yaygın baş ağrısı tedavilerinden beş tanesi:
1. Çay veya kahve içmek: Çay ve kahve, kafadaki gerilimi azaltarak baş ağrılarının azalmasına yardımcı olabilir.
2. egzersiz: Fiziksel aktivite, beyne giden kan akışını iyileştirerek baş ağrılarını azaltmaya da yardımcı olabilir.
3. Sıcak banyolar ve duşlar: Sıcak banyolar ve duşlar dolaşımı iyileştirmeye ve sıcak çarpması veya karpal tünel sendromundan kaynaklanan boyun ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir.
4. aromaterapi: Aromaterapi, karpal tünel sendromu, siyatik ve artrit gibi çeşitli durumlardan kaynaklanan boyun ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir.
5. Reçetesiz ilaçlar: İbuprofen ve aspirin gibi reçetesiz satılan ilaçlar boyundan kaynaklanan baş ağrılarını azaltmada yardımcı olabilir.
Bölüm 2. Burundan Baş Ağrısı Nasıl Geçer.
Burundan gelen baş ağrısını gidermek için şu yöntemleri deneyin:
– yaklaşık 5 dakika su veya gargara ile gargara yapın
– hafif bir diyet yapın ve bol sıvı tüketin
– ibuprofen, asetaminofen veya naproksen gibi reçetesiz satılan bir ağrı kesici kullanın
– dinlenin ve parlak ışıklardan ve yüksek seslerden kaçının
Bölüm 3. Boğaz Ağrısından Baş Ağrısı Nasıl Önlenir.
Boğazda baş ağrısı oluşmasını önlemek için, boğazınızı zararlı bakterilerden arındırmak için adımlar atmak önemlidir. Bu, yatmadan önce birkaç dakika su veya gargara ile gargara yapılarak, sigara ve purodan kaçınılarak ve bol sıvı içilerek yapılabilir. Ek olarak, sağlıklı yiyecekler yemek ve baharatlı veya asitli yiyeceklerden kaçınmak baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.
Alt bölüm 3.2 Baş ağrısı nasıl geçer?
İbuprofen veya aspirin gibi reçetesiz satılan ağrı kesicileri aldıktan sonra baş ağrısı birkaç saat içinde geçmezse, bir doktora görünmeniz gerekebilir. Baş ağrılarının en yaygın nedenleri, çok fazla kas gerginliğinin neden olduğu gerilim tipi baş ağrılarıdır; başın farklı bölgelerindeki auraların neden olduğu migren baş ağrıları; ve sinüslerdeki bir enfeksiyonun neden olduğu kronik sinüzit.
Reçetesiz satılan ilaçları aldıktan sonra boynunuzda ağrı hissederseniz veya gün içinde kötüleşirse, seboreik dermatitiniz (cildin sararmasına neden olabilen bir cilt rahatsızlığı) olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu duruma, güneşten koruyucular ve diğer güneş koruyucu ürünler gibi çevresel tahriş edici maddelere karşı alerjik bir yanıt neden olur. Cildiniz iltihaplanır ve kızarırsa derhal tıbbi yardım almalısınız.
Çözüm
Baş ağrısı, çözülmesi zor bir problem olabilir. Boyun ağrısını gidermenin birçok yolu vardır, ancak bazı insanlar baş ağrılarının gelmesini durdurmakta zorlanır. Bazı insanlar, reçetesiz satılan ilaçlar kullanmak veya sağlıklı yiyecekler yemek gibi farklı yöntemler deneyerek baş ağrılarını önleyebilir. Baş ağrısı için çözümler kişiye ve duruma göre değişiklik gösterebilir. Bu kılavuzu okuyarak ve bazı basit adımları izleyerek baş ağrınızdan hızla kurtulabilirsiniz!
Yayım tarihi
wiki olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir